CZ SK EN

ZÁJEM O ZDRAVÉ BYDLENÍ NEZASTAVILA ANI PANDEMIE. ZA 1. POLOLETÍ 2020 DEVELOPER JRD PRODAL NEMOVITOSTI V HODNOTĚ PŘES 1,052 MLD. KČ – VÍCE, NEŽ ZA CELÝ LOŇSKÝ ROK

Vydáno dne: 30. 7. 2020 10:30 JRD

Pololetní ekonomické výsledky společnosti JRD, která se zaměřuje na zdravé a energeticky šetrné bydlení, již překonaly její obrat za celý loňský rok. Zároveň jsou o 62 % vyšší, než ve srovnatelném pololetí roku 2019. I přes mimořádná opatření, vyhlášená v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19, se totiž developerovi podařilo prodat 148 bytů, 3 rodinné domy, 6 pozemků a 1 komerční prostor v hodnotě přes 1,052 mld. Kč. Za tímto úspěchem stojí především akční plán pro nouzové období, kvalitní produkt, dostatečné množství pozemků a projektů i rozsáhlá kampaň na podporu zdravého bydlení, spojená se změnou pozice značky. Do konce letošního roku navíc plánuje spustit prodej nového projektu v Praze 4.

„Pražský rezidenční trh je v obtížné situaci již několik let. Pružnou výstavbu cenově dostupných bytů totiž komplikuje zdlouhavý povolovací proces a nedostatečná kapacita stavebních úřadů. My s tím musíme počítat - a proto nás ani mimořádná jarní opatření nezastihla nepřipravené. Akční plán pro období nouzového stavu, dostatečné množství pozemků a projektů i naše propracovaná osvětová kampaň o zdravém bydlení - to vše vyvolalo velký zájem o všechny typy bytů v naší nabídce od těch malometrážních až po opravdu luxusní, např. v projektu Císařská vinice. Obtížné několikaměsíční období jsme překonali také proto, že jsme, i přes drobná omezení ze strany subdodavatelských firem a zahraničních dělníků, nemuseli zastavit přípravu nebo výstavbu žádného z plánovaných projektů. Díky již zmíněným faktorům se nám podařilo překonat celkové loňské tržby, které dosáhly 1,038 mld. Kč, už za jediné pololetí letošního roku. Můžeme se tak plně zaměřit na investice do dalších perspektivních pozemků a územních celků a na výstavbu nových environmentálně šetrných projektů," konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

Portfolio společnosti JRD aktuálně tvoří 8 projektů s celkem 614 byty, 7 rodinnými domy, 94 pozemky a několika komerčními prostory. Ty doplňuje projekt Rezidence Silver Port s celkem 70 byty, které developer prodává pro investora Rezidence Na Palouku. Z daného portfolia již realizuje 6 projektů (třetí etapu Ecocity Malešice a projekty Kratochvíle Stochovská, Na hvězdárně Třebešín, Rezidence Michelangelova, Green Port Strašnice a Rezidence Silver Port), plánuje zahájit výstavbu rezidenčního areálu Bohdalecké kvarteto a dokončuje inženýrské sítě a komunikace v první etapě mimopražského projektu Touškovský háj v Plzeňském kraji.

„V letošním roce jsme navíc představili exkluzivní rezidenční komplex Císařská vinice, který je dílem architektonického studia Podlipný Sladký architekti, designérského studia Olgoj Chorchoj a zahradního ateliéru Flera. Na tento typ výstavby bychom chtěli navázat i v projektu na nově zakoupených pozemcích v Praze-Troji," dodává Pavel Krumpár.

O společnosti JRD:
Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů se zdravým bydlením, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty - Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice se navíc umístil v roce 2019 mezi deseti přelomovými šetrnými stavbami poslední dekády zvolenými členy České rady pro šetrné budovy.

JRD zrealizovala již 22 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 8 projektů (Ecocity Malešice III, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Bohdalecké kvarteto, Touškovský háj a Císařská vinice), další v přípravě a věnuje se prodeji bytů v projektu Rezidence Silver Port pro investora Rezidence Na Palouku. Všechny její realizace představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD inspirovat a načerpat odborné znalosti.

JRD je členem České rady pro šetrné budovy, Centra pasivního domu, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze.

Další informace:
Crest Communications
Marcela Kukaňová, tel.: +420 731 613 618, marcela.kukanova@crestcom.cz
Marie Cimplová, tel.: +420 731 613 602, marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

JRD
Martina Hyklová, vedoucí marketingového oddělení, tel.: +420 721 665 576, hyklova@jrd.cz
www.jrd.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
JRD_Bohdalecké kvarteto_vizualizace_exteriér.jpg
JRD_Bohdalecké kvarteto_vizualizace_exteriér.jpg
JRD_Císařská vinice_vizualizace_exteriér.jpg
JRD_Císařská vinice_vizualizace_exteriér.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.