TISKOVÉ STŘEDISKO

DZ DRAŽICE + NIBE

Vydáno dne: 06.12.2017

NOVÉ TEPELNÉ ČERPADLO NIBE F1355: ÚSPORNÉ VYTÁPĚNÍ BUDOV S VYSOKÝMI ENERGETICKÝMI NÁROKY

Česká republika leží v mírném podnebném pásu, pro nějž je charakteristické střídání čtyř ročních období a časté změny počasí doprovázené výkyvy teplot. Tyto podmínky zvyšují nároky, které jsou kladeny na zdroj vytápění využívaný v budovách s vysokou spotřebou energie. Společnost NIBE Energy Systems CZ, výhradní dodavatel kvalitních švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko, však nyní představuje zajímavou novinku – tepelné čerpadlo systému země-voda NIBE F1355, které je určené do objektů s velkou energetickou náročností. Plynule řízený výkon, sezónní topný faktor až 5,35 a třída energetické náročnosti A+++ z něj činí velmi efektivní zařízení pro vytápění, chlazení a ohřev vody, které lze využít k řízení až 8 topných okruhů.

Zobrazit celou zprávu

TPA

Vydáno dne: 06.12.2017

TPA PŘISPĚLA NA OPRAVU STŘECH A VÝSTAVBU ZDI AREÁLU TÝDENNÍHO STACIONÁŘE DOBROMYSL

TPA, jedna z předních českých poradenských společností, přispěla částkou 40 000,- Kč na opravu střech hospodářských budov a výstavbu severní zdi v areálu Týdenního stacionáře Dobromysl. Služby stacionáře poskytuje Společenství Dobromysl a jeho cílem je rozvoj praktických i sociálních schopností a dovedností klientů. Stacionář je zařízení rodinného typu a se společností TPA dlouhodobě spolupracuje.

Zobrazit celou zprávu

DACHSER SLOVAKIA

Vydáno dne: 06.12.2017

SPOLOČNOSŤ DACHSER ZÍSKALA CENU ZA UDRŽATEĽNOSŤ

V rámci udeľovania Európskej dopravnej ceny za udržateľnosť (ETPN) získala spoločnosť Dachser, medzinárodný dodávateľ logistických služieb, v tomto roku zvláštnu cenu za spoločenskú zodpovednosť firiem. Dachser zvíťazil v kategórii Doprava a špedícia.

Zobrazit celou zprávu

LEXXUS

Vydáno dne: 06.12.2017

PŘÁNÍ VERSUS REALITA: STAVÍ SI MILENIÁLOVÉ PŘI VÝBĚRU VLASTNÍHO BYDLENÍ VZDUŠNÉ ZÁMKY?

Výběr nemovitosti patří k jednomu z nejdůležitějších životních rozhodnutí. Jakým způsobem k němu přistupují mileniálové, tedy generace dospívající na přelomu tisíciletí? Odráží se v jejich způsobu myšlení stále se zrychlující digitální doba, ve které se narodili, dospívali, případně vystudovali a nastoupili do prvního zaměstnání? A dají se z jejich chování, životních postojů a formy sebeprezentace vyvodit nějaké obecné závěry, nebo je tato generace příliš neuchopitelná? Na tyto otázky odpovídá realitní kancelář LEXXUS, která se dlouhodobě zabývá analýzou chování tzv. generace Y na rezidenčním trhu. Ta se sice zdá názorově roztříštěná, většinu jejích zástupců však charakterizuje optimismus, liberální myšlení a poměrně velké sebevědomí. Chtějí si plnit své sny, ale často jednají impulsivně a jejich iluzorní představy se střetávají s realitou – např. právě při výběru nového bydlení či žádosti o hypoteční úvěr.

Zobrazit celou zprávu

SCHWARZKOPF PROFESSIONAL

Vydáno dne: 04.12.2017

NOVÁ KOLEKCE OSIS+ MADE TO BE REAL

Schwarzkopf Professional přináší autentický, „lived-in“ look s novou, přirozenou vlasovou texturou od OSiS+ MADE TO BE REAL stylingové kolekce.

Zobrazit celou zprávu

FIDELITY INTERNATIONAL

Vydáno dne: 30.11.2017

FIDELITY INTERNATIONAL: JAK SE BUDE DAŘIT DLUHOPISŮM NAVÁZANÝM NA INFLACI, KDYŽ INFLACE ROSTE?

Čerstvé výsledky vývoje inflace v Německu ukazují, že meziroční inflace zrychlila na 1,8 % a překonala očekávání trhu, které bylo 1,7 %. Inflačně vázané dluhopisy nyní představují poměrně zajímavou investiční příležitost, zejména v USA. „V případě evropských a britských dluhopisů navázaných na inflaci zaujímáme spíše neutrální postoj,“ upřesňuje David Simner z Fidelity International.

Zobrazit celou zprávu

GEOSAN DEVELOPMENT

Vydáno dne: 30.11.2017

GEOSAN DEVELOPMENT UVÁDÍ NA TRH NOVÝ REZIDENČNÍ PROJEKT ELEMENT LETŇANY

Developerská společnost Geosan Development zahájila prodej celkem 107 bytů v dispozicích od 1+kk do 3+kk v bytovém domě Element Letňany v Tupolevově ulici v Praze 9. Výstavba rezidenčního projektu odstartuje již v lednu 2018 a plánovaný termín dokončení je o necelé dva roky později v prosinci 2019.

Zobrazit celou zprávu

YIT

Vydáno dne: 30.11.2017

YIT DOKONČILA PROJEKT KOIVU ZLIČÍN

V pořadí již desátý rezidenční projekt – Koivu Zličín – zkolaudovala developerská společnost s finskými kořeny YIT, která v příštím roce oslaví i deset let od svého vstupu na pražský trh nemovitostí. Ve dvou etapách vyrostlo nedaleko březového háje v Praze na Zličíně jedenáct nízkoenergetických domů s celkem 161 novými byty – již tradičně ve finském stylu. Ke koupi jich však zbývá už jen posledních 10.

Zobrazit celou zprávu