CZ SK EN

ČÍNA 2018 PODLE FIDELITY INTERNATIONAL: VYPLATÍ SE INVESTICE DO TECHNOLOGICKÝCH AKCIÍ A INTERNETOVÝCH FIREM

Vydáno dne: 10. 1. 2018 14:24 FIDELITY INTERNATIONAL

Po pozoruhodných výkonech v roce 2017 by mohl rok 2018 znamenat pro čínské akcie další silný rok. Podporují to stabilní makroekonomická data, revize zisků, které ukazují růst, a přiměřené valuace. Portfolio manager společnosti Fidelity International Raymond Ma, který působí v Hong Kongu, se přiklání k technologickým titulům: „Jsem pozitivní u odvětví ,nové Číny‘, zejména tedy u společností, které pravděpodobně budou těžit ze zvyšování spotřeby a zájmu o inovace. Mám rád společnosti, které mají silné technologické know-how a inovativní produkty, a právě u takovýchto firem očekávám v dohledné době nejvyšší růst.“

• Růst domácí spotřeby a pokles investic zřejmě ovlivní hospodářský růst.
• Hrozbou zůstává napětí v Severní Koreji a rostoucí zadlužení Číny.
• Cesta k růstu společností vede přes high-tech, inovace a internet.

Na makroekonomické úrovni čínská vláda přesouvá svůj zájem od specifického cíle, jak zvýšit růst, spíš k podpoře kvality růstu, a hlavně k dosažení vyváženého rozvoje. Čínský hospodářský růst by se měl v příštích letech zmírnit, protože ekonomika se posouvá směrem od investic a vnější poptávky spíše k domácí spotřebě. „Sektory ,nové Číny‘, které jsou založené na pokračující spotřebě a orientované na služby, budou pravděpodobně nejvíce těžit z nárůstu spotřeby a inovací. Očekává se, že dosáhnou nejvyššího růstu v horizontu tři až pěti let," doplňuje Teera Changpongsang, portfolio manager společnosti Fidelity International. To potvrzuje i Raymond Ma: „Jsem přesvědčen o tom, že jsou značné příležitosti ve vybraných oblastech internetového průmyslu. Posouváme se k e-commerce, online platebním nástrojům a streamované zábavě. Počet firem zabývajících se oblastí internetu je dokonce větší než v některých rozvinutých zemích. Např. už v roce 2016 byl čínský trh e-commerce dvojnásobně větší než jeho americký ekvivalent."

Co by mohlo letos překvapit investory?
Geopolitická rizika zůstávají v roce 2018 hlavním problémem investorů. Zejména od severokorejských raketových a jaderných programů se očekává, že ještě zvýší napětí v tomto roce. Rostoucí protekcionismus a ekonomický nacionalismus navíc mohou tlumit světový obchod a eskalovat geopolitické napětí v regionu. Krom toho má značný vliv i čínský dluh. Jeho úroveň od celosvětové finanční krize v roce 2008 rychle rostla. Zejména dluh domácností stoupal alarmujícím tempem i s tím, jak rostly hypoteční a spotřebitelské úvěry. Rostoucí dluh Číny by dokonce mohl ohrozit globální ekonomickou a finanční stabilitu. Politici proto přijali některé kroky, jež by měly pomoci soukromého sektoru od zadluženosti a k tomu, aby úvěry a dluhy podniků rostly pomaleji. To by mohlo zmírnit dluhová rizika.

Co se týče akciových doporučení, Raymond Ma, portfolio manager společnosti Fidelity International, doplňuje: „Věřím, že růst je klíčovým hnacím motorem ceny akcií a že alfa může být generována nalezením a investováním do společností, které mají dobré vyhlídky na růst. Snažím se proto identifikovat společnosti, které mají značný růstový potenciál. I nadále se budu zaměřovat na společnosti, které mají vyhlídky udržitelného růstu v příštích třech až pěti letech."


Pro více informací kontaktujte:

Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.

Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

Informace pro editory:
Fidelity International byla založena v roce 1969 a poskytuje investiční služby a produkty soukromým a institucionálním investorům. Od ostatních globálních investičních společností se liší zejména formou vlastnictví. Jedná o čistě privátní, soukromou společnost vlastněnou přímo členy zakládající rodiny a managementem firmy. Společnost klade veliký důraz na provádění podrobných analýz, na jejichž základě pak identifikují pro klienty nejvýhodnější investiční příležitosti. Její speciální týmy investičních analytiků a odborníků působí ve všech hlavních finančních centrech světa - v Londýně, Frankfurtu, Paříži, Hongkongu, Tokiu, Singapuru, Soulu, Dillí, Bombaji a v Sydney. V současné době administruje aktiva ve výši 87 mld. USD (assets under administration) a globálně pro klienty investovala 290 mld. USD ve 25 zemích napříč Evropou, Asií, Tichomořím, středním Východem a jižní Amerikou. V České republice Fidelity působí od roku 2012 a mezi její klienty patří celá řada významných institucionálních i privátních klientů, všechny významné banky, pojišťovny, finanční společnosti a nezávislí finanční poradci, kteří koncovým investorům zprostředkovávají investiční fondy této globální investiční společnosti.

Upozornění na rizika
Fidelity International zveřejňuje výhradně informace o produktech a všeobecné informace a neposkytuje žádné investiční doporučení. Z minulého vývoje hodnoty není možné odvodit prognózy budoucího vývoje. Investování do investičních fondů je spojené nejen s vysokými šancemi na výnos, ale i s vyššími riziky. Proto může například hodnota podílů investičních fondů kolísat a není zaručená. Na vývoj hodnoty mají kromě toho negativní vliv i individuální náklady a poplatky. Investiční rozhodnutí by se mělo v každém případě opírat o informace důležité pro investory, nejnovější zprávy o hospodářských výsledcích a - pokud byla zveřejněná - o nejnovější půlroční zprávu. Tyto dokumenty tvoří jediný závazný základ pro nákup. Tyto dokumenty získáte bezplatně v pobočce FIL Investment Services GmbH, Kastanienhöhe 1, D-61476 Kronberg im Taunus, Německo, nebo v UniCredit Bank Austria AG, Vordere Zollamtstrasse 13, A-1030 Vídeň, nebo v UniCredit Bank Slovakia, a. s., Šancova 1/A, 813 33 Bratislava, nebo v Unicredit Bank Czech Republic, a. s., náměstí Republiky 3a, 111 21 Praha 1, nebo na adresách www.fidelity.at, www.fidelity.cz, www.fidelity.sk.

Vydává

FIL (Luxembourg) S.A. Zweigniederlassung Wien, Mariahilfer Straße 36, 1070 Vídeň, IČO: FN 374007
Fidelity, Fidelity International, logo Fidelity International a symbol F jsou registrované ochranné známky společnosti FIL Limited.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme partnerem
reklamní agentury
Birel Advertising.