EN CZ SK

LINKCITY A CROMWELL DOKONČILI PRVNÍ SPOLEČNÝ PROJEKT: LiNK HRADEC KRÁLOVÉ

Released: 10. 10. 2018 10:00 LINKCITY

LiNK Hradec Králové, první z řady plánovaných průmyslových a logistických projektů společností Linkcity Czech Republic a Cromwell Property Group, spouští pouhých 8 měsíců od zahájení stavebních prací svůj provoz.

Do nového areálu se již stěhují jeho nájemci. Celkem 88 % parku je obsazeno společnostmi Dachser a Gebrüder Weiss - předními poskytovateli logistických služeb. LiNK Hradec Králové se nachází v industriální zóně Pouchov a nabízí cross-dock terminál s 8 376 m2 pronajímatelných ploch. Pouze 1 300 m2 zůstává k dispozici potenciálním nájemcům. Další správu nemovitosti převezme Cromwell Property Group, investiční a strategický partner Linkcity.

„Výstavba areálu LiNK Hradec Králové probíhala pod taktovkou naší sesterské společnosti VCES. Prefabrikovanou nosnou konstrukci logistické haly dodala její Divize PREFA a díky tomu bylo možné výstavbu realizovat ve velmi krátkém čase. Použitá řešení i technologie byly zvoleny s ohledem na získání zeleného certifikátu BREEAM na úrovni Very Good. Objekt je díky tomu nejen ohleduplný k životnímu prostředí, ale šetří i náklady našich nájemců," komentuje David Labardin, generální ředitel společnosti Linkcity Czech Republic, a dodává: „V průmyslovém segmentu střední a východní Evropy vidíme do budoucna pro Linkcity další možnosti růstu a úspěšná realizace v Hradci Králové nám ukazuje, že dokážeme velmi dobře uspět i ve zcela odlišném typu developmentu, než je náš tradiční rezidenční. Zájem našich nájemců o projekt v Hradci Králové je pro nás významným povzbuzením a aktuálně prověřujeme možnosti dalšího rozšíření logistického parku. Tento projekt je také prvním stavebním kamenem strategického partnerství s investiční skupinou Cromwell Property Group a otevírá nám další perspektivy budoucí spolupráce."

Karol Pilniewicz, ředitel Cromwell Property Group pro střední a východní Evropu k tomu uvádí: „LiNK Hradec Králové je prvním z řady plánovaných developerských projektů, které těží z budoucího hospodářského a infrastrukturního růstu v regionu střední a východní Evropy. Rozhodujícím faktorem pro investice do těchto projektů je pro nás zajištění dostatečného počtu budoucích nájemců."

I to představuje jeden z důvodů, proč byl projekt LiNK Hradec Králové připravován ve spolupráci s nájemci. Díky tomuto přístupu bylo navíc možné vytvořit logistická řešení šitá na míru jejich požadavkům. Pro společnost Dachser byl například přizpůsoben půdorys haly a upravena její nosná konstrukce tak, aby bylo možné navýšit počet nakládacích doků o 30 %. Součástí nestandardního řešení jsou i venkovní komory s integrovanými nakládacími můstky, které Dachser použil v ČR vůbec poprvé.

www.linkcity.cz

Linkcity Czech Republic a. s. je členem stavebního koncernu VCES a mezinárodní developerské sítě Linkcity, která patří do skupiny Bouygues [čti Bujk]. Linkcity se zaměřuje na projektování, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v 9 zemích západní a střední Evropy včetně České republiky a Slovenska. Využívá přitom pevného zázemí globální společnosti, které kombinuje s výbornou znalostí lokálních trhů. V oblasti rezidenční výstavby v České republice dosud realizovala více než 1 000 nových bytů v projektech, jako je například Rezidence Chrudimpark, Oáza Michle, Top House Wellnerova v Olomouci nebo Bytový dům Harfa v Praze. V současnosti společnost rozšiřuje své developerské aktivity o průmyslové a logistické projekty. Pod značkou LiNK Logistic Industry byl již dokončen logistický areál LiNK Hradec Králové a v nejbližších letech vznikne v České republice a na Slovensku dalších více než 170 000 m2 průmyslových a logistických nemovitostí v blízkosti velkých měst - Olomouc a Nitra - s využitím inovativních nástrojů a moderních řešení v souladu se současným trendem automatizace a udržitelné výstavby. Stovky tisíc metrů čtverečních průmyslových a logistických nemovitostí budou následovat.

Aktuality ze světa Linkcity Czech Republic naleznete na sociální síti LinkedIn.

Cromwell Property Group je skupina zabývající se investicemi do nemovitostí a jejich správou. Působí ve třech světadílech a opírá se o celosvětovou základnu investorů. K 31. prosinci 2017 měla v Austrálii, Novém Zélandu a Evropě ve své správě majetek v celkovém objemu 7,3 miliardy eur. Cromwell nabízí globální platformu zcela komplexních služeb správy investic s plně integrovanou kapacitou nemovitostí a správou aktiv.

Cromwell má po celé Evropě ve své správě aktiva ve výši 4 miliard eur ve formě nemovitostí a investičních prostředků v rámci svých fondů a zmocnění, zahrnujících přibližně 260 nemovitostí a 3 100 nájemců. Silnou stránkou skupiny jsou hluboké odborné znalosti místních realitních trhů, které Cromwell získává od více než 200 zaměstnanců pracujících ve 20 kancelářích ve 12 evropských zemích. Pro více informací navštivte: www.cromwellpropertygroup.com.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková

Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
LiNK Hradec Kralové (1).jpg
LiNK Hradec Kralové (1).jpg
LiNK Hradec Kralové (2).jpg
LiNK Hradec Kralové (2).jpg
LiNK Hradec Kralové (3).jpg
LiNK Hradec Kralové (3).jpg
LiNK Hradec Kralové (4).jpg
LiNK Hradec Kralové (4).jpg
LiNK Hradec Kralové (5).jpg
LiNK Hradec Kralové (5).jpg
LiNK Hradec Kralové (6).jpg
LiNK Hradec Kralové (6).jpg
LiNK Hradec Kralové (7).jpg
LiNK Hradec Kralové (7).jpg
LiNK Hradec Kralové (8).jpg
LiNK Hradec Kralové (8).jpg
Current Clients
Referential Clients
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.