CZ SK EN

SPOLEČNOST ELOPAK SLAVÍ 60 LET

Vydáno dne: 16. 2. 2017 10:21 ELOPAK

Norská společnost ELOPAK, která je jedním z hlavních světových dodavatelů obalových a plnících systémů pro tekuté produkty, letos slaví 60 let od svého založení. Mezinárodnímu úspěchu vděčí především díky objevu obalového kartónu Pure-Pak®, který dnes ELOPAK dodává do více jak 30 zemí světa.

Zakladateli společnosti Elopak byli norský inženýr papírenského průmyslu Christian August Johansen a Johan H. Andresen, spolumajitel tabákové společnosti. Název Elopak je zkratkou European Licensee of Pure-Pak. Poté, co společnost získala licenci pro své obaly Pure-Pak®, zahájila 11. února 1957 v norském městě Spikkestad produkci. Použití nového obalového systému znamenalo revoluci především v oblasti mlékárenského průmyslu.

Moderní obal
Význam obalu Pure-Pak® tkví především v jeho složení, které zabezpečuje minimální hmotnost při dosažení maximální pevnosti. Disponuje vlastnostmi, jakými jsou nepropustnost světla, zajištění dokonalé hygienické ochrany výrobku a zamezení provlhnutí obalu, proniknutí mikroorganismů a kontaminace výrobků. Tato přidaná hodnota zachovává nutriční vlastnosti stejně jako přirozený obsah živin a vitaminů. Navíc je ekologický a nezatěžuje životní prostředí. Díky tomu se tento produkt stal zlomovým objevem ve světě, který do té doby používal pouze skleněné lahve.

Aseptické plnění
V roce 2011 Elopak rozšířil své portfolio o plnící systém Pure-Pak® Aseptic, který zavedl nový trend v technologii aseptického plnění. Speciální zařízení splňuje nejvyšší výrobní nároky, zrychluje výrobu - produkuje více jak 12 000 balení za hodinu a znamená výraznou úsporu výrobní plochy. Roku 2013 Elopak navíc úspěšně zahájil výrobu Roll Fed aseptického obalového materiálu a rozšířil tak možnosti podnikání pro stávající i nové zákazníky. Největšími světovými mlékárenskými podniky spolupracujícími se společností Elopak jsou například holandská mlékárna Campina, norská mlékárna Tine BA či švédské společnosti Milko a Arla. Elopak má 40 poboček ve 30 zemích, které řídí 11 vlastních výrobních závodů a tři partnerské producenty. V roce 2016 činila celosvětová produkce 12,9 miliard kartonů Pure-Pak®.

ELOPAK v České republice
Na českém trhu působí společnost Elopak od roku 1991 a od té doby výrazně podpořila rozvoj obalového trhu v České republice. Systémy Elopak používají tradiční české mlékárny MADETA a.s., Moravia Lacto a.s., OLMA a.s., Mlékárna Čejetičky, spol. s r.o., Mlékárna Valašské Meziříčí, spol. s r.o., Pragolaktos, a.s. i česká pobočka mezinárodního výrobce a distributora nealkoholických nápojů PepsiCo CZ.

Společnost Elopak byla založena před šedesáti lety - v roce 1957 v Norsku a je předním světovým dodavatelem balicího systému pro nesycené tekuté potravinářské výrobky. Zabývá se výrobou obalové techniky, především nápojových kartonů, které jsou ekologické a nezatěžují životní prostředí, vývojem standard, potravinářstvím, analýzami logistiky, návrhy obalů. Díky kartonu Pure-Pak® si Elopak vybudoval silnou pozici v obalech pro mléčné produkty (zejména v Evropě, Středním Východě a Střední Americe) a nektary. www.elopak.com

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Daniel Sommer
Account Executive
Tel.: +420 222 927 107
Gsm : +420 778 543 041
e-mail: daniel.sommer@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
CAR_PPS_2014_TOPHANDLE.jpg
ELOPAK slaví 60 let
CAR_PPS_2016_STD_POUR MILK.jpg
ELOPAK slaví 60 let
Logo.jpg
ELOPAK slaví 60 let
S-PLF50UC.jpg
ELOPAK slaví 60 let
Současní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.