CZ SK EN

DEVELOPERSKÁ SKUPINA T.E SPOUŠTÍ VLASTNÍ INVESTIČNÍ FOND

Vydáno dne: 11. 10. 2018 11:15 T.E

Stavební a developerská skupina T.E zakládá fond kvalifikovaných investorů určený především pro poskytování mezaninového financování do vlastních projektů. Nashromážděné prostředky budou sloužit k financování akvizic projektů výhradně s pravomocným územním rozhodnutím či stavebním povolením. Fond je koncipovaný na sedm let.

Skupina T.E spustí do konce roku uzavřený investiční fond s názvem IRQ T.E Development I Fund. K investování do budoucích projektů developera bude fond využívat především tzv. mezaninové financování, ale i minoritní vklad do ekvity. Pracovat tak bude s dvousložkovým výnosem - s fixním ročním úročením a současně formou podílu investorů na zisku. Výše vstupní investice je stanovena na minimální hodnotu 2,5-3 milionů korun. Činnost fondu bude v rámci zhruba sedmi let rozdělena do tří fází. Prvního cca půl roku je vyčleněno na sběr kapitálu, další dva roky na akvizice a zbývajících pět let na realizaci výstavby a prodej.

„Mezaninový fond má pro investory řadu výhod, co se týká zajištění, výnosu i minimalizace rizik. Jejich peníze se zde nachází mezi bankou a podnikatelem, díky čemuž dostanou svůj zisk ihned po splacení bankovního úvěru, tedy ještě před samotným developerem. Zároveň získávají větší zhodnocení než v bance či podílových fondech. Fond také vždy investuje do konkrétních projektů skupiny T.E - investoři tedy vědí, na co jsou jejich peníze použity. Fond se bude navíc vztahovat pouze na stavební záměry s pravomocným územním rozhodnutím či stavebním povolením. U takových projektů lze výrazně lépe předvídat jejich budoucí hodnotu a dobu potřebnou k realizaci. To je pro ochranu a zhodnocení cizích peněz klíčové," vysvětluje partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Vedle transparentnosti účelu, vyšší ziskovosti i stabilního výnosu je další výhodou pro investory fakt, že IRQ T.E Development I Fund je bezpoplatkový. Nevyplácí se odměny managementu a investiční komisi, veškeré náklady nese skupina T.E. Díky tomu je zaručena vyšší návratnost peněz i tlak na úspěšnost projektů. „Investice musí mít zajímavý a stabilní výnos a je potřeba nad ní mít kontrolu. U podílových fondů nebo dluhopisů se ztrácí velká část zisku na poplatcích a není vidět pod povrch. V případě hotové nemovitosti jsou zase nízké výnosy," podotýká Hubinger a dodává: „Jako vlastníci developerské společnosti máme navíc i my ve fondu vloženy privátní finance, a to za zcela stejných podmínek jako další investoři. Náš zájem je tak stoprocentně v souladu se zájmem fondu i jeho ostatních podílníků. Případná převaha individuálních zájmů je navíc ošetřena jednomyslným rozhodováním v rámci investiční komise."


POZNÁMKA PRO EDITORY

Developerská a stavební skupina T.E se soustředí na výstavbu prémiových nemovitostí s důrazem na kvalitu použitých materiálů a jedinečnost zpracování. Vznikla v roce 2014, za jejími hlavními představiteli však stojí mnohaleté zkušenosti s výstavbou nejen v České republice, ale i v zahraničí. Skupina T.E zastřešuje řadu dalších firem specializujících se na jednotlivé developerské aktivity. K financování budoucích akvizic projektů nově využívá vlastní mezaninový uzavřený investiční fond s názvem IRQ T.E Development I Fund.

Skupina T.E dokončila rezidenční projekty Barrandovská zahrada a Truhlárna. Aktuálně má ve výstavbě projekty Sakura, Milhouse a Bleriot a na začátku roku 2019 začne stavět projekt Barrandez-vous. Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byla nominována i na Projekt budoucnosti v rámci světové prestižní architektonické soutěže WAN Awards. Zařadila se i na shortlist 16 nejlepších projektů světa v kategorii Residential - Future Project mezinárodní soutěže World Architecture Festival. V přípravě má nyní skupina T.E několik dalších projektů a pracuje na nových akvizicích - nejnověji koupila pozemek původního stavebního dvora na Jarově, kde postaví byty, obchody a kanceláře. Tímto polyfunkčním projektem tak rozšíří svou činnost i do dalších segmentů developmentu. Ve střednědobém horizontu plánuje expanzi do zahraničí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

skupina T.E
Adéla Vaverová
Tel.: +420 721 522 216
E-mail: adela.vaverova@t-e.cz
www.t-e.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.