CZ SK EN

JAKÝ TYP OHŘÍVAČE VODY JE IDEÁLNÍ PRO INSTALACI DO REKREAČNÍCH OBJEKTŮ?

Vydáno dne: 1. 4. 2021 9:50 DZ DRAŽICE + NIBE

Mimořádná opatření spojená s pandemií nemoci Covid-19, která mají velký dopad na život každého z nás, přispěla podle posledních průzkumů k růstu zájmu o všechny typy rekreačních objektů. Chatařství a chalupářství, které má v Česku mnohaletou tradici, tak opět zažívá svůj boom a získává si stále více věrných příznivců. Chcete si pořídit chatu nebo chalupu, ale obáváte se, že byste si tam museli odepřít některé základní výdobytky moderní doby, jako je třeba energeticky úsporný ohřev vody? Obavy nejsou na místě: i v rekreačních objektech to totiž jde. DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody, radí, jaké typy bojlerů je vhodné instalovat do tohoto typu nemovitostí. Stejné modely navíc nacházejí své uplatnění i v malých prostorách bytů.

Do malých prostor a rekreačních objektů s malou spotřebou vody jsou svým tvarovým řešením i rozměry určené průtokové ohřívače vody a maloobjemové zásobníkové bojlery. Rozdíl mezi nimi je ten, že průtokové ohřívače vody vodu ohřívají pouze v okamžiku její spotřeby, např. při mytí rukou či nádobí, a neukládají ji do zásobníku k průběžnému dohřívání. Mívají ale poměrně vysoké nároky na okamžitý příkon. Pro dosažení optimálního a energeticky úsporného provozu je proto nesmíte využívat jako náhradu hlavního bojleru.

„Průtokové ohřívače vody jsou nejefektivnější v rekreačních objektech s nepravidelným provozem, v nichž nedochází k velké a pravidelné spotřebě vody, případně jako dodatečný ohřívač vody v domácnosti vzdálený několik metrů od hlavního bojleru. Dále je využijete také v garážích, dílnách nebo v samostatných kuchyních, kde potřebujete okamžitý a nárazový odběr vody. Právě k tomuto účelu slouží také inovovaný průtokový ohřívač PTO. Jeho nový vzhled nyní více koresponduje s moderní podobou dalších dražických ohřívačů vody, na jejichž designu často spolupracujeme s českými odborníky v oblasti průmyslového designu. Jedná se především o maloobjemové zásobníkové bojlery TO 5.1 a TO 10.1, které jsou rovněž určené k instalaci do malých prostor," vysvětluje Lukáš Formánek, technický ředitel DZ Dražice.

PTO: energeticky úsporný průtokový ohřívač vody s novým designem

Elektrický průtokový ohřívač vody PTO s odolnými topnými tělesy o výkonu 3,5, 5, 6,5 a 8 lze velmi snadno instalovat nad nebo pod dřez či umyvadlo, protože jej chrání vysoké elektrické krytí IP25 a výborně tak odolává vlhkosti. Je beztlakový, a tudíž slouží k lokálnímu ohřevu a odběru vody z jednoho místa. Vždy se proto používá se speciální baterií, která zabezpečí vypouštění, zastavení a směšování vody. Dále jej charakterizuje světelná signalizace provozu, vysoká životnost a bezpečnost i elektronická ochrana pro případ zavzdušnění potrubí. Ohřívač vody s novým designem spadá do třídy energetické účinnosti A.

TO 5.1 a TO 10.1: zásobníkové ohřívače vody do malých prostor

Elektrické ohřívače vody TO 5.1 a TO 10.1 o objemu 5 a 10 litrů budou již od léta na trhu ve dvou variantách: k modelu s termostatem s pevně nastavenou teplotou 55 °C přibude verze s dotykovým ovládacím panelem pro nastavení požadované teploty. Obě varianty jsou tlakové, tedy s možností využití pro více odběrných míst, a určené k instalaci nad i pod odběrné místo. Skládají se z několika prvků, jejichž kombinace výrazně zvyšuje jejich životnost a zaručuje rychlý ohřev vody a nízké tepelné ztráty: z ocelové nádoby ze silného plechu opatřené kvalitním smaltem, polyuretanové izolační pěny s nadouvadly 4. generace, hořčíkové ochranné anody a topného tělesa o příkonu 1,5 kW. Tato zařízení dosahují třídy energetické účinnosti A. Lukáš Formánek dodává: „Pro ohřívače vody TO jsme vyvinuli společně s dodavatelem Smurtfit Kappa nové, zcela recyklovatelné monomateriálové řešení obalu, za které jsme získali ocenění Obal roku 2020. Nový ekologický obal z vlnité lepenky (zcela bez polystyrenu) s chytrou jednodílnou vložkou chrání produkt, přináší výraznou úsporu nákladů a snižuje emise oxidu uhličitého do ovzduší."

O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do více než 20 zemí světa. V Česku má přibližně 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.

Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 2000 l. DZ Dražice nabízí rovněž hybridní ohřívače vody, které lze napojit na elektřinu ze sítě i na fotovoltaické panely, klimatizace nebo vnitřní systémové jednotky k tepelným čerpadlům. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications
Marie Cimplová, tel.: +420 731 613 602, marie.cimplova@crestcom.cz
Kamila Čadková, tel.: +420 731 613 609, kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz; www.dzd.cz; www.klima-drazice.cz; www.nibe.cz; www.dzd-fv.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
DZD_elektrický ohřívač vody TO 10.1.jpg
DZD_elektrický ohřívač vody TO 10.1.jpg
DZD_elektrický ohřívač vody TO 5.1.jpg
DZD_elektrický ohřívač vody TO 5.1.jpg
DZD_průtokový ohřívač vody PTO_ nový facelift_01.jpg
DZD_průtokový ohřívač vody PTO_ nový facelift_01.jpg
DZD_průtokový ohřívač vody PTO_ nový facelift_02.jpg
DZD_průtokový ohřívač vody PTO_ nový facelift_02.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBOLTON CZECHIA, RIO MARE, BOROTALCOBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDRŮBEŽÁŘSKÝ ZÁVOD KLATOVYDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOF Awards 2019HOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEIROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFAMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLSDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVENTURE CLUB INVESTVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISS
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.