CZ SK EN

P3 V ČESKÉ REPUBLICE: STOPROCENTNÍ NÁRŮST PRONÁJMŮ I VÝSTAVBA NA MÍRU

Vydáno dne: 20. 10. 2015 14:17 P3 CZ

Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, za první tři kvartály roku 2015 zaznamenala rekordní počet nových pronájmů i prodloužených smluv a ve svých parcích dokončila výstavbu na míru více než 47 000 m2. Společnost významně posílila tým a to zejména v oblasti asset a property managementu.

Akvizice společnosti P3 v říjnu loňského roku, která zahrnovala 11 parků a celkem 627 000 m2 pronajímatelné plochy, představovala pro tým P3 novou, zajímavou výzvu. Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku, k tomu říká, „podařilo se nám nové parky plně integrovat do našeho portfolia a zajistit zákazníkům náš vysoký standard služeb. Úspěšní jsme byli také v akvizicích pozemků pro další výstavbu s cílem posílení našeho portfolia.“

Od ledna letošního roku uzavřela společnost P3 nové smlouvy na pronájem téměř 94 000 m2 svých budov, což v meziročním srovnání představuje téměř stoprocentní nárůst. Mezi klienty P3 tak přibyla taková zvučná jména, jako jsou například BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, WHEELS Logistics či Sécheron Tchequie, s.r.o.

P3 se dařilo také v prodlužování stávajících pronájmů – celkem byly v prvních třech čtvrtletích renegociovány smlouvy na téměř 104 000 m2. „Tak vysoké číslo svědčí o mimořádné kvalitě našich parků, vysokém standardu služeb a skvělé diverzifikaci našeho portfolia, co se regionálního umístění parků týče,“ komentuje úspěchy na tomto poli Tomáš Míček.

Společnost P3 se v prvních devíti měsících tohoto roku také plně věnovala výstavbě na míru – dokončila 2 budovy a zahájila výstavbu dalších 3 projektů, dohromady se jedná o více než 113 000 m2. Letos dokončené BTS projekty (Build-To-Suit) pro VF Corporation, společnost působící v oblasti módního průmyslu, a logistického providera NIKA Chrudim představují více než 47 000 m2 skladových, distribučních a kancelářských ploch. „Výstavba na míru je jedním z trendů developmentu průmyslových nemovitostí. Umožňuje plně vyjít vstříc požadavkům budoucích nájemců a zohlednit všechna specifika jejich byznysu. V P3 díky platným povolením pro výstavbu dokážeme takové projekty navíc zrealizovat ve skutečně rekordním čase,“ vysvětluje Tomáš Míček. Další dva projekty výstavby na míru byly zahájeny na podzim tohoto roku s plánovaným dokončením v první polovině roku 2016, třetí, nová budova na míru vzniká jako první budova v novém parku P3 Prague D11.

S cílem poskytovat klientům svých parků ještě vyšší kvalitu služeb, posílila společnost P3 svůj tým property a asset managementu a vybrala nové dodavatele pro facility management ve všech svých parcích. „Jsme přesvědčení, že organický růst aktivit společnosti musí jít ruku v ruce s posilováním lidských zdrojů, proto jsme na trhu hledali odborníky, kteří by se ztotožnili s našimi přísnými měřítky na kvalitu služeb,“ uzavírá Tomáš Míček.

Společnost P3 významně rostla i v ostatních evropských destinacích. Tento rok realizovala akvizici parků v Rumunsku a Polsku, dokončila výstavbu 2 budov na míru a zahájila výstavbu dalších 3 BTS projektů. Celoevropsky úspěšná byla P3 i na poli nových pronájmů a renegociací. „Máme své vlastní odborníky ve všech klíčových evropských lokalitách a dokážeme našim klientům nabídnout projekt na míru právě tam, kde je to pro jejich obchodní, výrobní či logistické kapacity nejvýhodnější, ať už se jedná o jejich cílové trhy, umístění na optimální distribuční trase nebo například dostupnost pracovních sil,“ říká Peter Bečár, výkonný ředitel P3 pro střední a východní Evropu, a dodává, „k našim zákazníkům, kteří těchto našich kompetencí v minulosti využili ve více lokalitách, patří například DHL Express s projekty na míru v České republice i na Slovensku, Wheels Logistics, kteří z našeho parku v Polsku dále expandovali do P3 Plzeň, a další.“

KONEC

Poznámka pro editory

P3 je vlastník, developer a správce evropských logistických nemovitostí. Do portfolia P3 o rozsahu 3 mil. m2 v rámci 9 zemí nyní spadá 144 logistických nemovitostí a společnost dále disponuje pozemky o rozloze více než 1,3 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 69 průmyslových nemovitostí ve 14 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou 936 992 m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace. V rámci těchto parků disponuje P3 pozemky pro výstavbu více než 240 000 m2 pronajímatelných ploch.

Společnost P3 se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb svým klientům v perfektně situovaných, vysoce kvalitních budovách. Všechny nemovitosti, které P3 staví, jsou šetrné k životnímu prostředí a odpovídají nejvyšším mezinárodním standardům.

PointPark Properties zavedl korporátní označení „P3“ a používá obchodní značku „P3 Logistic Parks“, která lépe vystihuje podnikání společnosti. Více informací o P3 naleznete na webových stránkách www.p3parks.com.

Vlastníky společnosti P3 jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

Pro další informace se prosím obraťte na:

Crest Communications

Andrea Pitronová, Account Director:

Tel. +420 222 927 111

E-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.