CZ SK EN

DACHSER A GEBRÜDER WEISS VSTUPUJÍ DO LOGISTICKÉHO PARKU LiNK HRADEC KRÁLOVÉ

Vydáno dne: 23. 4. 2018 10:56 LINKCITY

Necelý měsíc od zahájení výstavby logistického parku LiNK Hradec Králové v industriální zóně Pouchov hlásí developer Linkcity obsazenost areálu téměř 90 %. Mezi nové nájemce patří mezinárodní poskytovatelé přepravních a logistických služeb, společnosti Dachser a Gebrüder Weiss, které si dohromady pronajmou cca 6 800 metrů čtverečních skladových prostor a kanceláří. Areál Linkcity se nachází nedaleko dálnice D11 a necelé tři kilometry od železniční tratě i letiště. Plánovaný termín dokončení je letos v září.

„Jednání ohledně vnitřního uspořádání prostor probíhala v úzké spolupráci s oběma nájemci a výsledkem je řešení šité na míru jejich potřebám i budoucím plánům," komentuje Martin Konečný, design manažer projektu ze společnosti Linkcity Czech Republic.

Dachser je předním globálním lídrem v oblasti systémové logistiky, přičemž v České republice provozuje osm poboček s více než 500 zaměstnanci. Společnost zajišťuje přepravní logistiku, skladování a zároveň nabízí individuální zákaznické služby. V parku LiNK Hradec Králové si pronajala cca 4 800 metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor s počátkem od října letošního roku. Dalších 3 600 metrů čtverečních představují venkovní manipulační plochy.

Gebrüder Weiss je rakouská přepravní a logistická společnost, která se řadí k vedoucím poskytovatelům podobných služeb v Evropě. Na území České republiky provozuje 11 distribučních center, odkud řídí mezinárodní i vnitrostátní přepravu sběrných a kusových zásilek i komplexní logistická řešení pro širokou škálu klientů. Do nového areálu Linkcity přestěhuje svoji dosavadní pobočku ze Slezského Předměstí v Hradci Králové. Od poloviny letošního září v něm obsadí 2 100 metrů čtverečních skladových prostor a kanceláří.

LiNK Hradec Králové je navržen ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM a s využitím moderní technologie BIM. Použitá technologická řešení umožňují nejen snižovat provozní náklady na údržbu a správu nemovitosti, ale zároveň zlepšovat kvalitu pracovního prostředí pro zaměstnance ve skladech i administrativě. Jde mj. o dostatek denního světla, výhledy do zeleně, LED osvětlení apod. Před areálem nebude chybět ani autobusová zastávka pro zaměstnance.

Město Hradec Králové se vyznačuje kvalifikovanou pracovní silou a skvělou dopravní dostupností. Východočeská metropole leží cca 80 minut jízdy od Prahy, 140 minut od polské Wrocławi a 160 minut od německých Drážďan. Nezaměstnanost v regionu se pohybuje kolem 5 % a v dojezdové vzdálenosti 20 minut od projektu žije více než 250 000 obyvatel.

www.linkcity.cz
www.linkparks.com

Linkcity Czech Republic a. s. je členem stavebního koncernu VCES a.s. a mezinárodní developerské sítě Linkcity, která patří do skupiny Bouygues [čti Bujk]. Linkcity se zaměřuje na projektování, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v 9 zemích západní a střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Využívá přitom pevného zázemí globální společnosti, které kombinuje s výbornou znalostí lokálních trhů. V oblasti rezidenční výstavby v České republice dosud realizovala více než 1 000 nových bytů v projektech, jako je například Rezidence Chrudimpark, Oáza Michle, Top House Wellnerova v Olomouci nebo Bytový dům Harfa v Praze. V současnosti společnost rozšiřuje své developerské aktivity o průmyslové a logistické projekty. V nejbližších letech vznikne pod značkou LiNK Logistic Industry v České republice a na Slovensku více než 180 000 m2 průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti velkých měst - Hradec Králové, Olomouc a Nitra - s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Další stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí budou následovat.

Aktuality ze světa Linkcity Czech Republic naleznete na sociální síti LinkedIn.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz


Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (1).JPG
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (1).JPG
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (2).JPG
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (2).JPG
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (3).jpg
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (3).jpg
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (4).jpg
LiNK_Hradec_Kralove_vizu (4).jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.