CZ SK EN

VYCHÁZÍ ARCHSPACE\OFFICE – KNIHA NABÍZEJÍCÍ NOVÉ POHLEDY NA DESIGN KANCELÁŘÍ A ŽIVOT V NICH

Vydáno dne: 15. 6. 2016 11:40 LIKO-S

V úterý 14. 6. proběhl v unikátních prostorách kanceláří Etnetera v Praze netradiční křest knihy archSPACE\OFFICE, která se jako první v České republice věnuje různým aspektům pracovního prostoru. Publikace je výsledkem společné práce redakce blogu www.archspace.cz, produkční firmy X Production a společnosti LIKO-S. Kmotrem knihy se stal Ivan Bureš.

Každý člověk je ovlivněn vnějším prostorem, ve kterém žije. Stejný dopad na něj však mají i prostory vnitřní, a to nejen domov, ale také pracovní prostředí, ve kterém tráví stále více času. Česko-anglická kniha archSPACEOFFICE na 180 stranách fotografií a textů reflektuje současnou situaci, kdy se kanceláře staly životním prostorem většiny obyvatel. Jak jej z různých hledisek chápou jejich samotní autoři a v čem vidí jejich budoucnost, to se čtenáři dozvědí z devíti rozhovorů s architekty, designéry a dalšími tvůrci kancelářského prostoru. Patří mezi ně například Zdeněk Fránek zamýšlející se nad úlohou vize v architektuře jak na úrovni architekta, tak designéra, Christophe Weller popisující faktory mající vliv na produktivitu práce či Peter C. Abonyi, který k architektuře přistupuje skoro až s filozofickým přístupem. Každý z přispěvatelů nahlíží na fenomén proměny kanceláří z jiné perspektivy a svůj pohled ilustruje referenční realizací. Libor Musil ze společnosti LIKO-S, jež je investorem knihy, k tématu dodává: „Jednou z vizí naší společnosti je zelená kancelář budoucnosti pozitivně ovlivňující zdraví těch, kteří v ní pracují. Důkazem je náš experimentální kancelářský objekt LIKO-NOE, který je vítězem kategorie Zdravá kancelář v soutěži Zasedačka roku 2015."
Rozhovory s odborníky vedli Jiří Hloušek a Jana Hloušková (Řeháková), autoři blogu www.archspace.cz. Téma doplňuje esej teoretika architektury Petra Volfa, zabývající se historií kancelářských budov - od významných realizací až po časovou osu zobrazující dispoziční vývoj kanceláří.
Kniha archSPACEOFFICE tak přináší skutečně komplexní, různorodé pohledy na kancelářské prostory z Česka, Slovenska, Rumunska a dalších zemí z pozice architekta, klienta nebo stavební firmy. Cílem autorů bylo vytvořit průvodce historickými a současnými trendy, který by se stal inspirací jak pro investory, tak pro designéry i stavitele. Kniha však zaujme nejen obsahem, ale také neobvyklým formátem 30 x 30 centimetrů a originálním designem s motivem mravenců. Autorem neotřelého grafického konceptu je přední český grafik Michal Klega. Cena publikace je 400 Kč a objednávat ji můžete na e-shopu http://kniha.archspace.cz/.

Pro další informace se prosím obraťte na:

Veronika Boráková, Crest Communications
Tel. +420 222 927 111 E-mail: veronika.borakova@crestcom.cz

Jiří Hloušek, archSPACE
Tel. +420 605 714 990 E-mail: jiri.hlousek@archspace.cz

Eva Tabačková, LIKO-S
Tel. +420 607 046 704 E-mail: eva.tabackova@liko-s.cz

POZNÁMKA PRO EDITORY

LIKO-S je mezinárodně úspěšná rodinná firma založená v roce 1992. Jejími hlavními obory jsou výroba a montáže přestavitelných interiérových příček, stavby montovaných hal pro střední a menší firmy, zateplování stříkanou tepelnou izolací ICYNENE® a výroba svařenců, konstrukcí a technologických linek. Roční obrat celé skupiny činí cca 750 mil. Kč s rostoucí tendencí. Majitelé firmy většinu zisku každoročně věnují do významných investic v rámci technologií, výzkumu a vývoje a také vzdělávání zaměstnanců. V roce 2015 činily tyto investice celkem 35 milionů Kč. LIKO-S exportuje zhruba třetinu své produkce do evropských států, jako jsou např. Německo, Švýcarsko, Nizozemí, Francie, Švédsko, Norsko, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Skrze svoji obchodní síť dodává firma své výrobky také na mimoevropské trhy, jako jsou Indie, Střední východ, Jižní Amerika a nově také USA. V minulých letech přinesla firma LIKO-S celou řadu inovací, které vždy měnily celá odvětví. V blízké budoucnosti se hodlá zaměřit na segmenty stavebního a strojního trhu s ještě vyšší odborností a přidanou hodnotou. S tímto také souvisí nově postavené výzkumné centrum LIKO-Noe®, inovativní produkty SMART-i-WALL® a VACUWALL® a významné investice do technologického vybavení strojírenské výroby.
Více informací na www.liko-s.cz.

Soubory ke stažení

Obrázky
Křest knihy archSPACE_OFFICE _foto_2.jpg
Ivan Bureš, vyhledávaný marketingový specialista, pokřtil knihu spolu s Janem Musilem a Liborem Musilem ze společnosti LIKO-S a Petrem Sedláčkem z firmy X Production.
Křest knihy archSPACE_OFFICE _foto_3.jpg
Křest knihy archSPACE_OFFICE _foto_3.jpg
LIKO_Noe-foto_01.JPG
LIKO_Noe-foto_01.JPG
LIKO_Noe-foto_02.JPG
LIKO_Noe-foto_02.JPG
Nová kniha archSPACE_OFFICE_foto_2.jpg
Nová kniha archSPACE_OFFICE_foto_2.jpg
Nová kniha archSPACE_OFFICE.jpg
Nová kniha archSPACE_OFFICE.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.