CZ SK EN

SCHNEIDER ELECTRIC ZÍSKAL CENU INDUSTRIAL ENERGY EFFICIENCY AWARD NA HANNOVER MESSE ZA SVŮJ NOVÝ ROZVADĚČ PRO VYSOKÉ NAPĚTÍ BEZ SF6

Vydáno dne: 28. 7. 2020 11:28 Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií, získala ocenění Industrial Energy Efficiency Award v kategorii „Energy Economy“ za svůj nový rozvaděč SM AirSeT, který využívá inovativní technologii vysokého napětí šetrnou k životnímu prostředí. Tato inovace umožňuje ukončit závislost na skleníkovém plynu SF6 (hexafluorid sírový) běžně obsaženém v elektrických zařízeních používaných v rozvodných sítích v energetice, průmyslu, dopravě i v budovách.

Ocenění za průmyslovou energetickou účinnost dokazuje odhodlání společnosti Schneider Electric investovat do rozvoje a využití energeticky účinných řešení. Cenu udělila organizace Deutsche Messe na HANNOVER MESSE Digital Days ve spolupráci s nezávislou společností pro průzkum trhu a poradenství EuPD Research. Při výběru vítěze brala porota v úvahu stupeň inovace technologie, její efektivitu, ekonomické výhody a charakteristiky sociální udržitelnosti.

„S celosvětovým rozvojem elektrifikace, obnovitelných zdrojů a decentralizací výroby elektrické energie je zapotřebí stále více rozvaděčů VN. Díky naší nové technologii, která nahrazuje skleníkový plyn SF6 čistým vzduchem, jsme udělali revoluční krok k dekarbonizaci rozvodných sítí a k vytvoření distribučních sítí skutečně šetrných k životnímu prostředí," řekl Frederic Godemel, výkonný viceprezident divize Power Systems společnosti Schneider Electric. „Naše společnost je hrdým průkopníkem udržitelné budoucnosti elektřiny, a jsem proto rád, že jsem tuto cenu mohl převzít."

Vysokonapěťový rozvaděč SM AirSeT používá izolaci na bázi čistého vzduchu kombinovanou s novou technologií vakuových zhášecích komor (SVI) Schneider Electric. To umožňuje využití zelených technologií při současném zachování výhod kompaktních rozměrů, nákladové efektivity a spolehlivosti provozu tradičních zařízení na bázi SF6.

Nahrazení plynu SF6 v rozvaděčích čistým vzduchem přispívá k vyšší udržitelnosti energetiky. Společnost Schneider Electric vyvinula inovativní řešení typu plug-and-play a prokázala jeho využití v různých projektech," uvedl Martin Ammon, Managing Partner a šéf Energy Industry ve společnosti EuPD Research.

Jedním z příkladů je projekt energetické společnosti EEC ENGIE v Nové Kaledonii, kde se SM AirSeT již osvědčil v rámci úsilí o dekarbonizaci sítě. „Jsem hrdý na to, že jsme mohli přisptl k tomuto jedinečnému technologickému pokroku, který podporuje rozvoj čistší energie pro náš ekosystém a naše zákazníky. Absence SF6 je velkým přínosem pro provoz sítí na našem ostrově a v odlehlých lokalitách, které čelí problému nakládání s odpady. Chtěli bychom poděkovat společnosti Hannover Messe, která tímto oceněním odměňuje výrobce a jejich zákazníky za přínos v přechodu k nízkouhlíkové ekonomice," uvedl Dominique Roecker, Energy Procurement Manager v EEC ENGIE New Caledonia.

Společnost Schneider Electric realizovala úspěšné pilotní projekty své nové řady vysokonapěťových rozvaděčů SM AirSeT bez plynu SF6 u mnoha dalších energetických společností, včetně provozovatelů distribučních sítí E.ON ve Švédsku a GreenAlp ve Francii, ale i u soukromých elektrických sítí pro komerční a průmyslové aplikace.

Cena Industrial Energy Efficiency Award navazuje na řadu předchozích ocenění. V květnu získala technologie SM AirSeT společnosti Schneider Electric prestižní cenu za design
IF Design Award. Společnost byla rovněž letos nominována na další průmyslové ocenění od Deutsche Messe - cenu HERMES - kde se umístila mezi třemi finalisty.

O společnosti Schneider Electric

Schneider Electric je hlavní hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií. Poskytuje řešení pro domácnosti, budovy, datová centra, infrastrukturu a průmysl. Společnost je zastoupena ve více než stovce zemí a je nezpochybnitelným lídrem ve správě napájení, zejména u zařízení s vysokým napětím, dále v oblasti zabezpečení napájení a automatizačních systémech. Poskytujeme integrovaná efektivní řešení, která kombinují energii, automatizaci a software. V rámci našeho globálního ekosystému spolupracujeme s největší komunitou partnerů, integrátorů a vývojářů. Díky naší otevřené platformě tak můžeme zajišťovat provozní efektivitu i kontrolu procesů v reálném čase. Věříme, že skvělí lidé a partneři dělají ze Schneider Electric stejně tak skvělou společnost a že náš závazek vůči inovacím, rozmanitosti a udržitelnosti zaručuje, že heslo Life is on platí všude, pro každého a v každém okamžiku. Více na www.se.com

Kontakt pro media:

Crest Communications

Michaela Šimková
Tel.: 602 212 093
Michaela.simkova@crestcom.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.