CZ SK EN

YIT JIŽ POPÁTÉ PODPOŘILA BENEFIČNÍ VEČER PRO KLINIKU DĚTSKÉ CHIRURGIE FAKULTNÍ NEMOCNICE MOTOL

Vydáno dne: 6. 5. 2019 10:15 YIT

Developerská společnost YIT Stavo se již popáté stala hlavním partnerem benefičního večera „Potkávání“ v Malostranské besedě v Praze, jehož výtěžek byl věnován Klinice dětské chirurgie FN Motol. Tradiční dobročinná akce se uskutečnila pod záštitou emeritního přednosty této kliniky prof. MUDr. Jiřího Šnajdaufa, DrSc., přednosty kliniky prof. MUDr. Michala Rygla, PhD., a pod patronací populární české herečky Terezy Brodské. Ta je členkou správní rady nadačního Konta „Dětská chirurgie Motol“, na které díky akci přibylo 250 000 korun.

Mezi umělci, kteří při benefičním večeru vystoupili, byli Marta Jandová, Bára Poláková, Michal Prokop & Jan Hrubý, Anna Čtvrtníčková & Eddie Stoilow, Jiří Schmitzer a další.

Ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák k partnerství s Klinikou dětské chirurgie FN Motol uvedl: „Naším mottem je ´finské bydlení promyšlené srdcem´. Za srdce nás vzaly i příběhy malých pacientů, kterým dlouhodobě pomáháme, aby svůj pobyt v nemocnici a následnou rehabilitaci lépe snášeli. Svou podporu jsme se rozhodli rozšířit na celoroční: do naší sbírky ´Darované srdcem´ se může během celého roku zapojit každý zájemce."

Nadační konto „Dětská chirurgie Motol" vzniklo v roce 1992 z důvodu nedostatku finančních prostředků na nákup zdravotnické techniky pro chirurgicky nemocné děti. Z peněz na kontě se mj. pořizuje moderní přístrojové vybavení, které odpovídá speciálním potřebám dětí během pobytu v nemocnici i po propuštění do domácí péče. Finanční prostředky slouží i pro podporu vzdělávání a zvyšování kvalifikace mladých lékařů.

Společnost YIT podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol od roku 2013. Od té doby darovala nadačnímu Kontu „Dětská chirurgie Motol" již více než 1 500 000 korun. Z peněz od YIT klinika financovala mj. laparoskopické nástroje a příslušenství, harmonický skalpel, vybavení pro miniinvazivní chirurgii, bezdrátový ultrazvukový disektor, soupravu pro sací biopsii novorozenců či zahraniční kurzy mladých lékařů.


O YIT a YIT Stavo:

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 10 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria, Braník, Green Motol, Hyacint Modřany, Talo Kavalírka a Koivu Zličín. Ve výstavbě jsou nyní 4 projekty: Koru Vinohradská, Ranta Barrandov, Aalto Cibulka v pražských Košířích a přelomový projekt Suomi Hloubětín. Na ploše původního 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně vznikne nová čtvrť s bytovými domy, obchodními prostory a školkou, ve které najde domov více než 2 500 obyvatel. V roce 2019 YIT čtvrť rozšíří o nový polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s 260 byty a komerčními prostory o výměře cca 3 500 m2. YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

K 1. únoru 2018 proběhla fúze finské YIT s další přední stavební firmou ve Finsku - společností Lemminkäinen (obě s více než stoletou tradicí). Nově vzniklá skupina, působící pod názvem YIT, je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků vč. související výstavby infrastruktury a komunikací. V roce 2017 dosáhl roční obrat obou spojených firem, které dohromady zaměstnávají na 10 000 lidí, zhruba 3,8 mld. eur. Skupina působí v 11 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
E-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
YIT_POTKAVANI_V_J.Schmitzer.JPG
Mezi umělci, kteří při benefičním večeru vystoupili, byli mj. Marta Jandová, Michal Prokop a Jiří Schmitzer. © Herbert Slavík
YIT_POTKAVANI_V_M.Jandova.JPG
Mezi umělci, kteří při benefičním večeru vystoupili, byli mj. Marta Jandová, Michal Prokop a Jiří Schmitzer. © Herbert Slavík
YIT_POTKAVANI_V_M.Prokop.JPG
Mezi umělci, kteří při benefičním večeru vystoupili, byli mj. Marta Jandová, Michal Prokop a Jiří Schmitzer. © Herbert Slavík
YIT_POTKAVANI_V_predani_seku.JPG
Ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák (druhý zprava, s mikrofonem) předává šek na 250 000 korun, který převzali emeritní přednosta Kliniky dětské chirurgie FN Motol prof. MUDr. Jiří Šnajdauf, DrSc. (druhý zleva) a přednosta kliniky prof. MUDr. Michal Rygl, PhD. (zcela vlevo). Za nimi stojí Tereza Brodská, členka správní rady nadace Konto „Dětská chirurgie Motol“. © Herbert Slavík
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.