CZ SK EN

SKUPINA T.E DOKONČILA PROJEKT TRUHLÁRNA V HISTORICKÉ ČÁSTI BŘEVNOVA

Vydáno dne: 18. 10. 2018 13:40 Realism (dříve T.E)

Developerská a stavební skupina T.E dokončila a úspěšně zkolaudovala komorní rezidenční projekt Truhlárna na pražském Břevnově. Čtyři velkoryse řešené rodinné domy v energetické třídě A se střešními terasami a soukromými zahradami vyrostly v klidné lokalitě památkové oblasti Tejnka.

Na místě bývalého zájezdního hostince a staré truhlárny na Praze 6 postavila developerská a stavební skupina T.E rezidenční projekt Truhlárna. Komplex čtyř třípodlažních rodinných domů se vyznačuje velkorysým dispozičním řešením, moderními technologiemi a svou osobitou architekturou dvou tváří - do ulice směřuje fasáda respektující historický ráz okolní zástavby a atmosféru starého Břevnova, zatímco exteriéry orientované do zeleného vnitrobloku reprezentují současný styl.

„V projektu Truhlárna bylo naším cílem vytvořit funkční a příjemné bydlení ve vysokém standardu pro ty nejnáročnější, s dostatkem životního prostoru i potřebného soukromí. Každý z domů jsme navíc koncipovali jako zcela jedinečný a jeho identitu jsme se rozhodli podtrhnout vlastním domovním znamením odkazujícím k bývalé truhlárně," uvádí partner skupiny T.E Martin Hubinger. Truhlárna stejně jako další projekty developera zcela naplňuje jeho pojetí prémiového developmentu, který kromě komfortního prostředí klade důraz na kvalitní detail a dokonalé řemeslné provedení. Poslední z domů se developer rozhodl pro budoucí obyvatele částečně zařídit. Jeho součástí jsou dřevěné podlahy, interiérové dveře nadstandardní výšky doplněné rozetovým kováním a designové koupelny včetně kvalitní sanity. Design interiéru pochází z architektonického studia Jestico + Whiles, které připravilo návrhy i pro ostatní domy podle konkrétních přání nových majitelů.

Projekt Truhlárna vyrostl v ulici Za Strahovem a mísí v sobě historický odkaz stávající zástavby s moderním pojetím. Zatímco fasáda směřující do ulice plně respektuje charakter malebných uliček památkové oblasti Tejnka, interiéry a do vnitrobloku orientované exteriéry se vyznačují svým nadčasovým řešením, kdy se jednotlivá podlaží s prosklenými plochami a terasami otevírají do jižně orientovaných zahrad. Ty se tak stávají „zelenými pokoji", v nichž mohou rezidenti relaxovat a trávit volný čas. Střešní terasy pak poskytují výhled na metropoli a panorama Hradčan. Za velmi zdařilou architekturou a kompaktním propojením vnitřních a vnějších prostor stojí spolupráce developera s architektonickou kanceláří under-construction architects, renomovaným londýnským studiem Jestico + Whiles a zahradním ateliérem Flera. Originální pojetí ocenila také porota prestižní soutěže Best of Realty a Truhlárna tak aktuálně figuruje mezi nominanty v kategorii "Rezidenční projekty".

Rezidence Truhlárna je postavena v energetické třídě A a splňuje tak nejnáročnější požadavky na nízkoenergetickou výstavbu. Garáže s vyhrazeným místem vždy pro dva vozy se nacházejí v podzemním podlaží a nechybí zde ani stání pro hosty. Suterén je zároveň určen pro úložné a technické zázemí. Nadstandardní je také promyšlené dispoziční řešení, které zahrnuje i místo pro wellness, saunu či posilovnu. V každém domě je navíc pro pohodlí budoucích majitelů instalován osobní výtah.

POZNÁMKA PRO EDITORY

Developerská a stavební skupina T.E se soustředí na výstavbu prémiových nemovitostí s důrazem na kvalitu použitých materiálů a jedinečnost zpracování. Vznikla v roce 2014, za jejími hlavními představiteli však stojí mnohaleté zkušenosti s výstavbou nejen v České republice, ale i v zahraničí. Skupina T.E zastřešuje řadu dalších firem specializujících se na jednotlivé developerské aktivity. K financování budoucích akvizic projektů nově využívá vlastní mezaninový uzavřený investiční fond s názvem IRQ T.E Development I Fund.

Skupina T.E dokončila rezidenční projekty Barrandovská zahrada a Truhlárna. Aktuálně má ve výstavbě projekty Sakura, Milhouse a Bleriot a na začátku roku 2019 začne stavět projekt Barrandez-vous. Sakura je první rezidencí v Česku pracující s principem visutých zahrad a byla nominována i na Projekt budoucnosti v rámci světové prestižní architektonické soutěže WAN Awards. Zařadila se i na shortlist 16 nejlepších projektů světa v kategorii Residential - Future Project mezinárodní soutěže World Architecture Festival. V přípravě má nyní skupina T.E několik dalších projektů a pracuje na nových akvizicích - nejnověji koupila pozemek původního stavebního dvora na Jarově, kde postaví byty, obchody a kanceláře. Tímto polyfunkčním projektem tak rozšíří svou činnost i do dalších segmentů developmentu. Ve střednědobém horizontu plánuje expanzi do zahraničí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

skupina T.E
Adéla Vaverová
Tel.: +420 721 522 216
E-mail: adela.vaverova@t-e.cz
www.t-e.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
T.E_Truhlarna_exterier_1.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_1.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_2.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_2.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_3.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_3.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_4.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_4.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_5.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_5.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_6.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_6.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_7.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_7.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_8.jpg
T.E_Truhlarna_exterier_8.jpg
T.E_Truhlarna_interier_1.jpg
T.E_Truhlarna_interier_1.jpg
T.E_Truhlarna_interier_2.jpg
T.E_Truhlarna_interier_2.jpg
T.E_Truhlarna_interier_3.jpg
T.E_Truhlarna_interier_3.jpg
T.E_Truhlarna_interier_4.jpg
T.E_Truhlarna_interier_4.jpg
T.E_Truhlarna_interier_5.jpg
T.E_Truhlarna_interier_5.jpg
T.E_Truhlarna_interier_6.jpg
T.E_Truhlarna_interier_6.jpg
T.E_Truhlarna_interier_7.jpg
T.E_Truhlarna_interier_7.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.