TISKOVÉ STŘEDISKO

CBRE

Vydáno dne: 14.03.2023

PRŮZKUM CBRE: LOŇSKÝ ROK BYL Z POHLEDU ESG ZLOMOVÝ. ZAPOJENÍ FIREM ROSTLO VLIVEM ENERGETICKÉ KRIZE I ZPŘÍSŇUJÍCÍCH SE VLÁDNÍCH NAŘÍZENÍ

Rostoucí ceny energií a chystané změny v povinném reportování ESG informací, které ukazují, jaké dopady má styl řízení firem na životní prostředí, energetickou bilanci i kvalitu pracovního prostředí, vzbudily v loňském roce výrazně vyšší zájem firem o udržitelnost a s ní související oblasti. Konkrétně ho potvrdilo 67 % z více než 500 dotazovaných investorů a nájemců komerčních nemovitostí zúčastněných v globálním průzkumu realitně-poradenské společnosti CBRE. Současná fakta jsou neúprosná: pouze 15 % budov po celém světě aktuálně splňuje podmínky tzv. Pařížské dohody, přitom 85 % všech stávajících nemovitostí situovaných na území Evropské unie má být v užívání i v roce 2050, kdy chce EU dosáhnout klimatické neutrality. V budoucnu proto bude nezbytné realizovat celou řadu rekonstrukcí a náročných přestaveb. Právě z těchto důvodů vznikl nejnovější průzkum CBRE, jehož výsledky odkrývají hlavní trendy, které se v současnosti prosazují v oblasti ESG a mají výrazný vliv na strategické rozhodování firem.

Zobrazit celou zprávu

AERO VODOCHODY AEROSPACE

Vydáno dne: 14.03.2023

100 LET OD ZÁLETU „ŠPAČKA“ ANEB PRVNÍ ČESKOSLOVENSKÁ STÍHAČKA AERO A-18

Před 100 lety se uskutečnil historický let první sériově vyráběné československé stíhačky Aero A-18. V dílnách firmy Aero bylo celkem vyrobeno 20 kusů těchto letadel včetně upravených speciálů pro sportovní závody. První zálet „špačka“ provedl v březnu 1923 tehdejší tovární šéfpilot Aero a držitel několika leteckých rekordů Josef Novák.

Zobrazit celou zprávu

BIDLI DEVELOPMENT

Vydáno dne: 13.03.2023

BIDLI SPOUŠTÍ PRODEJ STAVEBNÍCH PARCEL U PLZNĚ

Společnost Bidli odstartovala prodej zasíťovaných pozemků připravených pro zástavbu moderními rodinnými domy. Celkem 20 parcel s projektovou dokumentací a platným stavebním povolením se nachází v žádané lokalitě Dýšina přiléhající k Plzni. Téměř okamžitě na nich lze zahájit výstavbu.

Zobrazit celou zprávu

HSF SYSTEM

Vydáno dne: 10.03.2023

PŘEDNÍ DODAVATEL ZAHRADNÍ TECHNIKY GARLAND DISTRIBUTOR MÁ NOVÝ SKLADOVACÍ AREÁL

Česká firma GARLAND distributor, s.r.o. začala využívat nový skladovací areál v Jičíně. Jedná se o moderní třípodlažní objekt se skladovacími a administrativními prostory. Generálním dodavatelem výstavby za přibližně 200 mil. Kč byla stavební skupina HSF System.

Zobrazit celou zprávu

INVESCO

Vydáno dne: 09.03.2023

PŘÍPADOVÁ STUDIE INVESCA: NASTARTOVÁNÍ PŘECHODU NA ZELENOU ENERGII

Proč je čistá energie tak důležitá v příběhu transformace? Výroba elektřiny byla vždy historicky velmi náročná na emise CO2. Byla založena na spalování fosilních paliv, které v malé míře doplňovala vodní a jaderná energie. To se však v posledních letech začíná měnit. V důsledku rychlého technologického pokroku a mnohem nižších nákladů rychle roste výroba solární a větrné energie.

Zobrazit celou zprávu

KOMERČNÍ BANKA

Vydáno dne: 09.03.2023

MENTOŘI Z FINTECHU A 100 TISÍC V ODMĚNÁCH. TO BUDE DUBNOVÝ FINBRICKS PSD2 OPEN – BANKING HACKATON

Mít 48 hodin a příležitost posunout open-banking o pěkný kus dopředu? Kdo má rád výzvy, zamíří o víkendu 21.- 23. dubna 2023 do HubHubu v Paláci ARA v Praze. Finbricks, pionýr ve zjednodušování online plateb, zde totiž pořádá svůj první hackathon.

Zobrazit celou zprávu

ZEITGEIST ASSET MANAGEMENT / ZEITRAUM

Vydáno dne: 09.03.2023

ZEITGEIST ASSET MANAGEMENT SE SPOLEČNOSTI INVESCO POSTARÁ O NOVĚ VZNIKAJÍCÍ PROJEKT NÁJEMNÍHO BYDLENÍ NA HAGIBORU

Zeitgeist Asset Management je v tuzemsku považován za specialistu na nájemní bydlení. A právě jeho zkušeností se rozhodla využít investiční společnost INVESCO Real Estate, která vloni v létě koupila od developerské skupiny Crestyl jednu z fází jejího multifunkčního projektu Hagibor na pomezí Vinohrad, Strašnic a Žižkova – budovu Delta aspirující na zelenou certifikaci BREEAM Very Good. Ta počítá s celkem 165 byty v dispozicích od 1+kk do 4+kk určených výhradně pro účely nájemního bydlení. Jejich výstavba byla zahájena ve 4. čtvrtletí loňského roku a plánovaný termín dokončení je ve 3. čtvrtletí 2024. Zeitgeist Asset Management se na základě svěřeného mandátu postará o kompletní řízení projektu během výstavby, ale i následný pronájem a správu bytů.

Zobrazit celou zprávu

PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, PIVOVAR RADEGAST

Vydáno dne: 07.03.2023

KAREL LOPRAIS ZÍSKAL IN MEMORIAM PRVNÍ VÝROČNÍ OCENĚNÍ RADEGASTŮV STRÁŽCE HOŘKOSTI

Pivovar Radegast udělil Karlu Lopraisovi (in memoriam) první výroční ocenění Radegastův Strážce Hořkosti a pojmenoval po něm ležácký tank. Pivovar Radegast chce každoročně vyznamenat jednu osobnost, která má za sebou nejen úspěchy, ale která se musela v životě postavit i větším či menším „hořkým“ překážkám.

Zobrazit celou zprávu