CZ SK EN

BYDLENÍ V ZELENÉM PŘÍSTAVU: REZIDENČNÍ TRH V PRAZE OBOHATÍ NOVÝ PROJEKT GREEN PORT STRAŠNICE

Vydáno dne: 1. 11. 2018 12:37 JRD

Společnost JRD představuje letos již čtvrtý energeticky pasivní projekt - Green Port Strašnice v Praze 10. Jeho rezidenční část se 156 byty doplní 1 270 m2 obchodních ploch a park s relaxačními prvky. Výstavba tří bytových domů s pravomocným územním rozhodnutím, která odstartuje v září 2019, potrvá do podzimu 2021.

Základní myšlenku, která inspirovala název nového projektu Green Port Strašnice, přibližuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD: „Každá lokalita, ve které plánujeme realizovat nový projekt, má svou historii, tradici, svůj příběh, který se snažíme respektovat a dále rozvíjet. Green Port Strašnice, tedy ‚zelený přístav', vznikne na místě, kde sídlí Česká námořní plavba. Jednotlivé bytové domy i odpočinkový park proto ponesou detaily spojené s námořní tematikou. Blízko rozbouřených vod metropole tak vznikne klidný přístav obklopený zelení, který nabídne zdravé a energeticky úsporné bydlení rodinám s dětmi, mladým či starším párům i singles."

Energeticky pasivní bydlení s širokým spektrem služeb a obchodů
V energeticky pasivním projektu Green Port Strašnice vzniknou tři bytové domy propojené obchodním parterem, do jejichž názvů se promítne námořní symbolika odvozená z místní historie. Rezidenční areál nabídne 156 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk, 1 270 m2 komerčních ploch pro budoucí obchody a služby a malý park s relaxačními prvky. Většinu bytových jednotek doplní předzahrádka, lodžie nebo terasa a rezidenti dostanou k dispozici společné prostory, jejichž součástí bude kočárkárna/kolárna a nadstandardní prvky pro cyklisty - stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice. Některá parkovací stání v podzemním podlaží budou připravena pro případnou instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily. „V Green Port Strašnice plně využijeme přírodní materiály a udržitelné technologie, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují zdravé vnitřní mikroklima. V jeho základním vybavení tak budou izolační okna s trojskly a přípravou na předokenní žaluzie nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla," rozvádí Pavel Krumpár výhody energeticky pasivního standardu, ve kterém bude nový projekt realizovaný.

Moderní architektura obklopená zelení
Architektonický koncept rezidenčního areálu Green Port Strašnice navrhlo studio Podlipný Sladký architekti. „Hmoty jednotlivých bytových domů jsme koncipovali tvarově jednoduché s ustupujícím podlažím, které je materiálově a barevně odlišené od hlavní části objektů. Ty mají pravidelnou rastrovou fasádu ze světlých cihelných pásků, jež je tvořená okny a nikami zapuštěných lodžií. Vnitroblok jsme řešili jako parkově upravený odpočinkový prostor, kterým prochází mírně zvlněný chodník. Obchodní parter do ulice Počernická je částečně krytý a navazuje na velkorysý předprostor se sadovými úpravami," vysvětluje Luděk Podlipný, na něhož navazuje Pavel Krumpár: „Jsme rádi, že se nám podařilo prosadit a ve spolupráci s architekty navrhnout moderní urbanismus městské architektury pro 21. století a skloubit kompaktní zástavbu s environmentálně šetrnou a pasivní výstavbou."

Blízko Malešického parku i sportovního areálu
Nový projekt Green Port Strašnice vyroste blízko bulváru Vinohradské ulice, přímo u autobusové zastávky Na Palouku a v docházkové vzdálenosti od stanice metra A - Želivského. Tato lokalita nabízí bohatou občanskou vybavenost. V blízkém okolí se nachází multifunkční sportovní areál TJ Bohemians, mateřské, základní i střední školy, nemocnice, restaurace a obchody. K aktivnímu trávení volného času vybízí také nedaleký Malešický park, sportovní centrum Hector a posilovna BBC.


O společnosti JRD:

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. Díky růstu objemu zrealizovaných prodejů se posunula do první desítky nejsilnějších rezidenčních developerů. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty - Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku.
JRD zrealizovala již 19 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 9 projektů - Ecocity Malešice III, Rezidence Trilobit, U Pernikářky 7, Rezidence Červený dvůr, Zelená Libuš, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Na hvězdárně Třebešín a Green Port Strašnice - a další v přípravě. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

www.jrd.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_01.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_01.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_02.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_02.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_03.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_03.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_04.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_exteriér_04.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_interiér.jpg
JRD_Green Port Strašnice_vizualizace_interiér.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.