CZ SK EN

NA MEZINÁRODNÍ KONFERENCI BIM WORLD 2016 V MNICHOVĚ SE JAKO JEDINÝ VYSTAVUJÍCÍ ČESKÝ ZÁSTUPCE PŘEDSTAVÍ BIM.POINT, NÁSTROJ PRO EFEKTIVNÍ SPRÁVU DAT V OBLASTI DEVELOPMENTU A SPRÁVY NEMOVITOSTÍ

Vydáno dne: 23. 11. 2016 12:55 Di5 ARCHITEKTI INŽENÝŘI

Mezinárodní konference BIM World se bude konat 29. – 30. listopadu 2016 v Mnichově. V Německu se konference tohoto typu koná poprvé a navazuje tak na úspěšný loňský ročník v Paříži, který byl vůbec prvním v Evropě. Více než 70 vystavovatelů z celého světa během dvou dnů plných přednášek a workshopů představí novinky z oblasti digitálního plánování ve stavebnictví. V programu konference bude mít Česká republika jediného vystavujícího zástupce. Společnost di5 architekti inženýři prostřednictvím dceřiné společnosti di5.Tech vyvíjí cloudový online nástroje Bim.Point pro vizualizaci 3D modelu a správu dat metody BIM.

Na optimalizaci stavebnictví je kladen stále větší důraz, což se projevuje i v řadě členských zemí Evropské unie. Konkrétně ve Francii, Holandsku nebo Velké Británii je metoda BIM již nyní podmínkou při vypisování veřejných zakázek. V Německu by měl být BIM aplikován na projekty veřejné infrastruktury do roku 2020. Také česká vláda nedávno přijala usnesení pro zavedení metody BIM pro stavební praxi v České republice a návrh dalšího postupu pro její zavedení.

Konference BIM World je navštěvována především odbornou veřejností se zastoupením z řad architektů, projektantů, stavařů, developerů, investorů, technologů a softwarových inženýrů. Účastní se jí také zástupci výzkumných institutů, konzultantských firem a bank.

„Rádi bychom seznámili návštěvníky veletrhu s intuitivním nástrojem Bim.Point, který je prostředkem pro práci s BIM modelem staveb. Umožňuje vést si vlastní evidenci všech dokumentů příslušících k danému projektu, data lze jednoduše vyhledávat, třídit či exportovat. Aplikaci jsme vyvinuli na základě naší 25leté zkušenosti s navrhováním staveb a poskytováním služeb investorům a vlastníkům budov. Bim.Point umožňuje efektivně využívat BIM data i po dokončení stavby, čímž dochází k minimalizaci nákladů na správu a údržbu budov a zefektivňuje procesy řízení. Mezi klienty, se kterými pomocí metodiky BIM spolupracujeme, jsou i německé firmy například Metro nebo Hochtief," říká Ing. Tomáš Minka, výkonný ředitel společnosti di5.Tech s. r. o.

BIM představuje komplexní proces vytváření a správy dat o stavbě během celého jejího životního cyklu. Dochází k propojení přípravy, provádění a provozování stavby do jednoho komplexního digitálního systému (informačního modelu stavby - "BIM modelu"), který se vyznačuje přesností, konzistencí, koordinací a synchronizací. Umožňuje zejména zvýšení kvality a přípravy realizace staveb včetně hmotných, časových i finančních úspor při výstavbě, dále ekonomičtější a efektivnější péči o stavby, snadnější údržbu, úsporu nákladů zejména ve fázi správy budovy a má využití pro systém monitoringu staveb veřejných subjektů.
BIM se dotýká všech zúčastněných subjektů v projektu, vyžaduje tak užší spolupráci a osvojení nových dovedností a schopností, zejména v oblasti komunikace a sdílení dat. Z databáze informací o stavbě si každý účastník procesu vyhledá přesně ty informace, které potřebuje. Pro správné fungování BIM a maximální využití jeho možností jsou proto klíčové koordinační procesy jako výměna dat, detekce kolizí, úpravy modelů a parametrů a další, které umožní dosažení spolupráce a koordinace na mnohem vyšší úrovni než při klasickém průběhu návrhu stavby.

Kromě hlavní konference nabízí BIM World zajímavý doprovodný program a workshopy, na kterých budou zkušené firmy prezentovat své nejnovější produkty, inovace a přístupy. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit například na ukázku VR brýlí „HTC Vive" s využitím pro 3D vizualizaci budov nebo na prezentaci nových data brýlí Microsoft "Hololens". Své novinky zde představí i významné firmy oblasti BIM jako je Autodesk, Trimble Topcon a Nemetschek Group.

www.bim-point.cz
www.di5.cz

Architektonický ateliér di5 architekti inženýři s.r.o vznikl v roce 1997. Tvoří ho architekti a inženýři, kteří úzce spolupracují v průběhu všech fází vývoje projektu. Společně se zabývají přípravou koncepce, vývojem a řízením projektu i následným dohledem nad stavebními pracemi. Realizují projekty z oblastí rodinné a bytové zástavby, administrativních komplexů i občanské vybavenosti a využívají k projektování BIM technologie. Nejvýznamnějšími realizacemi jsou například hlavní správa ČEZ a.s., administrativní budova ČEZ II, obytný soubor Cihelna nebo dostavba v areálu Philip Morris.

Bim.Point je cloudový on-line nástroj na práci s BIM modelem staveb vyvinutý společností di5.Tech (dceřiná společnost di5 architekti inženýři s.r.o.). Funguje nejen jako prohlížeč 3D modelu, ale také efektivně pracuje se všemi informacemi o projektu. Umožňuje data intuitivně číst, vyhledávat, třídit, exportovat a nabízí možnost vést evidenci informací a dokumentů připojených k jednotlivým stavebním prvkům. Tento nástroj pracuje s mezinárodně univerzálním datovým formátem IFC pro výměnu dat ve stavebnictví. Byl vyvinut pomocí open source technologií a je zcela nezávislý na softwaru, ve kterém byla data projektu vytvořena.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Jana Bakešová
Account Manager
Tel.: +420 222 927 111
Gsm: +420 731 613 604
email: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Tereza Tůmová
Tel.: +420 222 927 111
Gsm: +420 731 613 623
email: tereza.tumova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.