CZ SK EN

PRVNÍ ETAPA REVITALIZACE PARDUBICKÉ NEMOCNICE JE DOKONČENA, V MULTIOBOROVÉM PAVILONU OD ARCHITEKTŮ Z HELIKY OŠETŘÍ PRVNÍ PACIENTY

Vydáno dne: 13. 4. 2015 14:29 OBERMEYER HELIKA

Multioborový pavilon, jehož výstavbou byl zahájen ambiciózní projekt revitalizace areálu pardubické nemocnice, poskytne zázemí pro provozy stomatologie, stomatochirurgie, obličejové chirurgie a pro plicní a infekční oddělení. Pavilon navrhla a vyprojektovala společnost HELIKA, která se na zdravotnické stavby specializuje a která pro Pardubický kraj zpracovala komplexní plán revitalizace nemocnice. Investiční náklady stavby ve výši 133 milionů Kč a náklady na vybavení 56 milionů Kč jsou z velké části kryty z evropských zdrojů.

Výstavba multioborového pavilonu začala v dubnu roku 2013, v těchto dnech v nových prostorách lékaři ošetří první pacienty. Budova o čtyřech nadzemních a jednom podzemním podlaží stojí v místě bývalé lékárny a navazuje na zrekonstruovaný objekt onkologie.

V podzemním a v prvním nadzemním podlaží jsou umístěny provozy stomatologie, stomatochirurgie, čelistní a obličejové chirurgie. Na ambulantní část navazují operační sály a dospávací pokoje, na kterých je zajišťována bezprostřední pooperační péče. Kromě příjemného moderního prostředí přispívá ke komfortu pacientů i lékařského personálu skutečnost, že kompletní ošetření probíhá v jedné budově. Součástí oddělení je i zubní rentgenové pracoviště, pacienti už tedy nebudou muset docházet do jiné budovy ani kvůli snímkům.

Ve druhém, třetím a čtvrtém nadzemním podlaží jsou umístěna oddělení plicní a infekční. Každé podlaží disponuje ambulantní částí a lůžkovou částí o kapacitě 27 lůžek, plicní oddělení je vedle běžných pokojů vybaveno i speciálním izolovaným.

„Pavilon je koncipován jako multifunkční, lze jej tedy adaptovat na potřeby různých specializovaných provozů, což je obrovskou výhodou z hlediska realizace dalších etap revitalizace areálu," vysvětluje Ing. arch. Jan Žlábek, autor architektonického návrhu budovy a strategického plánu rozvoje areálu nemocnice. Výstavba multioborového pavilonu je prvním krokem rozsáhlé obnovy, kterou dlouhá léta zanedbávaná nemocnice nezbytně potřebuje. Některé části komplexu by měly projít rekonstrukcí, plánuje se i nová výstavba, a to jak ve zdravotnické, tak v hospodářské části.

www.helika.cz

Architektonická a projekční společnost HELIKA působí na českém trhu investiční výstavby a poradenství již od roku 1990. HELIKA se vyprofilovala jako přední architektonická, projekční a inženýrská společnost v oblasti pozemního stavitelství a dopravních staveb. Od května 2004 rozšířila společnost HELIKA své aktivity na Slovensko a otevřela svou pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní korporace Obermeyer působící v oblasti architektury a projektování po celém světě. K nejvýznamnějším realizacím HELIKY patří rekonstrukce budov ústředí České národní banky v Praze Na Příkopech, dostavba Justičního areálu Na Míčánkách, výstavba Národní technické knihovny v Praze - Dejvicích, realizace Nového divadla v Plzni, multifunkčních komplexů Centrum Chodov v Praze na Jižním Městě a Centrum Černý Most na východě Prahy nebo víceúčelové O2 Areny v pražských Vysočanech. Ze zdravotnických staveb pak především rekonstrukce dětského oddělení Fakultní nemocnice v Motole, výstavba chirurgického pavilonu Vojenské nemocnice v Praze - Střešovicích nebo realizace Protonového terapeutického centra v areálu Nemocnice Na Bulovce, které získalo titul Stavba roku 2013.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Jana Bakešová
Account Manager
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 604
e-mail: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
01.jpg
01.jpg
02.jpg
02.jpg
03.jpg
03.jpg
04.jpg
04.jpg
05.jpg
05.jpg
06.jpg
06.jpg
07.jpg
07.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.