AFI
Released: 15. 1. 2020 10:01
Developer AFI Europe bilancuje výsledky za loňský rok. V oblasti bytové výstavby dokončil 2. etapu Tulipa City, čímž dovršil rezidenční část nově vznikající městské čtvrti AFI City na vysočanském brownfieldu v Praze 9. V loňském roce společnost dohromady prodala 120 bytů v pražských projektech Tulipa City a také Tulipa Třebešín, jehož součástí je i 25 velkometrážních bytů v 5 viladomech. Navíc v létě AFI Europe koupila již hotový projekt s platným stavebním povolením na výstavbu nového bytového komplexu poblíž stanice metra Křižíkova. Jeho realizace pod názvem Tulipa Karlín začne co nevidět. Za úspěchem na poli rezidenčních nemovitostí nezaostával ani segment kanceláří. Výstavba devatenáctipodlažní budovy „A“ v AFI City s pronajímatelnou plochou 17 000 metrů čtverečních pokračuje podle plánu, takže brzy bude dokončena hrubá stavba. Společnost také postupně digitalizuje všechna svá již dokončená administrativní centra v Praze. Mobilní aplikace pro nájemce je v současnosti v provozu v AFI Vokovice a další kancelářské budovy budou brzy následovat.
Read MorePROFIAUTO
Released: 14. 1. 2020 11:45
Teploty pod nulou, sníh, vlhkost a sůl na silnicích – zima je těžké období nejen pro řidiče, ale i pro jejich auta. I když ta letošní začala mírně, dá se očekávat, že nejspíše přijde její doba, a tudíž i nastanou venkovní podmínky ovlivňující zavěšení nebo karosérii aut. Experti ze sítě ProfiAuto Service připravili seznam pěti nejčastějších zimních poruch, se kterými řidiči jezdí do autoservisu.
Read MoreYIT
Released: 14. 1. 2020 11:20
Rezidenční čtvrť Suomi Hloubětín čítající téměř 900 nízkoenergetických bytů ve finském stylu se nově rozrostla o hrubou stavbu osmé etapy nazvané Pori. Ta v sobě zahrnuje celkem 82 bytových jednotek, z nichž je aktuálně prodáno 40 %. Její kolaudaci developerská společnost YIT plánuje v listopadu letošního roku.
Read MorePROFIAUTO
Released: 14. 1. 2020 10:55
Teploty pod nulou, sneh, vlhkosť a soľ na cestách – zima je ťažké obdobie nielen pre vodičov, ale aj pre ich autá. I keď tá tohtoročná začala mierne, dá sa očakávať, že asi príde jej doba, a preto nastanú vonkajšie podmienky ovplyvňujúce zavesenie alebo karosériu áut. Experti zo siete ProfiAuto Service pripravili zoznam piatich najčastejších zimných porúch, s ktorými jazdia vodiči do autoservisu.
Read MoreLINDE MATERIAL HANDLING
Released: 9. 1. 2020 13:43
Společnost Linde Material Handling Česká republika se stala partnerem Svazu moderní energetiky, zastřešující platformy pro inovativní technologie a řešení v oblasti moderní energetiky. Cílem tohoto partnerství je podpora dalšího rozvoje využívání moderních zdrojů energií, podpora projektů zaměřených na udržitelnost životního prostředí a zavádění efektivního energy managementu do výrobních a logistických firem.
Read MoreFIDELITY INTERNATIONAL
Released: 9. 1. 2020 11:48
Hlavními tématy roku 2020 budou inflace a udržitelnost. „Evropské ekonomiky by měly s růstem 1-1,5 procenta HDP zatím uniknout recesi, Čína podle našeho očekávání zpomalí a v případě USA odhadujeme 1,9 procentní růst HDP,“ říká Wen-Wen Lindroth, hlavní cross-asset stratéžka Fidelity International. Geopolitická rizika podle ní klesají. V roce 2020 tak zřejmě přetrvá období křehkého klidu.
Read MoreMETLIFE
Released: 9. 1. 2020 9:18
Každoročně jsou v rámci programu Superbrands ČR oceňovány ty nejvýznamnější značky působící v České republice. Pro rok 2020 byla mimo jiné oceněna také pojišťovna MetLife, která obdržela cenu Czech Consumer Superbrands 2020.
Read MoreGEOSAN DEVELOPMENT
Released: 7. 1. 2020 14:00
Geosan Development, tuzemský developer rezidenčních nemovitostí, v loňském roce úspěšně zkolaudoval a plně vyprodal rezidenční projekt Element Letňany v Praze 9 se 107 byty. Zároveň nově odstartoval výstavbu komorního projektu Rezidence Neklanka v pražských Radlicích, kde aktuálně zbývá posledních 11 volných bytů. Kromě toho také rozšířil své portfolio o stavební pozemky v obci Choťánky ve Středočeském kraji, které nabízí pro výstavbu rodinných domů. V rámci první etapy, která čítá 27 parcel z celkových 108, je aktuálně prodáno 80 %.
Read More