CZ SK EN

NÁRODNÍ ÚČETNÍ RADA OSLAVILA SVÉ 20. VÝROČÍ

Vydáno dne: 9. 4. 2019 13:23 TPA

Setkání u příležitosti oslavy 20 let od založení Národní účetní rady (NÚR) se uskutečnilo ve čtvrtek 4. dubna 2019 v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky. Slavnostního odpoledne se zúčastnili zejména zástupci členských organizací NÚR – Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, Svazu účetních a Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Mezi hosty byla řada významných osobností a mezi nimi premiér České republiky Andrej Babiš. Jedním ze zástupců Komory daňových poradců byla Jana Skálová, partnerka TPA. Na závěr setkání vystoupila klavíristka Andrea Mottlová. Slavnostní setkání pořádala NÚR a Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR.

Andrej Babiš, předseda vlády ČR, ve svém krátkém výstupu zmínil plán digitalizace daní i efektivní správy státních financí. Předseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu Senátu PČR, Vladislav Vilímec připomněl, že se Senát zodpovědně zabývá každým návrhem zákona a často se k nim kriticky vyjadřuje. Tomáš Vyhnánek, náměstek ministryně financí, upozornil na nelehkou situaci státu, kdy je na jedné straně žádost o legislativní klid, ale na straně druhé musí legislativa pružně reagovat na změny v podnikatelském prostředí, jako je např. digitální a sdílená ekonomika. V projevech jednotlivých zástupců členů Národní účetní rady zazněly vzpomínky na historii i připomenutí současné spolupráce s Ministerstvem financí na tvorbě účetních předpisů. Hlavním výstupem práce Národní účetní rady jsou Interpretace k českým účetním přepisům, jako odborný názor a výklad neřešených účetních oblastí nebo rozdílných přístupů v praxi.

„Je mi potěšením, že řada námětů z Interpretací Národní účetní rady byla převzata do českých účetních předpisů. Odborná veřejnost se může těšit na knihu obsahující všechny schválené Interpretace s praktickými příklady jejich využití, kterou v současnosti dokončujeme a vyjde v nakladatelství Grada nejspíše v červnu letošního roku," říká k práci NÚR Jana Skálová, partnerka TPA.

Národní účetní rada (NÚR) je nezávislá odborná instituce k podpoře odborné způsobilosti a profesní etiky při rozvoji účetních profesí a v oblasti metodiky účetnictví a financování. Předmětem činnosti NÚR je např. vzájemná spolupráce členů NÚR a spolupráce s Ministerstvem financí, vládou ČR na tvorbě účetní legislativy, např. zákona o účetnictví, a souvisejících legislativních norem. Více informací naleznete na http://nur.cz/.


Pro více informací kontaktujte:
Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz


Informace pro editory:

Skupina TPA Group poskytuje v České republice své služby od roku 1993 a působí celkem v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy. Poskytuje služby zejména z oblasti daňového poradenství a auditu. Zaměřuje se především na korporátní klienty podnikající na mezinárodní úrovni v oblasti střední a jihovýchodní Evropy. Skupina TPA Group je nezávislým členem aliance Baker Tilly Europe Alliance, jejímiž dalšími členy je celosvětová poradenská síť Baker Tilly International a samostatný člen Baker Tilly International, Baker Tilly v Německu. Díky členství v Baker Tilly Europe Allience nabízí skupina TPA Group svým klientům služby globální sítě Baker Tilly International, která patří do první desítky celosvětových poradenských sítí.

Soubory ke stažení

Obrázky
TPA_NUR_A_Babis.jpg
TPA_NUR_A_Babis.jpg
TPA_NUR_J_Skalova.jpg
TPA_NUR_J_Skalova.jpg
TPA_NUR_T_Vyhnanek.jpg
TPA_NUR_T_Vyhnanek.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.