CZ SK EN

AFI EUROPE DOKONČILA ADMINISTRATIVNÍ CENTRUM AFI KARLÍN S NEJVĚTŠÍ ZELENOU FASÁDOU VE STŘEDNÍ EVROPĚ

Vydáno dne: 13. 2. 2018 14:05 AFI EUROPE

Po téměř dvou letech od zahájení výstavby je kancelářské centrum AFI Karlín (Butterfly) v Praze 8 dokončeno. Developer AFI EUROPE převzal zkolaudovaný objekt od generálního dodavatele stavby, společnosti Imos Brno. Celková investice přesáhla 45 milionů eur. Budova navržená ve standardu BREEAM Excellent je unikátní svou zelenou fasádou, která tvoří nejrozsáhlejší systém vertikálních zahrad v celé střední Evropě. Nachází se nedaleko stanice metra Křižíkova a disponuje celkem 23 000 metry čtverečními pronajímatelných ploch. Aktuální obsazenost centra je více než 70 %. Mezi nájemci nechybí společnosti ALEF, Edenred, IQVIA, Kulina.cz, mBank či Slevomat.cz.

„Výstavba proběhla ve spolupráci s našimi dodavateli bez komplikací, takže k převzetí již dokončené budovy došlo přesně podle plánu a ve stanoveném termínu. AFI Karlín se leskne novotou a je plně připraven na stěhování prvních nájemců, které očekáváme během následujících několika týdnů," říká Kateřina Holická, leasingová manažerka AFI EUROPE.

Projekt AFI Karlín pochází z dílny architektonického studia CMC Architects. Vzhled dvou pětipodlažních budov s ustupujícím šestým podlažím je inspirován přírodní scenérií nedalekého vrchu Vítkov a připomíná křídla motýla v letu s otevřeným atriem uprostřed. Celoprosklenou fasádu s inteligentním systémem vnějšího stínění pokrývá více než 40 tisíc živých rostlin.

„Hodně lidí dělá rostlinné fasády v lobbies a atriích. V České republice ale ve skutečnosti neexistuje budova se zelenou fasádou o takové rozloze, jako má AFI Karlín. Při výběru porostu jsme řešili, jak udržet budovu zelenou celoročně. Zvolené rostliny bylo třeba namíchat tak, aby budova nebyla nudně šedivá, žlutá nebo hnědá, až v zimě určité druhy uschnou nebo uhynou. Proto jsme testovali řadu trav, popínavých rostlin, stálezelených druhů jako břečťan atd. Z asi stovky testovaných jsme nakonec vybrali deset druhů rostlin. Některé kvetou, některé jsou zelené celoročně. I kdyby nastal nějaký problém, vždy nějaká z nich přežije. Jsou rovnoměrně rozprostřené po celé budově," vysvětluje David R. Chisholm, hlavní architekt studia CMC architects.

Uvnitř budovy nechybí úschovna kol s kompletním zázemím pro cyklisty, podzemní parkoviště pro více než 300 automobilů i nabíjecí stanice pro elektromobily. Součástí projektu je také veřejný park s původní barokní kapličkou a vodními prvky, ve kterém se nachází i různé typy přístřešků pro ptáky, čmeláky a netopýry.

www.afi-europe.eu
www.butterfly-karlin.cz

AFI EUROPE Czech Republic, dceřiná společnost skupiny Africa Israel Investments, je předním mezinárodním investorem a developerem v oblasti komerčních a bytových nemovitostí se zaměřením na realitní trhy střední a východní Evropy. AFI EUROPE Czech Republic působí v České republice od roku 1997, kde dokončila celou řadu úspěšných projektů: nákupní centra Palác Flora a AFI Palác Pardubice, rezidenční komplexy Korunní Dvůr, Tulipa Rokytka a Tulipa Modřanská rokle nebo logistický park D8 European Park. Na poli kancelářských nemovitostí AFI EUROPE Czech Republic dokončila tři fáze administrativního centra Classic 7 Business Park a v současné době realizuje projekty AFI Karlín v Praze 8 a AFI Vokovice v Praze 6 - Veleslavíně. Zároveň je ve výstavbě i rezidenční projekt Tulipa Třebešín v Praze 3 a multifunkční projekt AFI CITY v Praze 9 u stanice metra Kolbenova, který zahrnuje rezidenční, administrativní a obchodní plochy.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
AFI_Karlín_vizu_01.jpg
AFI_Karlín_vizu_01.jpg
AFI_Karlín_vizu_02.jpg
AFI_Karlín_vizu_02.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme partnerem
reklamní agentury
Birel Advertising.