EN CZ SK

Nová vnitřní systémová jednotka z DZ Dražice zvítězila v soutěži TOP výrobky vystavovatelů Infothermy 2020

Released: 22. 1. 2020 12:13 DZ DRAŽICE + NIBE

Český trh s energeticky úspornými zdroji tepla rozšířila nová vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 SPLIT, která je určená k propojení s venkovní jednotkou soustavy NIBE SPLIT. V jejích útrobách se nachází ohřívač vody o objemu 200 litrů, oběhové čerpadlo s automatickou regulací otáček a krokově řízený elektrokotel o výkonu 6 kW. Novinka, kterou vyvinula společnost DZ Dražice, tak tvoří vysoce efektivní systém pro ekologické a energeticky úsporné vytápění, chlazení a ohřev vody s energetickou třídou A+. Její účinnost a design ocenili i hlasující v soutěži TOP výrobky vystavovatelů Infothermy 2020, díky nimž stanula na nejvyšším stupni vítězů.

Kombinace NIBE SPLIT pracuje na principu tepelného čerpadla systému vzduch-voda. Hlavními prvky této soustavy jsou venkovní a vnitřní jednotka, které tvoří ekologický a energeticky úsporný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody. Moderní materiály a technologie, z nichž jsou vyrobené, zajišťují snadnou instalaci, vysoký výkon a dlouhou životnost i při nepříznivých klimatických podmínkách. „Právě na tomto principu je založená i nová vnitřní jednotka LUCIE 200 SPLIT, kompatibilní s venkovní jednotkou AMS 10 o výkonu 8 a 12 kW, kterou charakterizuje efektivní provoz až do -20 °C. Vzhledem k jejím kompaktním rozměrům a snadnému napojení na stávající prvky systému ji lze instalovat do novostaveb nebo využít při modernizaci starších topných systémů se zabudovaným okruhem radiátorů či podlahovým vytápěním. Obě jednotky jsou propojené potrubím s chladivem, jež je chrání před zamrznutím při případném výpadku napájení," vysvětluje Martin Grygar, produktový ředitel DZ Dražice, největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

Mezi další součásti dražické vnitřní jednotky LUCIE 200 SPLIT patří ohřívač vody o objemu 200 litrů, jenž disponuje antibakteriální funkcí antilegionella, doplňkový zdroj - krokově řízený elektrokotel o výkonu 6 kW, regulátor SMO, oběhové čerpadlo s automatickou regulací otáček a kondenzátor pro venkovní jednotku. Tato novinka se velmi snadno ovládá a díky službě NIBE Uplink ji lze při připojení k internetu řídit a monitorovat pomocí počítače nebo mobilního telefonu.


O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do 40 zemí celého světa. V Česku má více než 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.
Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 2000 l. DZ Dražice nabízí rovněž hybridní ohřívače vody, které lze napojit na elektřinu ze sítě i na fotovoltaické panely. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.
Cílem DZ Dražice je upevnit vedoucí postavení na trhu s bojlery v České republice a posílit svou pozici mezi nejlepšími evropskými firmami v oboru. Společnost stojí na pevných základech, kterými jsou dlouholetá tradice, vysoká kvalita produktů, nadstandardní služby zákazníkům a zodpovědnost společnosti vůči životnímu prostředí.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
DZD_vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 Split_01.jpg
DZD_vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 Split_01.jpg
DZD_vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 Split_02.jpg
DZD_vnitřní systémová jednotka LUCIE 200 Split_02.jpg
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.