EN CZ SK

KOTLÍKOVÉ DOTACE SE CHÝLÍ KE KONCI: NA KOUPI TEPELNÉHO ČERPADLA LZE ZATÍM STÁLE ČERPAT AŽ 127,5 TIS. KČ

Released: 25. 11. 2019 12:35 DZ DRAŽICE + NIBE

Ministerstvo životního prostředí navýšilo prostředky ve 3. vlně kotlíkových dotací o další 1,5 mld. Kč. Aktuálně se tak nabízí poslední příležitost pro majitele rodinných domů, kteří chtějí vyměnit staré kotle na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy za ekologičtější zdroje vytápění – kotle na biomasu, kondenzační plynové kotle nebo tepelná čerpadla. Na tepelná čerpadla NIBE, která tvoří celý environmentálně šetrný systém na vytápění, chlazení, větrání a ohřev vody, je možné získat nejvyšší příspěvek až 127,5 tis. Kč. Ten lze navíc v některých krajích spojit se státní bezúročnou půjčkou.

Navýšení finančních prostředků o 1,5 mld. Kč je reakcí na obrovský zájem, který vzbudily všechny tři vlny kotlíkových dotací. Tyto příspěvky, jež krajům poskytne Státní fond životního prostředí alokací peněz z podprogramu Nové zelené úsporám - tzv. Adaptačního a mitigačního opatření, budou využity na proplacení dotací u dosud neuspokojených žádostí. Podle Ministerstva životního prostředí přitom v Praze, Kraji Vysočina a Královehradeckém kraji ještě nejsou zcela vyčerpány původní prostředky z oficiálních výzev kotlíkových dotací.

Již od 1. září 2022 bude platit zákaz provozu kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy a jejich využívání po tomto datu bude pokutováno. Zájemci o nové ekologické zdroje tepla, včetně tepelných čerpadel, by si proto měli pospíšit a seznámit se se situací ve svém kraji i s výhodami, které jim nová environmentálně šetrná zařízení nabízejí. Například tepelná čerpadla NIBE, jejichž prodej stoupl od zahájení programu kotlíkových dotací v r. 2015 o 160 %, neslouží jen jako ekologický a energeticky úsporný zdroj vytápění, ale také jako efektivní systém pro chlazení, větrání nebo ohřev vody. Jejich využití tak přispívá ke zdravějšímu životnímu prostředí i vnitřnímu mikroklimatu a v neposlední řadě k výrazné úspoře provozních nákladů," vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE.


O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Její historie se píše již od roku 1900. Provozuje výrobní závody s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.
V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB se sídlem v Markarydu. Jednou z jejích tří divizí je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je právě společnost DZ Dražice - strojírna s.r.o., divize NIBE Energy Systems CZ. Do jejich sortimentu patří tepelná čerpadla systému země-voda (voda-voda), vzduch-voda, ventilační tepelná čerpadla a rekuperační jednotky. Aktuálně jsou tepelná čerpadla značky NIBE nejprodávanější na českém trhu.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
NIBE_tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2120.jpg
Tepelné čerpadlo systému vzduch-voda NIBE F2120 dosahuje energetické třídy A+++ a snižuje náklady na vytápění až o 80 %
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.