EN CZ SK

JRD

http://www.jrd.cz

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů se zdravým bydlením, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty - Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice se navíc umístil v roce 2019 mezi deseti přelomovými šetrnými stavbami poslední dekády zvolenými členy České rady pro šetrné budovy.

JRD zrealizovala již 22 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 7 projektů (Ecocity Malešice III, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Bohdalecké kvarteto a Touškovský háj), další v přípravě a věnuje se prodeji bytů v projektu Rezidence Silver Port pro investora Rezidence Na Palouku. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

JRD je členem České rady pro šetrné budovy, Centra pasivního domu, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze.

Press releases

Released: 11. 3. 2020 12:50 JRD

Společnost JRD, lídr na trhu s energeticky úsporným a zdravým bydlením, právě dokončila hrubou stavbu projektu Na hvězdárně Třebešín. V rezidenčním areálu vzniknou tři domy s 65 energeticky pasivními byty a soukromý park s řadou zábavních prvků. Developer plánuje jeho kolaudaci na jaře 2021. Aktuálně je zde k dispozici posledních osm volných bytových jednotek.

Read more
Released: 25. 2. 2020 10:58 JRD

V zimním období nás obvykle straší epidemie chřipky nebo jiné virové onemocnění. Právě při měnícím se a na zimu příliš teplém počasí se tyto choroby nejvíce šíří. Cítíte na sobě také některé neklamné příznaky nastupující nemoci? Bolí vás hlava, pálí oči, cítíte nevolnost nebo se vám špatně dýchá? Tyto obtíže však ustoupí kdykoli změníte prostředí, v němž jste se dosud pohybovali? Pak je pravděpodobné, že netrpíte silnou virózou, ale spíše tzv. syndromem nezdravých budov, který zasahuje podle Světové zdravotnické organizace (WHO) až 85 % obyvatel Evropy a USA. Tento syndrom vyvolávají přetopené a nevětrané interiéry, vysoká vlhkost nebo výskyt plísní, prachu a toxických látek. Je možné toto riziko minimalizovat, když v uzavřených prostorech trávíme až 90 % svého času? Na to vám odpoví společnost JRD, jež se orientuje na výstavbu zdravých a energeticky úsporných projektů. Developer právě spustil novou vzdělávací kampaň o kvalitním vnitřním prostředí, ve které vám poradí, jak změnit svůj domov v komfortní a zdravé bydlení.

Read more
Released: 3. 2. 2020 13:45 JRD

Při výběru nového bydlení lidé zvažují mnoho kritérií: od ceny a lokality přes výhled z bytu a jeho dispozice až po úložné prostory či barvu dlaždiček v koupelně. Dnes již má česká veřejnost i jisté znalosti o energetické náročnosti budovy. To je důležitý parametr nejen z obecně ekologického hlediska, ale pro majitele nemovitosti především kvůli tomu, jak moc uspoří na energiích. Na co ale při koupi bytu myslí málokdo, je vnitřní prostředí, které je nesmírně důležité pro naše zdraví. Až 90 % času totiž trávíme uvnitř staveb – a syndrom nezdravých budov podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) zasahuje 85 % obyvatel Evropy a USA. Ve zdraví škodlivém bytě tak možná žijete i vy. Přestože je docela nový a na první pohled v něm může být všechno v pořádku. Společnost JRD, lídr na trhu zdravých a energeticky šetrných bytových domů, se proto rozhodla ještě více šířit osvětu o zdravém bydlení a spouští i novou vzdělávací kampaň.

Read more
Released: 3. 2. 2020 13:25 JRD

Společnost JRD, průkopník a lídr na trhu s energeticky úspornými rezidenčními projekty, zahájila repozici své značky a spustila rozsáhlou kampaň na podporu kvalitního vnitřního prostředí v budovách. Developer v ní cílí na šíření osvěty o zdravém bydlení a detailní prezentaci všech jeho podstatných aspektů – např. čerstvý vzduch, tiché vnitřní prostředí, tepelný komfort v létě i zimě a dostatek přirozeného světla v interiérech. Jeho záměrem je, aby se zdraví dostalo do povědomí lidí jako jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru nového domova.

Read more
Released: 28. 1. 2020 10:24 JRD

Společnost JRD, která se již 16 let věnuje realizaci projektů zdravého a šetrného bydlení, uzavřela minulý rok se 72% nárůstem tržeb oproti roku 2018. Velmi pozitivních ekonomických výsledků dosáhla prodejem 166 bytů, 6 komerčních prostor a 64 pozemků v celkové hodnotě 1,038 mld. Kč. V letošním roce plánuje tuto sumu ještě překonat prodejem více než 200 energeticky pasivních bytů. Developer zároveň chystá investovat přes 500 mil. Kč do nákupu pozemků pro nové projekty.

Read more

Download
JRD

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.