Klient

HSF SYSTEM

resources/f/klienti/127/logo/HSF System_241121_velké.png

http://www.hsfsystem.cz/

Mezinárodní stavební skupinu HSF System z investiční skupiny PURPOSIA Group tvoří česká stavební společnost HSF System (založena v roce 2002) se sídlem v Ostravě, slovenská stavební společnost HSF System SK (založena v roce 2010) se sídlem v Žilině a rakouská stavební společnost HSF System AT (založena v roce 2024) se sídlem v Enzesfeldu. Stavební skupina HSF System má další pobočky v Praze, Plzni, Prešově a Nitře.

Zaměřuje se na generální dodávky staveb, projektové a inženýrské práce, kompletní střešní a obvodové pláště objektů včetně jejich rekonstrukcí a 3D tisk betonu. Spojením tradičního materiálu a moderních technologií posouvá pod značkou Coral Construction Technologies hranice moderní výstavby.

Stavební společnost HSF System získala absolutní vítězství v Národní ceně ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj v kategorii soukromý sektor za rok 2023, prestižní Národní cenu kvality České republiky, program Excelence 2024, je držitelem Ceny hejtmana MS kraje za společenskou odpovědnost za rok 2022 a 2020 v kategorii firem do 250 zaměstnanců a již čtyřikrát obdržela ocenění Czech Best Managed Companies v letech 2023, 2024, 2025 a 2026. V hodnocení Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství RATING KVALITY 2026 se společnost HSF System umístila na 8. místě na základě výsledků za posledních 5 let. HSF System získalo také prestižní titul Stavba roku 2020. Generální ředitel společnosti Jan Hasík je držitelem ocenění EY Podnikatel roku 2016 a 2023 Moravskoslezského kraje.

Společnost HSF System SK se opakovaně umístila mezi předními stavebními společnostmi na Slovensku v žebříčcích TREND Top 100 a Eurostav, získala ocenění ASB GALA 2024 v hlasování veřejnosti, umístila se na 17. místě v žebříčku ASB Almanach 2025 a obdržela ocenění Slovakia Best Managed Companies v letech 2024 a 2025. Ředitel HSF System SK Tomáš Kosa se dostal mezi šest finalistů prestižního ocenění EY Podnikatel roku 2022 na Slovensku.

Více na www.hsfsystem.eu.


HSF SYSTEM

Released: 10.08.2026

HSF System staví novou prodejnu Lidl ve Frýdku Místku

Mezinárodní stavební skupina HSF System staví jako generální dodavatel novou prodejnu Lidl ve Frýdku Místku. Ta vzniká v blízkosti vlakového nádraží na ulici Staroměstská, v místě bývalé Tkalcovny. Projekt je součástí širší proměny území, která navazuje na modernizaci budov bývalé textilky Slezan i další připravovaný rozvoj v okolí. Otevření prodejny je plánováno na prosinec 2026.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 04.08.2026

Vánoční hvězda HSF System vyhrála BIM Awards 2026

Stavební skupina HSF System z holdingu PURPOSIA Group zvítězila v soutěži Construsoft BIM Awards 2026 v kategorii Projekty veřejného zájmu. Ocenění získala ocelová Vánoční hvězda, která vznikla pro Ostravské Vánoce na Masarykově náměstí. Sezónní prvek vánoční výzdoby sloužil během adventu jako fotopoint pro návštěvníky centra Ostravy. Ocenění potvrzuje, že digitální modelování přináší významné přínosy nejen u rozsáhlých staveb, ale také u menších projektů, které formují podobu veřejného prostoru. Autorem celé koncepce Vánoční hvězdy je Jakub Stoupenec z HSF System.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 13.07.2026

Stavebná skupina HSF System postavila prvú 3D tlačenú autoumyváreň na Slovensku

Pri obchodnom centre Klokan v Žiline vznikla autoumyváreň z 3D tlačeného betónu. Ako generálny dodávateľ ju zrealizovala medzinárodná stavebná skupina HSF System. Ide o prvú autoumyváreň tohto typu na Slovensku, v Česku a o jednu z prvých úžitkových stavieb svojho druhu v Európe. Objekt vznikol zo 40 betónových dielcov vyrobených za 36 hodín unikátnou patentovanou technológiou 3D tlače betónu. Investorom je spoločnosť MC Štadión z developerskej skupiny KLM real estate.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 13.07.2026

Stavební skupina HSF System postavila první 3D tištěnou automyčku na Slovensku

U obchodního centra Klokan v Žilině vznikla automyčka z 3D tištěného betonu. Jako generální dodavatel ji realizovala mezinárodní stavební skupina HSF System. Jde o první automyčku tohoto typu na Slovensku, v Česku a jednu z prvních užitkových staveb svého druhu v Evropě. Objekt vznikl ze 40 betonových dílců vyrobených za 36 hodin unikátní patentovanou technologií 3D tisku betonu. Investorem je společnost MC Štadión z developerské skupiny KLM real estate.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 16.06.2026

Historická rychta v Dlouhomilově znovu září. Citlivá rekonstrukce vrátila život jedinečné usedlosti

V obci Dlouhomilov na Šumpersku stojí stavba, která po staletí utvářela podobu místního života. Historická rychta, patrová venkovská usedlost s hospodářskými objekty, dnes po rozsáhlé rekonstrukci znovu ukazuje krásu tradiční hornohanácké architektury. Obnova jedinečného areálu, tvořeného hlavní budovou rychty, chlévem a stodolou, vrátila život jedné z nejcennějších historických staveb regionu. Investory projektu jsou Michaela a Petr Slívovi, stavební práce realizovala stavební skupina HSF System.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 03.06.2026

HSF System SK postavilo nový Hornbach v Trnave

Generálnu dodávku rozsiahleho obchodného centra Hornbach v Trnave zabezpečila spoločnosť HSF System SK. Zákazníci ju môžu navštevovať už od apríla tohto roka. Investorom projektu 17,1 milióna eur bez DPH bola spoločnosť Hornbach Immobilien SK-BW.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 31.05.2026

Prezident Petr Pavel navštívil stavbu kostela a komunitního centra v Neratovicích. Zvonice a fara kostela vznikají 3D tiskem

Prezident České republiky Petr Pavel navštívil stavbu nového kostela Nejsvětější Trojice a komunitního centra Kardinála Josefa Berana v Neratovicích. Jako první sakrální stavba v Česku bude částečně vytištěna pomocí 3D tisku betonu. Revoluční technologií 3DCP jsou realizovány věž kostela a fara. Generálním dodavatelem stavby je mezinárodní stavební skupina HSF System z investičního holdingu PURPOSIA Group. Autorem návrhu je architekt Zdeněk Fránek. Investorem je Nadace neratovického komunitního centra. Celkové náklady na hrubou stavbu jsou přibližně 204 mil. Kč.

Read More

HSF SYSTEM

Released: 25.05.2026

HSF System patří mezi elitních TOP 10 dodavatelů staveb v Česku

Stavební společnost HSF System z investičního holdingu PURPOSIA Group se dlouhodobě drží mezi deseti nejlépe hodnocenými dodavateli staveb v České republice podle Ratingu kvality RABF. V aktuálním hodnocení Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství obsadila 8. místo a zařadila se do kategorie Excelentní kvalita. Rating za roky 2021 až 2025 hodnotil celkem 1 384 stavebních firem. 

Read More