Klient

YIT

resources/f/klienti/53/logo/YIT_CMYK.jpg

http://www.yit.cz

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Firma tak v tuzemsku působí více než 17 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912 a má tedy za sebou již přes 110 let úspěšného fungování. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 35 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Sija Kamýk, Ranta Barrandov III, Toivo Roztyly, Portti Kladno a etapa Tampere v dosud největším areálu Suomi Hloubětín, kde YIT společně s realizací Lappi Hloubětín vytvořila celou novou městskou čtvrť v Praze včetně mateřské školy. Další projekty, vč. dalších mimopražských, má developer v přípravě. YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky i v dalších evropských zemích, kde působí. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2024 dosáhl 1,82 mld. eur. Skupina má své firmy aktuálně v 7 zemích: Finsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni cca 4 100 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

..
Obrázky
Obrázky

YIT

Vydáno dne: 07.11.2018

YIT ROZŠÍŘÍ VZNIKAJÍCÍ REZIDENČNÍ ČTVRŤ V PRAZE 9. NOVÝ POLYFUNKČNÍ PROJEKT LAPPI HLOUBĚTÍN PŘINESE 260 BYTŮ I KOMERČNÍ PROSTORY

Developerská společnost YIT, která letos slaví již 10 let na českém trhu, rozšíří vznikající finskou čtvrť v pražském Hloubětíně. Na svůj dosud největší rezidenční areál Suomi Hloubětín vznikající na ploše devíti hektarů, kde najde domov více než 2 500 obyvatel, naváže novým polyfunkčním projektem Lappi Hloubětín. Ten vedle 260 nízkoenergetických bytů ve finském stylu zahrne také rozsáhlé komerční prostory o výměře až 3 500 m2. YIT jej začne stavět ve 2. polovině příštího roku.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 01.11.2018

PROJEKT KORU VINOHRADSKÁ A ČTVRTÁ ETAPA LAHTI V SUOMI HLOUBĚTÍN HLÁSÍ DOKONČENÍ HRUBÉ STAVBY

Developer YIT dokončil hrubou stavbu bytového domu Koru Vinohradská a do této fáze posunul i výstavbu v pořadí již čtvrté etapy Lahti v rámci vznikající rozsáhlé rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín. Koru Vinohradská nabídne 59 nízkoenergetických bytů, z nichž je více než polovina už nyní vyprodaná. Z celkového počtu 104 jednotek etapy Lahti projektu Suomi Hloubětín pak zbývá ke koupi jen necelá třicítka.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 10.09.2018

YIT DOKONČUJE DALŠÍ DVĚ ETAPY SUOMI HLOUBĚTÍN. OTEVÍRÁ ZDE I VZOROVÝ BYT

Developerská společnost YIT se blíží k dokončení dalších dvou etap svého doposud nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9. V průběhu září zkolauduje v pořadí již druhou a třetí fázi výstavby Oulu a Turku s téměř dvěma sty nízkoenergetickými jednotkami. V etapě Turku otevře nový vzorový byt ve finském stylu. Ten si budou zájemci i vlastníci bytů moci prohlédnout 12. září v rámci Dne otevřených dveří.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 07.06.2018

YIT OSLAVILA 10 LET OD SVÉHO VSTUPU NA ČESKÝ TRH

Za účasti klientů, obchodních partnerů a finské velvyslankyně oslavila developerská společnost YIT v prostorách výstavní síně Galerie Mánes deset let od svého vstupu na tuzemský rezidenční trh. Za tu dobu se díky počtu prodaných bytů zvládla propracovat mezi pětici nejsilnějších pražských developerů a dokončit deset nízkoenergetických projektů s celkem 1 300 novými byty. Za účasti nejvyššího vedení z Finska bilancovala nejen své dosavadní působení v Česku, ale přítomné seznámila i se svými plány do budoucna. Hosté měli zároveň možnost si prohlédnout jedinečnou výstavu fotografií „Ze života YIT“ od renomovaného fotografa Herberta Slavíka.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 06.06.2018

YIT ZA 10 LET PRODALA 1 500 NOVÝCH BYTŮ, PLÁNUJE I VSTUP DO SEGMENTU KOMERČNÍCH NEMOVITOSTÍ

Developerská společnost YIT v letošním roce slaví již deset let působení na českém rezidenčním trhu. Během uplynulé dekády se na něm úspěšně etablovala a díky počtu prodaných bytů se od roku 2016 řadí mezi pětici nejsilnějších developerů v Praze. Stihla dokončit deset nízkoenergetických projektů s celkem 1 300 novými byty. Zároveň se po vzoru své finské matky posunula od výstavby menších bytových domů až k rozvoji velkých územních celků. Své aktivity navíc do budoucna plánuje rozšířit – vstoupit chce do segmentu komerčních nemovitostí.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 28.05.2018

SUOMI HLOUBĚTÍN SE ROZRŮSTÁ, YIT ZAHÁJILA DALŠÍ DVĚ ETAPY

Developer YIT začal stavět další dvě etapy Salo a Porvoo svého doposud nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9. Dohromady tři bytové domy s více než 160 nízkoenergetickými jednotkami vytvoří oddělený polosoukromý blok se zeleným patiem. Dokončení YIT plánuje na podzim 2020.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 03.05.2018

YIT SPOLU S PŘEDŠKOLÁKY V HLOUBĚTÍNĚ VYRÁBĚLA HMYZÍ HOTELY

Proč je důležité udržovat rozmanitost biologických druhů ve městech a jak přispět k tomu, aby užitečný hmyz a další živočichové v aglomeracích zůstávali – nejen o tom si povídali zástupci developerské společnosti YIT s dětmi z Mateřské školy Nademlejnská v pražském Hloubětíně. Aby své poznatky uplatnili v praxi, vytvořili předškoláci společně s YIT tři hmyzí domečky, které následně instalovali na zahradě školky. Každý den tak mohou pozorovat, jací noví obyvatelé se v nich stačili zabydlet, a dozvídat se, čemu jsou konkrétní živočichové prospěšní.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 07.02.2018

SEDM TIPŮ DESIGNÉRKY, JAK ZAŘÍDIT MALÝ BYT

Zařídit si příjemné a stylové bydlení není snadným úkolem. Vyžaduje časovou a mnohdy i nemalou finanční investici. Navíc, ač nás plánování našeho nového bydlení obvykle těší, tak samotné nákupy a realizace interiéru mohou být značnou psychickou zátěží pro naše nervy. O všem je proto nutné dopředu detailně přemýšlet – o to víc, pokud se jedná o menší byt s omezeným prostorem. Na co se zaměřit a čeho se vyvarovat při zařizování těchto interiérů radí designérka finského developera YIT Lenka Hlaváčková Schubertová.

Zobrazit celou zprávu