CZ SK EN

BIOPLYNOVÁ STANICE EFG RAPOTÍN BPS DODÁVÁ TEPLO UŽ DO TŘETINY OBCE

Vydáno dne: 22. 2. 2021 10:30 ENERGY FINANCIAL GROUP

Bioplynová stanice EFG Rapotín BPS u Šumperka, projekt investiční skupiny Energy financial group, zvýšila množství vyprodukovaného tepla dodávaného do přilehlé obce. Oproti loňskému roku jde o 60 % nárůst. Teplo z bioplynové stanice je dodáváno do centrální kotelny obecní společnosti RAPOS Rapotín, odkud je rozváděno dál přímo do jednotlivých domácností. V lednu 2021 sem z bioplynové stanice dorazilo téměř 1000 GJ tepla, které umožňuje vytopení zhruba třetiny obce.

Díky instalaci nového spalinového výměníku se nám podařilo navýšit produkci tepla a tím zvětšit množství, které jsme schopni dodávat Rapotínu. Nyní od nás do centrální kotelny putuje každý měsíc 988 GJ tepla z celkových 1 520 GJ, které dokážeme vyprodukovat. Díky vylepšené technologii se navíc podařilo výrazně snížit spotřebu bioplynu v kogenerační jednotce, takže z menšího množství plynu dokážeme získat více tepla. To pochopitelně výrazně šetří náklady," vysvětluje Pavel Bureš, technický ředitel Energy financial group.

V areálu bioplynové stanice jsou v letošním roce plánovány další modernizace. Během února bude osazena druhá kogenerační jednotka, v následujících měsících dojde také ke spuštění projektu akumulace. Díky akumulační nádobě bude vyprodukované teplo centralizováno na jednom místě, odkud bude následně distribuováno do sítě v aktuálním čase a množství podle požadavků spotřebitelů.

Veškeré projekty společnosti Energy financial group jsou ekologicky šetrné, protože vyráběné teplo, stejně jako elektřina a plyn pocházejí výhradně z obnovitelných zdrojů energie. Teplo získané ekologickou fermentací v současnosti vytápí 260 rapotínských domácností, mateřskou a základní školu či hasičskou zbrojnici. Od počátku letošního roku je pro koncové zákazníky dostupná i cenově výhodná „zelená" elektřina a biometan, a to díky novému projektu EFG Green energy zajišťujícímu distribuci produkované energie přímo zákazníkům.


Pro více informací kontaktujte:
Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

Informace pro editory
Investiční skupina Energy financial group a. s. (EFG) od roku 2007 prostřednictvím svých dceřiných společností buduje a provozuje projekty zaměřené na produkci energie z obnovitelných zdrojů. Je lídrem v segmentu energetického zpracování biologicky rozložitelných odpadů a upgradingu bioplynu na biometan využitelný například jako pokročilé palivo. Společností vybudovaná a spravovaná moderní odpadářská bioplynová stanice EFG Rapotín BPS u Šumperka je vybavena nejmodernější technologií a je prvním zařízením svého druhu v České republice. Energy financial group dále vlastní a provozuje bioplynovou stanici EFG Vyškov BPS a elektrárnu MOSTEK energo. Vyrobenou elektrickou energii a plyn následně prodává prostřednictvím společnosti EFG Green energy. EFG se významně podílí na vývoji nových technologií ve spolupráci s českými univerzitami. Vizí společnosti je podpora odpovědného nakládání s odpady a snaha přispět k rozvoji energetického segmentu šetrného k životnímu prostředí.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.