CZ SK EN

LINDE MH NA LOGIMATU: DIGITÁLNĚ, PROPOJENĚ, AUTONOMNĚ A BEZPEČNĚ

Vydáno dne: 9. 3. 2018 11:39 LINDE MATERIAL HANDLING

Pro zavedení digitálně řízených a propojených procesů, automatizovaných řešení a nejvyšších bezpečnostních standardů do praxe je vždy zapotřebí učinit mnoho postupných inovačních kroků. Linde Material Handling (Linde MH) předvede na veletrhu LogiMAT ve Stuttgartu v Německu, který se koná 13.–15. 3., celou šíři svých s tímto procesem souvisejících produktů a nejnovější inovace, které budou v budoucnu nutné pro manipulaci se zbožím ve všech oborech. Návštěvníci najdou Linde MH na stánku B21 v hale č. 10.

Stále více firem všech velikostí vidí příležitosti, které přinášejí logistické megatrendy, jako je digitalizace a robotizace. Vyšší úroveň automatizace, spolupráce IT systémů, které dosud pracovaly samostatně, stejně jako nejvyšší možná míra individualizace a odpovídající využití inovativních energetických systémů nabízí další příležitosti k růstu firem. Produkty Linde, které budou vystaveny na LogiMATu, reflektují právě tyto zmíněné body.


Automatizace

Průmyslové vozíky, které autonomně jezdí, zvedají břemena a jsou pro tyto úkoly vybaveny výkonnými procesory, čidly a navigačními technologiemi, postupně ztrácejí na své výjimečnosti a stávají se samozřejmou součástí skladů. Nyní, v době konání LogiMATu, má již Linde MH ve svém portfoliu veškerou nejdůležitější skladovací a systémovou výbavu.

Novinkou je retrak Linde R-MATIC, který může plnit regály zbožím kdykoliv, ve dne v noci, a zajišťuje transparentní a nanejvýš spolehlivé doplnění stávajících procesů.

Kontinuální pohyb zboží mezi různými automaticky řízenými vozíky pak již jen dokresluje celkový obraz možných řešení.

Inovativní energetické systémy

Poptávka po vozících s Li-Ion bateriemi prudce stoupá a setkává se se stále širší odezvou v nabídce. Linde MH nyní nabízí lithium-iontovými bateriemi vybavené vozíky do nosnosti až 5 tun, které jsou také navíc nyní dostupné s vyložením těžiště 600 mm.

Pomocí kalkulátoru Li-ION, vyvinutého firmou Linde Material Handling, mohou nyní prodejní poradci ve spolupráci se zákazníkem definovat, jaký vozík s jakou baterií a nabíječkou se nejlépe hodí pro danou konkrétní aplikaci a jaký potenciál úspor lze získat v porovnání s odpovídajícím modelem vybaveným klasickou elektrolytickou baterií.

Klíčem k úspěšným projektům s lithium-iontovými bateriemi je kvalitní poradenství. Proto s našimi zákazníky podrobně simulujeme danou aplikaci. V konečném důsledku je pro klienty nejdůležitější vědět, jakých úspor lze dosáhnout a kdy se investice vrátí," vysvětluje Christoph Englert, Product Manager Li-ION z Linde Material Handling.


Digitalizace a bezpečnost

Digitálně propojené průmyslové vozíky otevírají obrovský optimalizační potenciál při manipulaci se zbožím. Flotila vozíků, kompletně vybavená vhodným softwarem, bude provádět přepravní objednávky v optimální sekvenci, s použitím co nejkratších tras, s ideální přepravní rychlostí, nejvyšší možnou účinností a maximální mírou bezpečnosti. Na veletrhu LogiMAT bude poprvé představena nová aplikace Truck Call pro správu digitálních objednávek v logistice. Ta umožní logistickým manažerům rychle a jednoduše vytvářet přepravní příkazy, rozdělovat priority a zadávat úkoly zaměstnancům, kteří obsluhují nejvhodnější model vozíku pro zadanou manipulaci. Aplikace je zaměřena na efektivní řízení dopravních úkolů a odstranění neúčelných přeprav.

Linde MH také využívá rostoucí úroveň propojení sítí a digitalizace pro zvýšení bezpečnosti provozu. Na stánku společnosti na LogiMATu bude poprvé představen asistenční systém „Linde Safety Guard", který slouží k varování chodců a k prevenci kolizí. Díky rádiovým signálům s kmitočtem 4 GHz systém „vidí" přes stěny, rolety a palety s přesností na deset centimetrů a může včas varovat obsluhu vozíku i zaměstnance v bezprostřední blízkosti vozíku a předcházet tak nebezpečným situacím. V oblastech se zvýšeným rizikem nehody může být navíc maximální rychlost vozíků snižována. Safety Guard je novou součástí koncepce bezpečnosti firmy Linde MH s názvem „Vize Nula - Bezpečnost ve vašem světě". Tento koncept, navržený jako holistický přístup včetně řady souvisejících výrobků a služeb, má za cíl snížit pracovní nehodovost při manipulaci s materiálem na nulu.

Linde MH také zajišťuje svým zákazníkům větší bezpečnost díky novým koncepcím osvětlení. Inovativní design LED světlometů „VertiLight" zajišťuje jasné a rovnoměrné osvětlení od podlahy po horní patro regálu bez oslnění řidiče či dalších pracovníků skladu. Dvoubarevné LED pruhy na stožáru a zadní části vozidla mají stejný účel - poskytují řidiči optimální osvětlení v každém směru jízdy a upozorňují chodce bílou nebo červenou barvou, zda se vozík pohybuje vpřed či vzad.

Linde Material Handling GmbH
Linde Material Handling GmbH je členem KION GROUP a patří mezi nejpřednější světové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a dodavatele řešení a služeb pro intralogistiku. Společnost má svou síť pro prodej a servis ve všech a důležitých regionech více než 100 zemí. Ve fiskálním roce 2016 zaznamenala Linde MH EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) celkové příjmy ve výši přibližně 2,9 mld. eur a zaměstnávala celkem cca 10 500 zaměstnanců. Celosvětové prodeje vozíků Linde v roce 2016 přesáhly 109 tis. kusů.


Pro více informací kontaktujte:

Linde Material Handling Česká republika s.r.o.
Ing. Martin Petřík
Vedoucí oddělení marketingu
tel.: +420 271 078 233
e-mail:martin.petrik@linde-mh.cz
www.linde-mh.cz

Crest Communications a.s.
Pavlína Skřivánková
Account Executive
mob.: +420 731 613 601
e-mail: pavlina.skrivankova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
Linde_Teaser_LogiMAT_2018_engl.jpg
Linde_Teaser_LogiMAT_2018_engl.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme partnerem
reklamní agentury
Birel Advertising.