EN CZ SK

CA IMMO ROZŠIŘUJE AREÁL RIVER CITY PRAGUE V KARLÍNĚ O DALŠÍ DVĚ KANCELÁŘSKÉ BUDOVY

Released: 1. 10. 2019 9:00 CA IMMO

Realitní společnost CA Immo, která se specializuje na kancelářské nemovitosti ve středoevropských metropolích, zahájila výstavbu dalších dvou administrativních budov v Praze. V areálu River City Prague, který se nachází v atraktivní lokalitě Karlína v oblasti Rohanského ostrova, postaví další dvě prémiové nemovitosti. Mississippi House a Missouri Park finálně dotvoří rozsáhlý areál, který bude zahrnovat celkem pět budov (včetně stávajících budov Amazon Court, Nile House a Danube House). Obě budovy dohromady nabídnou 20 750 metrů čtverečních pronajímatelných ploch (Mississippi House 13 380 metrů čtverečních a Missouri Park 7 370 metrů čtverečních) a budou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Autorem architektonického návrhu je dánské studio Schmidt Hammer Lassen. Výstavba již byla zahájena, předpokládaný termín dokončení je v 1. polovině roku 2021. Celková investice CA Immo dosáhne 66 milionů eur.

Jako přední investor, developer a správce komerčních nemovitostí ve střední Evropě, staví CA Immo podle nejvyšších ekologických standardů a principů trvalé udržitelnosti. Obě budovy díky tomu cílí na zisk certifikace LEED Platinum. „Naším cílem je vytvořit budovy, které budoucím nájemcům nabídnou atraktivní a zdravé pracovní prostředí. Vzhledem k dnešní náročné situaci na pracovním trhu jim chceme poskytnout reálnou konkurenční výhodu v jejich snaze přilákat nové talenty. Projekt River City Prague je již známý svými výjimečnými architektonickými kvalitami. Mississippi House a Missouri Park tyto kvality zachovávají a v mnoha aspektech posouvají standardy budov Danube House, Nile House a Amazon Court ještě dále, mimo jiné v oblasti využívání nejmodernějších technologií a krajinotvorných prvků. Osobně se především těším na technologicky vyspělou prosklenou fasádu a jedinečné výhledy z terasy na plynoucí Vltavu i okolní zeleň,“ říká Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice.

CA Immo se rozhodla projekt realizovat formou construction managementu ve spolupráci s externí společností specializovanou na řízení staveb PM Group. První etapu zemních prací, pilotáž a infrastrukturu provádí společnost OHL ŽS.

Administrativní komplex River City Prague dosud tvořily tři kancelářské objekty: Danube House (21 000 m2), Amazon Court (22 000 m2) a Nile House (více než 19 000 m2). Budovy Danube House a Nile House mají certifikát LEED v nejvyšší úrovni Platinum, budova Amazon Court se pyšní certifikátem DGNB Platinum.

Obě budovy Mississippi House a Missouri Park budou mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží určené pro parking s kapacitou 230 parkovacích míst. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou mimo jiné ozeleněné terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby. Vysokou energetickou účinnost budov bude zajišťovat inteligentní systém osvětlení s dynamickým řízením teploty chromatičnosti a intenzity světla, a dále sledování hladiny CO2, pokročilá recyklace odpadů, sběr dešťové vody a využití tepelných čerpadel.

Budovy jsou umístěny v atraktivní lokalitě obklopené zelení prakticky přímo u řeky Vltavy s výhledem na Pražský hrad. Karlín je dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť s velmi dobrou infrastrukturou a dostupností včetně napojení na cyklistickou stezku. V blízkém okolí se nachází široký výběr restaurací, kaváren a kulturního vyžití. Další informace jsou k dispozici na:

www.mississippihouse.cz
www.missouripark.cz

O společnosti CA Immo Czech Republic

České portfolio CA Immo zahrnuje pět kancelářských nemovitostí situovaných na území hl. m. Prahy: administrativní komplex River City Prague s budovami Danube House, Amazon Court a Nile House, dále Kavčí Hory Office Park a od loňského roku také budova Visionary. Účetní hodnota českého investičního portfolia je cca 361 mil. euro (tj. přibližně 8 % z celkové účetní hodnoty všech nemovitostí ve vlastnictví CA Immo). Všechny kancelářské budovy CA Immo v Praze jsou oceněny mezinárodní certifikací LEED anebo německým certifikačním systémem DGNB, které posoudily jejich výjimečnou šetrnost k životnímu prostředí.

O společnosti CA Immo

CA Immo se specializuje na kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy. Společnost pokrývá všechny činnosti v rámci komerčních realit včetně pronájmu a developmentu komerčních nemovitostí s využitím svých expertních znalostí. CA Immo byla založena v roce 1987. Je kótovaná na vídeňské burze cenných papírů v rámci indexu ATX.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
Radek Poulíček
Leasing Management
M: +420 739 058 951
E-mail: radek.poulicek@caimmo.cz
www.caimmo.com

Download

Images
Vizualizace_CA Immo_01.JPG
Vizualizace_CA Immo_01.JPG
Vizualizace_CA Immo_02.JPG
Vizualizace_CA Immo_02.JPG
Vizualizace_CA Immo_03.JPG
Vizualizace_CA Immo_03.JPG
Vizualizace_CA Immo_04.JPG
Vizualizace_CA Immo_04.JPG
Vizualizace_CA Immo_05.JPG
Vizualizace_CA Immo_05.JPG
Vizualizace_CA Immo_06.JPG
Vizualizace_CA Immo_06.JPG
Vizualizace_CA Immo_07.JPG
Vizualizace_CA Immo_07.JPG
Vizualizace_CA Immo_08.JPG
Vizualizace_CA Immo_08.JPG
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.