EN CZ SK

VÍTE, CO MŮŽE SKRÝVAT VÁŠ OHŘÍVAČ VODY?

Released: 10. 9. 2019 15:06 DZ DRAŽICE + NIBE

U všech zdrojů tepla musí probíhat pravidelná kontrola. Nezáleží na tom, zda vlastníte plynový či elektrický kotel, kotel na tuhá paliva nebo jakýkoli typ ohřívače vody. Zdroje tepla se spalovacím procesem sice bývají bez pravidelné prohlídky nebezpečnější, ale s řadou problémů se můžete potýkat i u ohřívačů a zásobníků teplé vody. Pokud tedy chcete udržet kvalitu teplé vody a zabránit množení bakterií nebo vysoké spotřebě energie, je dobré je podrobit minimálně jednou za dva roky revizi, případně servisní prohlídce prověřeným odborníkem. S nejčastějšími problémy, které mohou nastat kvůli špatně fungujícímu ohřívači, vás seznámí společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

Vodní kámen je pohromou pro domácí spotřebiče
Pokud chcete, aby váš ohřívač vody efektivně fungoval, měl nízkou spotřebu energie a nezanášel se vodním kamenem, je nutné dbát na jeho správný výběr, instalaci a pravidelný servis. Nízké tepelné ztráty i provozní náklady zajistí dobře zaizolované rozvody vody a kvalitní polyuretanová izolace na samotném bojleru. K dlouhé životnosti pak přispívá například suché keramické topné těleso v ocelové jímce instalované do dražických ohřívačů vody, které snižuje následky působení tvrdé vody a brání elektrochemické korozi.

K ochraně proti usazování vodního kamene v průtokových ohřívačích vody, rozvodech nebo elektrospotřebičích (varné konvici, pračce) nově slouží i ekologické zařízení na fyzikální úpravu vody IPS ProtectX s patentově chráněným konstrukčním řešením. „Toto průtokové ocelové příslušenství, které obsahuje disky z titanu a mědi, se instaluje přímo na vodovodní potrubí v domácnostech, veřejných budovách nebo průmyslových provozech. Funguje na principu galvanického mokrého článku s napětím 4,2 až 6 V a způsobuje vířivé proudění vody, které dočasně mění strukturu minerálů a zabraňuje tak tvorbě pevných usazenin vodního kamene a korozi. Minerály a soli totiž ztrácejí schopnost vytvářet tvrdé krystalické nánosy a jsou odplavovány spolu s vodou. IPS ProtectX navíc pracuje bez vnějšího zdroje energie, chemie nebo magnetů," vysvětluje Lukáš Formánek, technický ředitel společnosti DZ Dražice.

Bakterie legionella se může skrývat i v systémech s teplou užitkovou vodou
Bakterie legionella, která se nejrychleji množí při teplotě 20 °C až 45 °C, se často vyskytuje v teplovodních a vzduchotechnických systémech po celé České republice. Výskyt této bakterie, původce tzv. legionářské nemoci, jež může přivodit těžký zápal plic nebo zánět osrdečníku, podporuje i nedostatečná cirkulace teplé vody v rozvodech, vrstva usazenin v ohřívačích vody nebo kondenzace vody v klimatizacích. Lukáš Formánek uvádí, jak je možné ji eliminovat: „Její množení zastavíte údržbou a dezinfekcí rozvodného systému a dále tím, že zabráníte stagnaci vody, kvůli níž dochází k množení řas a usazování slizu nebo sedimentů. Jako opravdu rychlé řešení vám pak doporučujeme pravidelný ohřev vody nad 70 oC, který využívá např. inteligentní ohřívač vody OKHE Smart 3. generace. Ten totiž přemnožený mikroorganismus spolehlivě zabíjí."

Oxid uhelnatý je zabijákem bez chuti a zápachu
Hořlavý a prudce jedovatý plyn oxid uhelnatý (CO) vzniká nedokonalým spalováním materiálu s obsahem uhlíku (fosilních paliv nebo biomasy). Nepravidelná kontrola staršího typu průtokového ohřívače vody - tzv. karmy, kotle a spalinových cest, proto může vést k zamoření interiéru oxidem uhelnatým a následné otravě. Na vině však nemusí být jen špatný odtah zplodin plynových spotřebičů do komína, ale také mechanická neprůchodnost komína, nepravidelné větrání nebo zanesení karmy odpadními látkami, jež brání dokonalému spalování zemního plynu. „Případné katastrofě můžete zabránit dodržováním několika základních pravidel. Na prvním místě stojí správný výběr moderního typu plynového spotřebiče, jeho pravidelná revize a čištění oprávněnými osobami, které by mělo probíhat spolu s kontrolou spalinových cest. Dále vám doporučujeme pravidelné odvětrávání místností a instalaci detektoru oxidu uhelnatého v blízkosti možného zdroje tohoto plynu. Nebezpečí otravy samozřejmě předejdete také instalací elektrického nebo kombinovaného ohřívače vody," radí Lukáš Formánek.

O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do 40 zemí celého světa. V Česku má více než 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.
Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 2000 l. DZ Dražice nabízí rovněž hybridní ohřívače vody, které lze napojit na elektřinu ze sítě i na fotovoltaické panely, a klimatizace. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.
Cílem DZ Dražice je upevnit vedoucí postavení na trhu s bojlery v České republice a posílit svou pozici mezi nejlepšími evropskými firmami v oboru. Společnost stojí na pevných základech, kterými jsou dlouholetá tradice, vysoká kvalita produktů, nadstandardní služby zákazníkům a zodpovědnost společnosti vůči životnímu prostředí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
DZD_elektrický plochý ohřívač vody OKHE ONE 20.jpg
Elektrický plochý ohřívač vody OKHE ONE 20 (DZD)
DZD_elektrický závěsný ohřívač vody OKHE SMART 3. generace.jpg
Inteligentní ohřívač vody OKHE Smart 3. generace (DZD), který disponuje funkcí antilegionella. Ta slouží k eliminaci bakterie legionelly pomocí nastavení pro cyklický ohřev teplé vody nad 70 °C.
DZD_IPS ProtectX.png
Příslušenství IPS ProtectX
DZD_schéma_IPS ProtectX.png
Schéma (zleva): měřič spotřeby, uzavírací ventil, filtr na mechanické nečistoty, IPS ProtectX
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.