EN CZ SK

FIDELITY INTERNATIONAL MĚNÍ NÁZEV FONDU, ZAMĚŘUJE SE NA BUDOUCNOST KONEKTIVITY

Released: 3. 11. 2020 13:50 FIDELITY INTERNATIONAL

Fidelity International přejmenovává svůj fond Fidelity – Global Communication Fund na Future Connectivity Fund. Nový název lépe odráží větší zaměření fondu na konektivitu a její budoucnost, tedy na trend, který mění způsob života i práce.

Žijeme ve zlatém věku konektivity. Rychlost komunikace, stejně jako její intenzita a rozsah, roste exponenciálně. Bohatý obsah lze dnes za zlomek vteřiny komunikovat po celém světě. Lidé, místa a věci se stále více digitalizují, což způsobuje změny ve spotřebitelském chování a obchodních aktivitách. Z offline prostředí se přesouvají do onlinu a z online rozhraní na chytré mobilní telefony. S příchodem éry 5G sítí se tento trend ještě zrychluje.

Fond, který spravují portfolio manažeři Jon Guinness a Sumant Wahi, je koncentrovaným portfoliem 35-45 akcií, které mají výrazné růstové charakteristiky.

Portfolio manageři Fidelity Int. akcie rozdělili na tři oblasti: Aktivátoři, Sít a Inovátoři. Každá oblast přitom má své ekonomické a investiční charakteristiky.

„Rozjížděči", nebo aktivátoři, jsou ty společnosti, které poskytují vybavení, zařízení a komponenty potřebné pro fungování vysokorychlostních sítí - například Ericsson, jenž vyrábí komunikační zařízení. Nejčastěji se nachází v technologickém sektoru.

Firmy, které mají něco společného se sítěmi, například sítě vlastní, typicky telekomunikační společnosti. Příkladem mohou být americké firmy Verizon a Charter nebo evropská Cellnex.

Třetí skupina jsou inovátoři, tedy společnosti těžící výhody z příležitostí, které nabízí vysokorychlostní sítě, a které poskytují produkty a služby zákazníkům a uživatelům. Jedná se typicky o internetové firmy, společnosti zabývající se novými médii a herní společnosti, jako Alphabet, Alibaba a Tencent.

Jon Guinness, portfolio manažer Fidelity International vysvětluje: „Současný zlatý věk konektivity je o rychlejší a levnější komunikaci vedoucí k digitalizaci lidí, míst a věcí, a zároveň o změnách veškerých investičních sektorů. To vytváří investiční příležitosti ve společnostech, které tuto konektivitu umožňují a těží z ní. Každá generace mobilních i pevných komunikačních technologií poskytla nové a vzrušující způsoby propojení. Zlepšující se technologie připojení ovlivňují každou část ekonomiky - od uživatelů technologií v různých situacích/aktivitách (média, randění, rozvoz jídla, hraní her) přes finance (platby a půjčky) až po průmyslové aplikace (internet věcí, autonomní řízení, bezpečnost)."

Sumant Wahi, portfolio manažer Fidelity International dodává: „Když mluvím s investory a klienty, často se ptají, zda promeškali „technologickou párty", nebo jestli u nadhodnocených akcií nastanou korekce. My si myslíme, že se ptají špatně. Zažili jsme na vlastní kůži první vlnu, při které vznikly platformy, které se vyvinuly v globální fenomény. Další fází technologického pokroku bude rozšíření mezi nové uživatele a růst výnosů, to vše přes hráče jako jsou Netflix a Zoom až po pestřejší a rozmanitější kombinace podniků napříč různorodými odvětvími od digitálního zdraví po online výuku."

Jsme si jisti, že propojení našich zkušeností s danou tematikou, s analytickým zázemím, které FI nabízí, a tématem strukturálního růstu, může investorům zajistit velmi silné dlouhodobé výnosy," uzavírá Sumant Wahi.

Fidelity Funds - Global Communication Fund vynesl během jednoho roku 29.2 %, čímž překonal benchmark MSCI ACWI Index, jehož výnos byl 2.7 %1.

30.09.15 -30.09.16

30.09.16 - 30.09.17

30.09.17 - 30.09.18

30.09.18 - 30.09.19

30.09.19 - 30.09.20

Fidelity Funds – Global Communications Fund –Y-ACC-Euro

N/A

N/A

N/A

N/A

29.2%

Benchmark Index*

N/A

N/A

N/A

N/A

2.7%

Zdroj: Fidelity International, 30 September 2020. Performance net of fees, for the Y-ACC-EUR share class. Basis nav-nav, with gross income reinvested in EUR. Comparative index: MSCI AC World (N). *Prior to 1 October 2019, the fund was benchmarked against MSCI ACWI Communication Services Index (N); performance has been chain-linked.

Pro více informací kontaktujte:

Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.

Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

Informace pro editory:

Fidelity International byla založena v roce 1969 a poskytuje investiční služby a produkty soukromým a institucionálním investorům. Od ostatních globálních investičních společností se liší zejména formou vlastnictví. Jedná o čistě privátní, soukromou společnost vlastněnou přímo členy zakládající rodiny a managementem firmy. Společnost klade veliký důraz na provádění podrobných analýz, na jejichž základě pak identifikují pro klienty nejvýhodnější investiční příležitosti. Její speciální týmy investičních analytiků a odborníků působí ve všech hlavních finančních centrech světa - v Londýně, Frankfurtu, Paříži, Hongkongu, Tokiu, Singapuru, Soulu, Dillí, Bombaji a v Sydney. V současné době administruje aktiva ve výši 87 mld. USD (assets under administration) a globálně pro klienty investovala 290 mld. USD ve 25 zemích napříč Evropou, Asií, Tichomořím, středním Východem a jižní Amerikou. V České republice Fidelity působí od roku 2012 a mezi její klienty patří celá řada významných institucionálních i privátních klientů, všechny významné banky, pojišťovny, finanční společnosti a nezávislí finanční poradci, kteří koncovým investorům zprostředkovávají investiční fondy této globální investiční společnosti.

Upozornění na rizika

Fidelity International zveřejňuje výhradně informace o produktech a všeobecné informace a neposkytuje žádné investiční doporučení. Z minulého vývoje hodnoty není možné odvodit prognózy budoucího vývoje. Investování do investičních fondů je spojené nejen s vysokými šancemi na výnos, ale i s vyššími riziky. Proto může například hodnota podílů investičních fondů kolísat a není zaručená. Na vývoj hodnoty mají kromě toho negativní vliv i individuální náklady a poplatky. Investiční rozhodnutí by se mělo v každém případě opírat o informace důležité pro investory, nejnovější zprávy o hospodářských výsledcích a - pokud byla zveřejněná - o nejnovější půlroční zprávu. Tyto dokumenty tvoří jediný závazný základ pro nákup. Tyto dokumenty získáte bezplatně v pobočce FIL Investment Services GmbH, Kastanienhöhe 1, D-61476 Kronberg im Taunus, Německo, nebo v UniCredit Bank Austria AG, Vordere Zollamtstrasse 13, A-1030 Vídeň, nebo v UniCredit Bank Slovakia, a. s., Šancova 1/A, 813 33 Bratislava, nebo v Unicredit Bank Czech Republic, a. s., náměstí Republiky 3a, 111 21 Praha 1, nebo na adresách www.fidelity.at, www.fidelity.cz, www.fidelity.sk.

Vydává
FIL (Luxembourg) S.A. Zweigniederlassung Wien, Mariahilfer Straße 36, 1070 Vídeň, IČO: FN 374007

Fidelity, Fidelity International, logo Fidelity International a symbol F jsou registrované ochranné známky společnosti FIL Limited.

Notes to editors
Fidelity UCITS II ICAV is registered in Ireland pursuant to the Irish Collective Asset-management Vehicles Act 2015 and is authorised by the Central Bank of Ireland as a UCITS.
Fidelity only offers information on products and services and does not provide investment advice based on individual circumstances, other than when specifically stipulated by an appropriately authorised firm, in a formal communication with the client.
Fidelity International refers to the group of companies which form the global investment management organisation that provides information on products and services in designated jurisdictions outside of North America. This communication is not directed at, and must not be acted upon by persons inside the United States and is otherwise only directed at persons residing in jurisdictions where the relevant funds are authorised for distribution or where no such authorisation is required.
Unless otherwise stated all products and services are provided by Fidelity International, and all views expressed are those of Fidelity International. Fidelity, Fidelity International, the Fidelity International logo and F symbol are registered trademarks of FIL Limited.
We recommend that you obtain detailed information before taking any investment decision. Investments should be made on the basis of the current prospectus, the relevant supplement and KIID (key investor information document), which is available along with the current annual and semi-annual reports free of charge from our distributors, the entities listed below or from our European Service Centre in Luxembourg, FIL (Luxembourg) S.A. 2a, rue Albert Borschette BP 2174 L-1021 Luxembourg. Austria: Our Austrian paying agent UniCredit Bank Austria AG, Schottengasse 6-8, 1010 Vienna, Austria or on www.fidelity.at. Czech Republic: Our Paying agent UniCredit Bank Czech Republic a.s., Zeletavska 1525/1, 14092 Prag 4 - Michle, Czech Republic. The KIID is available in Czech language. France: FIL Gestion, authorised and supervised by the AMF (Autorité des Marchés Financiers) N°GP03-004, 29 rue de Berri, 75008 Paris. The document is available in French upon request. Germany: FIL Investment Services GmbH, Postfach 200237, 60606 Frankfurt/Main or www.fidelity.de. Hungary: Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, Akademia u. 6, 1054 Budapest. The KIID is available in Hungarian language. Netherlands: FIL (Luxembourg) S.A., Netherlands Branch (registered with the AFM), World Trade Centre, Tower H, 6th Floor, Zuidplein 52, 1077 XV Amsterdam (tel. 0031 20 79 77 100). Poland: Our representative office in Poland or on www.fidelity.pl. The Additional Information for Investors is available upon request. Slovakia: Our paying agent UniCredit Bank Slovakia, a.s., Sancova 1/A 81333, Slovakia. The KIID is available in Slovak language.
Issued by: FIL (Luxembourg) S.A., authorised and supervised by the CSSF (Commission de
Surveillance du Secteur Financier) / FIL Gestion, authorised and supervised by the AMF (Autorité des Marchés Financiers) / FIL Investments Services GmbH.

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.