CZ SK EN

NA FILMOVÉM FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH NECHYBĚLY ANI MODULOVÉ STAVBY. TAKÉ JSTE JE NAVŠTÍVILI?

Vydáno dne: 22. 9. 2015 11:57 TOUAX

Praha, 22. 9. 2015 – Dům České televize, prodejna Bageterie Boulevard či festivalový obchod s upomínkovými předměty − to jsou příklady modulových staveb od společnosti Touax, které při letošním jubilejním ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2015 tvořily prostory pro zajímavé expozice a potřebné zázemí. Atraktivní stánky a perfektní zázemí jsou pro organizátory a partnery nejen velkých akcí důležitým prvkem, aby přitáhly mnoho návštěvníků a zanechaly v nich dobrý dojem. Často pro ně využívají právě modulové stavby, které lze rychle smontovat i demontovat a flexibilně přizpůsobit specifickým požadavkům zadavatele.

S modulovými objekty se v Karlových Varech jistě setkala řada z více než 135 tisíc diváků, kteří zde zhlédli necelých 500 promítaných filmů. „Moduly do krátkodobého pronájmu nabízejí organizátorům
i partnerům akcí optimální řešení pro zařízení jejich expozice či zázemí. Dají se postavit a rozebrat
v rekordně krátkém čase, což je při takových událostech nezbytné. Pro filmový festival jsme objekty smontovali během pár hodin. Nejvíce, osm hodin, trvala hrubá stavba největší realizace - Domu České televize. Za několik hodin bylo také hotové vnitřní vybavení a ztvárnění exteriérů i interiérů, aby byly
v souladu s grafikou firmy či značky. Kombinací rychlé výstavby a dokonalého brandingu tak vznikne modulový objekt, který se těší oblibě návštěvníků i spokojenosti klientů,"
uvádí Jan Petr, marketingový ředitel společnosti Touax.

S Českou televizí společnost Touax spolupracuje již třetím rokem. Při výstavbě mediálního domu byl kladen důraz na bezpečnost, vzhled, komfort a citlivý přístup k zeleni v lázeňské zóně. Proto byl také pro přenášení jednotlivých dílů použit velký jeřáb, aby nebyly poškozeny tamní chráněné vzrostlé stromy. Celý dvoupatrový objekt s hrubou podlahovou plochou 180 m2 se skládal z 12 modulů, 2 schodišťových věží, předzahrádky a 4 teras. Zásadní pro zadavatele bylo velké variabilní prosklení, aby byl interiér prosvětlený a působil útulně, čemuž napomohlo i jeho vybavení koberci, zářivkami a klimatizací. Hrubá stavba trvala 8 hodin, branding 22 a následná demontáž po festivalu 12 hodin.

Další modulovou stavbou na festivalu byla prodejna Bageterie Boulevard, jejíž montáž zabrala pouhých
5 hodin. Společnost Touax ji pro klienta v Karlových Varech realizuje již čtvrtým rokem. Tvořila ji sestava
8 modulů o celkové ploše 112,5 m2, z čehož dva sloužily jako chladicí a mrazicí box pro zázemí kuchyně celého objektu. Další tři samostatné moduly za bageterií byly určeny pro šatny zaměstnanců. I zde se pro skládání jednotlivých součástí použil jeřáb. Příprava interiérů trvala 10 hodin a rozebrání objektu po skončení akce pak 4 hodiny.

S modulovými stavbami se návštěvníci festivalu mohli setkat i v případě potřebného zázemí. V sanitárních modulech se nacházely toalety VIP a stánku Finlandia, úschovna zavazadel, sklad festivalu a také oblíbený festivalový obchod s upomínkovými předměty, pro který byl vyčleněn speciální designový modul. Ten byl lidmi velmi navštěvován a organizátoři již pro příští ročník zvažují rozšíření o další prostory.

***
Touax s.r.o. je dceřinou společností Divize modulových staveb francouzské skupiny Touax, která patří mezi přední evropské firmy na trhu modulových staveb. Specializuje se na projektování, průmyslovou výrobu a stavbu dočasných nebo trvalých objektů stavebnicovým systémem modulů. V České republice má v Supíkovicích hlavní výrobní závod a vývojové oddělení pro celou divizi. V tuzemsku působí již od roku 1991 a těží z více než čtyřicetileté zkušenosti celé skupiny Touax, zejména z modulových trhů Evropské unie.

Skupina Touax, která byla založena již za Napoleona III. v roce 1853, se specializuje na operativní leasing a prodej námořních kontejnerů, nákladních železničních vagónů, nákladních říčních člunů
a modulových objektů. Denně pronajímá tato hmotná aktiva více než 5000 zákazníkům po celém světě,
a to jak na vlastní účet, tak z pověření investorů. Správa aktiv v hodnotě více než 2 miliardy dolarů řadí skupinu TOUAX mezi vůdčí evropské společnosti na daném trhu.
Společnost Touax je kótovaná na pařížské burze NYSE EURONEXT - Euronext Paris Compartment C
(kód ISIN FR0000033003) a je součástí indexů CAC® Small a CAC® Mid & Small a SRD Long-only.

Pro více informací kontaktujte:

Touax s.r.o.
Jan Petr
Tel: +420 724 214 347
E-mail: jan.petr@touax.cz

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
Touax-Bageterie-Boulevard-MFF-KV-2015-01.jpg
Prodejna Bageterie Boulevard z modulů dobře posloužila hladovým návštěvníkům
Touax-Dum-CT-MFF-KV-2015-01.jpg
Dům České televize, který tvořil jednu z dominant festivalu, měl dvě patra poskládaná z prosklených modulů.
Touax-Dum-CT-MFF-KV-2015-02.jpg
Touax-Dum-CT-MFF-KV-2015-02.jpg
Touax-Festival-shop-MFF-KV-2015-01.jpg
Velmi navštěvovaný festivalový obchod se nacházel v designovém modulu
Současní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.