CZ SK EN

ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

http://www.czgbc.org/

Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) spojuje společnosti a organizace napříč oborem šetrného stavebnictví: od projektantů, architektů přes dodavatele materiálů a technologií až po stavební firmy a developery. Její misí je podněcovat tuzemský trh k přeměně způsobů, jakými se navrhují, staví, rekonstruují a provozují budovy a urbanistické celky. Cílem je vytvořit zdravé, prosperující, ekologické a společensky ohleduplné prostředí, zvyšující kvalitu života. Rada má v současné době více než 70 členů.

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 15. 9. 2016 9:14 ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) posílila svůj tým o novou členku – Kristýnu Cabrnochovou. Bude zodpovídat za organizační a technicko-administrativní chod kanceláře a podílet se na organizaci akcí CZGBC. Zároveň byla jmenována koordinátorkou pracovní skupiny, zaměřené na všechny aspekty zdravého vnitřního prostředí budov.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 18. 8. 2016 10:02 ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Od 1. října 2016 vstoupí v platnost novela zákona o veřejných zakázkách. Ta se týká i zadávání zakázek na stavby v nejširším slova smyslu – od komplexních i dílčích renovací až po novostavby. Legislativa EU v rámci směrnice EPBD II zavazuje Českou republiku k energeticky šetrné výstavbě: od roku 2020 se musí všechny budovy stavět s téměř nulovou spotřebou energie. Pro všechny veřejné budovy to platí již od roku 2018. Zadavatelé z řad municipalit, kteří mají obvykle s výstavbou šetrných budov málo zkušeností, mohou mít proto právem obavy, jak vypsat veřejnou zakázku, aby budova byla nejen kvalitní, ale splňovala i požadavky na energetickou úspornost. Česká rada pro šetrné budovy proto připravila podzimní sérii seminářů, kde všem zájemcům erudovaně a přístupnou formou ukáže způsoby a možnosti, jak nejlépe veřejné zakázky na stavby zadávat, a prodiskutuje s nimi jejich každodenní komplikace a obavy při vypisování tendrů v této oblasti. Totéž se týká i služeb, souvisejících s přípravou projektů a provozováním budov.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 18. 7. 2016 12:41 ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Kvalita vnitřního prostředí v kanceláři má značný vliv na naše tělo i duši – a promítá se i do toho, jak jsme v práci výkonní. Aby byla kancelář opravdu zdravá, nemůže mít jen pěkný design. Musí splňovat řadu dalších funkcí – od dobré kvality vzduchu přes využití přírodních materiálů až po kvalitní akustiku a světelnou pohodu. Že je světlo důležité nejen pro rostliny, potvrzuje průzkum organizace ABSL a společností Skanska a JLL: až 87 % zaměstnanců považuje dostatek denního světla v kancelářích za jeden z klíčových faktorů zlepšujících jejich kreativitu v práci. Maximalizace denního světla a optimální využití umělého osvětlení by proto měly být součástí komplexního řešení současných zdravých kanceláří. Využití moderních technologií a LED osvětlení přináší také zajímavé úspory energie.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 20. 5. 2016 12:43 ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Prestižní soutěž Zasedačka roku, kterou pořádá realitní poradenská společnost CBRE, vstupuje do svého třetího ročníku. Již podruhé je partnerem soutěže Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC), která bude zaštiťovat a hodnotit jednu ze soutěžních kategorií s názvem Zdravá kancelář. Jejím záměrem je podpora udržitelného rozvoje kancelářských prostor s důrazem na kvalitu vnitřního prostředí, promítající se do zdraví a spokojenosti zaměstnanců jednotlivých firem. Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií proběhne v únoru 2017.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 13. 5. 2016 13:03 ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Významné manažerky českého stavebnictví se sešly 12. května 2016 v hotelu Mosaic House, aby diskutovaly o roli žen při budování úspěšných firem, zabývajících se energeticky šetrnou výstavbou. Akci Women´s Leadership Breakfast uspořádala Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) ve spolupráci s organizací Women Public Space Prague (WPS). Účastnice setkání sdílely své zkušenosti s řízením společností z různých úhlů pohledu: od rodinné firmy přes nadnárodní korporaci až po mezinárodní architektonický ateliér.

Zobrazit celou zprávu

Soubory ke stažení
ČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVY

Současní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.