CZ SK EN

VYZKOUŠEJTE LETOS AKTIVNÍ DOVOLENOU V JIŽNÍM TYROLSKU

Vydáno dne: 11. 7. 2018 9:52 ROTER HAHN

S blížícím se létem přichází na řadu otřepaná otázka – kam letos pojedeme na dovolenou? Nebaví vás povalování na pláži a moře vám nic neříká? Nebojte se, nejste v tom sami. Spousta lidí v posledních letech hojně vyhledává spíše aktivní dovolené strávené v přírodě. Na farmách Roter Hahn v Jižním Tyrolsku můžete vyzkoušet jak pohodovou jízdu na koni, tak akční ferraty.

Milujete-li turistiku, tak pro vás „železné cesty" neboli ferraty, budou to pravé. Jde o horské cesty, které se zdolávají pomocí napevno instalovaných železných lan, stupínků, žebříků a můstků. Abyste úspěšně stezky, také zvané Via Ferrata zdolali, potřebujete k tomu alespoň základní horolezecké vybavení, jako lezecký pás, helmu a pochopitelně nesmíte mít strach z výšek. V Jižním Tyrolsku naleznete více než 30 ferrat, na které se můžete vydat ze statků, které jsou díky své poloze ideálním výchozím bodem pro takové túry. Oblíbené stezky jsou Geisler Gruppe, Pisciadú nebo Peitlerkofel, která je vhodná pro rodiny s dětmi. Ferraty jsou rozděleny podle obtížnosti, od nejlehčích modrých, až po nejtěžší černé stezky, na jejichž zdolání potřebujete mít předchozí zkušenosti. Roter Hahn nabízí několik statků ležících v oblasti Dolomit, kde si milovníci vysokohorské turistiky přijdou na své. Statky, které se nacházejí v blízkosti ferrat jsou například Bacherhof, Verlotthof nebo Valin, kde si můžete zakoupit různé domácí produkty.

Zdá se vám výstup na ferraty až příliš náročný a raději byste něco jednoduššího, ale přesto zábavného? Pak pro vás bude ideální léto strávené na koňském hřbetě na některé z jihotyrolských farem. Mezi jedno z kulturních dědictví Jižního Tyrolska patří i koňské plemeno zvané Haflinger. Jedná se o všestranného koně, mírumilovné povahy, díky kterému si projížďky užijete. Po vydatné selské snídani budete mít možnost vyzkoušet si péči o tyto koně a za odměnu se samozřejmě projedete. Místní farmáři nabízejí lekce jezdectví se zkušeným učitelem pro začátečníky i pokročilé. Rovněž děti si přijdou na své, pro ně jsou k dispozici malí poníci. Příležitost prožít jedinečnou dobrodružnou dovolenou v koňském sedle nabízí například statky jako Oberfahrerhof v obci Jenesien, Zyprian-Hof nacházející se v Welschnofenu nebo Widmannhof ležící ve městě Brixen a mnoho dalších.

Nezáleží na tom, zda jste milovníkem jízdy na koni nebo dáváte přednost ferratám, v Jižním Tyrolsku si vždy užijete jedinečné zážitky. Autentické prostředí místních statků, nabízí kvalitní ubytování, krásnou přírodu a skvělé snídaně.


Více informací naleznete na:
www.roterhahn.cz

O značce kvality Roter Hahn
Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality - čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek - jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2016 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva a půl milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde:
www.roterhahn.cz


Pro více informací kontaktujte
Crest Communications a.s.

Barbora Šiková
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
GSM: +420 778 412 121
e-mail: barbora.sikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
©Fotoriva Alta Badia (Pisciadu).jpg
©Fotoriva Alta Badia (Pisciadu).jpg
Frieder Blickle (5).jpg
Frieder Blickle (5).jpg
IDM Suedtirol (Geisler).jpg
IDM Suedtirol (Geisler).jpg
Monika Zipperle (Pisciadu).jpg
Monika Zipperle (Pisciadu).jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.