EN CZ SK

DZ DRAŽICE + NIBE

http://www.dzd.cz

Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do 40 zemí celého světa. V Česku má více než 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla a rekuperační jednotky NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.
Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely elektrické, kombinované a nepřímotopné v provedení svislém, vodorovném a stacionárním. Vyrábějí se v objemech od 5 l do 2000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 1000 l nebo vnitřní systémové jednotky k tepelnÿm čerpadlům. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou a je držitelem ocenění AAA Platinum společnosti Bisnode, které je prestižním nezávislým ratingem s více než 112letou tradicí. Tento certifikát potvrzuje, že se řadí mezi nejdůvěryhodnější firmy v České republice, protože již tři roky splňuje nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu Bisnode.

www.dzd-fv.cz

www.nibe.cz

www.klima-drazice.cz

Press releases

Released: 26. 2. 2021 11:10 DZ DRAŽICE + NIBE

Evropská unie (EU) si klade za cíl snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů o nejméně 55 % a směřovat tak k postupnému dosažení tzv. uhlíkové neutrality. K naplnění tohoto ambiciózního cíle je potřeba, aby se v porovnání s rokem 2015 snížily emise skleníkových plynů z budov o 60 %, spotřeba energie v budovách o 14 % a spotřeba energie při vytápění a chlazení o 18 %: stavební fond v rámci Evropské unie je totiž dnes odpovědný za přibližně 36 % veškerých emisí CO2, které se v EU vyprodukují. Součástí daného plánu je rovněž výrazné navýšení podílu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů na 65 % (ze současné úrovně 32 %). Podle Evropské komise by se jednotlivé členské státy měly zaměřit na zdvojnásobení tempa renovací starších budov a zajistit tím snížení jejich energetické náročnosti i účinnější využívání obnovitelných zdrojů, spojené s efektivní dekarbonizací vytápění a chlazení. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je širší využití tepelných čerpadel (např. NIBE), tedy zařízení využívajících energii z přírodních zdrojů. Tato šetrná a energeticky úsporná technologie s nízkým obsahem uhlíku je navíc jediný zdroj tepla uzpůsobený k integraci do tzv. chytré domácnosti.

Read more
Released: 9. 2. 2021 11:00 DZ DRAŽICE + NIBE

Mezinárodní koncern Muehlbauer, který působí v oblasti elektromobility, solárních technologií, průmyslu 4.0 a inovativních softwarových řešení, nedávno otevřel novou průmyslovou halu v Nitře o celkové ploše téměř 10 000 m2. Třetí etapa zdejšího areálu, která zahrnuje technologickou část a administrativní prostory pro zaměstnance, se zaměřuje na výzkum a vývoj prototypů zařízení pro výrobu elektronických ID-dokumentů. Ekologické vytápění, chlazení a ohřev teplé vody v ní zajišťuje soustava šesti kaskádovitě propojených tepelných čerpadel systému země-voda NIBE F1345-60 v energetické třídě A+++, akumulační nádrže NAD 2000 v1 o objemu 2 000 litrů a nepřímotopného zásobníku vody OKC 1000 NTR/HP.

Read more
Released: 8. 12. 2020 10:57 DZ DRAŽICE + NIBE

Majitelé přízemního rodinného domu na Benešovsku se rozhodli přistoupit k modernizaci svého domova, která by jim v budoucnu umožnila realizaci tzv. chytré domácnosti. Nejdůležitějším prvkem celé rekonstrukce byla výměna původního zdroje vytápění za nový systém, určený k zajištění celoročního tepelného komfortu. Instalační firma nahradila stávající elektrický přímotopný kotel tepelným čerpadlem systému vzduch-voda NIBE F2040-6 s možností napojení na podlahové vytápění a za řídicí modul celé soustavy zvolila chytrý regulátor SMO S40 z nové řady NIBE „S“. Ten dokáže automaticky regulovat vnitřní klima v domácnosti, čímž minimalizuje spotřebu energie a snižuje negativní dopady jejího provozu na životní prostředí.

Read more
Released: 21. 10. 2020 12:44 DZ DRAŽICE + NIBE

Největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží DZ Dražice navázal spolupráci s národní asociací Česká peleta, jejímž hlavním cílem je podpora a propagace vytápění tuhými ekopalivy: peletami, briketami a dřevem. Klastr je členem předsednictva Evropské rady pro pelety EPC (European Pellets Council) a spravuje mezinárodní certifikační systémy ENplus® a GoodChips®.

Read more
Released: 21. 9. 2020 10:47 DZ DRAŽICE + NIBE

Jedním z trendů současnosti je vývoj inovativních, vzájemně propojitelných, komponentů tzv. chytré domácnosti, jež přispívají ke komfortnímu vnitřnímu prostředí a zvyšují míru pohodlí uživatele i bezpečnost jeho domova. Mezi tato inteligentní zařízení patří vysoce efektivní rekuperační jednotka nové řady NIBE „S“, kterou letos uvedla na trh společnost DZ Dražice (člen skupiny NIBE). Tepelný výměník větrání NIBE ERS S10-400 v energetické třídě A nabízí kompletní řešení mechanické ventilace s 92% účinností zpětného získávání tepla. Významně tak přispívá ke snížení energetické náročnosti domácnosti a vytváří zdravé a kvalitní vnitřní prostředí s čerstvým vzduchem a stabilní vlhkostí.

Read more

Download
DZ DRAŽICE + NIBE

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.