CZ SK EN

JAK VYPADÁ IDEÁLNÍ AUTOSERVIS?

Vydáno dne: 11. 4. 2019 16:37 PROFIAUTO

Čtyři metry čtvereční – přesně takovou plochu zabírá ideální autoservis. Nemožné? V reálném světě ano, ale na pomoc přichází virtuální realita. O tom se přesvědčí návštěvníci motoristického veletrhu ProfiAuto Show 2019, který se uskuteční 8.–9. června 2019 v Katovicích. Akci pořádá nezávislá síť autoservisů ProfiAuto, která má v České republice a na Slovensku 300 servisních míst.

Profesionálové ze sítě ProfiAuto vytvořili pomocí digitálních technologií originální projekt - ideální virtuální servis. Malá plocha je dostatečná k tomu, aby ukázala, jak vypadá modelový ProfiAuto Servis. Vše díky 3D brýlím s VR systémem, který sleduje pohyby a gesta uživatele, a také díky vizualizačnímu a analytickému softwaru.

„Ukazuje se, že virtuální realita není jen o počítačových hrách. Rozhodli jsme se ji využít jiným způsobem a vytvořit perfektní autoservis, který můžeme ukázat kdekoliv. Pokud bychom takový servis někde postavili, tak by nás to omezilo jen na jedno místo. Zaměřili jsme se na moderní technologie, díky nimž můžeme ukázat všechny detaily servisního místa včetně specializovaného vybavení a vzhledu autoservisu," říká Jindřich Krejčí, ředitel sítě ProfiAuto v Česku a na Slovensku.

Každý může vstoupit do virtuálního servisu nasazením 3D brýlí VR. Když se uživatel zaměří na danou část vozidla, objeví se podrobný popis spolu s informacemi o distributorovi nebo výrobci. Uvnitř servisu se dá pohybovat tradičním způsobem nebo pohybem očí do určených míst. Obraz zobrazený v brýlích je generován pomocí dynamické 3D technologie v závislosti na pohybech a gestech uživatele. Tento dojem umocňuje prostorový zvuk.

Projekt virtuálního autoservisu je dlouhodobý a bude postupně rozšiřován o další funkce. „V budoucnu plánujeme například školení a odborné prezentace s využitím virtuální reality," říká Jindřich Krejčí.

V prostoru, připraveném pro potřeby virtuálního servisu, bude umístěna obrazovka, díky které ostatní návštěvníci uvidí přesně to, co uvidí osoba, která bude mít nasazeny speciální brýle. Představí se také hry a soutěže pro mechaniky a návštěvníky motoristického veletrhu. Bude možné sbírat body za objevování jednotlivých zón a vybavení. A ti nejlepší můžou počítat s odměnami.

Letošní ProfiAuto Show 2019, s mottem akce: Poháněné vášní, se bude konat v Mezinárodním kongresovém centru a ve Spodku v Katovicích 8. - 9. června. Mezi prvními potvrzenými body programu 16. ročníku akce jsou například: servisní zóna pro mechaniky a technologické nadšence, soutěž o Pohár mechaniků nebo atrakce pro milovníky adrenalinu.

O ProfiAuto:
• Značka sdružuje nezávislé autoservisy a prodejce náhradních dílů
• V České republice, na Slovensku a v Polsku je do sítě zapojeno více než 240 obchodů a velkoobchodů a přes 1 800 autoservisů
• Na český a slovenský trh vstoupila značka v roce 2016
• Mezi aktivity značky patří mezinárodní motoristický veletrh ProfiAuto Show
• Řidiči mohou využít bezplatné servisní prohlídky na akcích PitStop

Kontakt pro média:
Lukáš Klapil, Crest Communications, Tel: 603 824 194, E-mail: klapil@crestmorava.cz
Jindřich Krejčí, ProfiAuto CZ a SK, Tel: 602 705 777, E-mail: krejci@moto-profil.pl

Soubory ke stažení

Obrázky
ProfiAuto_Virtuální servis_1.jpg
ProfiAuto_Virtuální servis_1.jpg
ProfiAuto_Virtuální servis_2.jpg
ProfiAuto_Virtuální servis_2.jpg
ProfiAuto_Virtuání servis_3.jpg
ProfiAuto_Virtuání servis_3.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.