CZ SK EN

PROJEKT KORU VINOHRADSKÁ A ČTVRTÁ ETAPA LAHTI V SUOMI HLOUBĚTÍN HLÁSÍ DOKONČENÍ HRUBÉ STAVBY

Vydáno dne: 1. 11. 2018 11:10 YIT

Developer YIT dokončil hrubou stavbu bytového domu Koru Vinohradská a do této fáze posunul i výstavbu v pořadí již čtvrté etapy Lahti v rámci vznikající rozsáhlé rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín. Koru Vinohradská nabídne 59 nízkoenergetických bytů, z nichž je více než polovina už nyní vyprodaná. Z celkového počtu 104 jednotek etapy Lahti projektu Suomi Hloubětín pak zbývá ke koupi jen necelá třicítka.

„Práce na rezidenčním projektu Koru Vinohradská v Praze 10 a etapě Lahti Suomi Hloubětín v Praze 9 pokračují zdárně podle plánu. Jejich dokončení plánujeme na podzim příštího roku. V Suomi Hloubětín nyní navíc kolaudujeme třetí etapu Turku, kde vznikl také nový vzorový byt ve finském stylu. Zájemci se tak mohou inspirovat severským stylem bydlení a nabídkou standardního vybavení i námi poskytovaných služeb. Ve světle posledního zpřísňování podmínek pro uzavírání hypoték se snažíme našim klientům s financováním jejich nového bydlení co nejvíce pomoci. Nabízíme jim proto možnost sjednání hypotéky, k němuž potřebují jen 10 % z vlastních zdrojů. Vyřídíme za ně i veškerou potřebnou administrativu," uvádí Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo. U projektu Koru Vinohradská a etapy Lahti Suomi Hloubětín pokračuje developer dalšími pracemi na exteriéru a v interiéru a postupně bude dokončovat rozvody i povrchy v objektech včetně obvodového pláště. Provádět bude také terénní úpravy venkovních komunikacích.

Sedmipodlažní bytový dům Koru Vinohradská staví YIT na rozhraní městských částí Vinohrady a Strašnice. Projekt se vyznačuje půdorysem ve tvaru písmene „L", který plně odpovídá nárožnímu charakteru prostranství a stávající zástavbě sousední Vinohradské třídy. Celkově v něm developer postaví 59 nízkoenergetických bytů ve finském stylu v dispozicích 1+kk až 5+kk a o velikostech až 143 m2. Součástí nabídky budou i netradičně řešené lofty v dispozici 2+kk. Zahrádky v přízemí vytvoří polootevřený zelený vnitroblok novostavby vhodný pro trávení volného času s rodinou a přáteli. Nebytové prostory orientované do ulice pak YIT plánuje využít pro drobné obchody a služby.

Ve svém doposud největším rezidenčním komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9 dokončila společnost YIT hrubou stavbu čtvrté etapy Lahti. Ve třech šestipodlažních bytových domech zde vyrůstá 104 jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech až 132 m2. Jednotlivé budovy propojí společný jednopodlažní suterén vyčleněný pro parkování. Zelený parter s hracími prvky a lavičkami bude svým organickým tvarem připomínat různorodost a členitost finské přírody s jezery a lesy. Nízkoenergetické byty ve finském stylu budou disponovat předzahrádkami, polozapuštěnými balkony nebo terasami se slunolamy v nejvyšším patře.

O YIT a YIT Stavo:

Společnost YIT (výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh, na němž letos slaví 10 let svého působení, přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila již 10 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria, Braník, Green Motol, Hyacint Modřany, Talo Kavalírka a Koivu Zličín. Ve výstavbě jsou nyní 3 projekty: Koru Vinohradská, Aalto Cibulka v pražských Košířích a přelomový projekt Suomi Hloubětín. Na ploše původního 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně vznikne nová čtvrť s bytovými domy, obchodními prostory a školkou, ve které najde domov více než 2 500 obyvatel. YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.
K 1. únoru 2018 proběhla fúze finské YIT s další přední stavební firmou ve Finsku - společností Lemminkäinen (obě s více než stoletou tradicí). Nově vzniklá skupina, působící pod názvem YIT, je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků vč. související výstavby infrastruktury a komunikací. V roce 2016 dosáhl roční obrat obou spojených firem, které dohromady zaměstnávají na 10 000 lidí, zhruba 3,4 mld. eur. Skupina působí v 11 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Kateřina Krbcová Lanková
Tel.: +420 775 899 353
E-mail: katerina.lankova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_01.jpg
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_01.jpg
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_02.jpg
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_02.jpg
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_03.jpg
YIT_Koru Vinohradska_hruba stavba_03.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_01.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_01.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_02.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_02.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_03.jpg
YIT_Suomi Hloubetin_4. etapa Lahti_hruba stavba_03.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.