SK CZ EN

ASENTAL LAND

http://www.asental.eu

Asental Land. s. r. o. - hlavní vlastník pozemků tří rozvojových území v rámci Moravskoslezské rozvojové zóny (František, Dukla a Barbora) – je součástí realitní skupiny Asental Group. Ta zastřešuje společnosti, které dohromady vlastní a spravují více než 45 milionů m2 převážně nezastavěné plochy a více než 100 komerčních nemovitostí. Většina z nich se nachází v Moravskoslezském kraji v ostravsko-karvinské aglomeraci, kde žije téměř milion obyvatel. Mezi hlavní aktivity Asental Group patří správa komerčních nemovitostí, nakládání s pozemky, rekultivace a realitní development. Základní funkcí skupiny je poskytovat strategické, řídící a organizační zastřešení svým třem divizím: Asental Business, Asental Reserve a Asental Land. Vzhledem k rozsáhlému portfoliu pozemků a komerčních nemovitostí, které vlastní, se skupina Asental Group velkou měrou podílí na celkové ekonomické revitalizaci regionu.

Asental Land spravuje řadu pozemků určených k budoucímu rozvoji. Pro umožnění využití pozemků v Moravskoslezském regionu úzce spolupracuje s krajskou samosprávou a příslušnými městy a obcemi. Spolupráce má řadu podob: od aktivní účasti při tvorbě strategických plánů využití pozemků postižených dřívější průmyslovou činností, podílu na projektech jednotlivých měst a obcí a řešení bezpečnosti až po rozvoj infrastruktury, regionální marketing i tvorbu a společný rozvoj průmyslových zón, obytných území a rekreačních oblastí. Asental Land s veřejným sektorem spolupracuje rovněž jako partner společných projektů.

Tlačové správy

Publikované dňa: 3. 9. 2015 17:54 ASENTAL LAND

Česká vláda letos v červenci oficiálně schválila a v srpnu znovu potvrdila poskytnutí dotace ve výši 750 mil. Kč na financování rozvojového území Barbora v Karviné. Tento brownfield je spolu s územími František II a Dukla součástí Moravskoslezské rozvojové zóny, která patří pro investory k nejperspektivnějším v České republice. V současné době je zóna a její okolí velmi vyhledávaná automobilovými výrobci a jejich subdodavateli, kterých v Moravskoslezském kraji působí několik desítek. Zóna nabízí vynikající zázemí také pro další průmyslové sektory, například pro farmacii a zdravotnictví. Nedávný vstup švédského výrobce profesionálních zdravotnických prostředků Mölnlycke Health Care ProcedurePak do brownfieldu Dukla, kde na ploše 7 ha postaví svůj nový výrobní závod o celkové investici okolo 1,6 mld. Kč a zaměstná 290 lidí, se může stát stimulem pro příchod dalších společností v oboru farmacie a medicíny. Vstup nových investorů do Moravskoslezské rozvojové zóny přispěje k další transformaci celého moravskoslezského regionu a lepší kvalitě života v něm.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 28. 5. 2015 17:19 ASENTAL LAND

Ve středu 3. června se v ostravském Clarion Congress hotelu uskuteční 1. ročník konference GET MORE, která se zaměří na investiční příležitosti v Moravskoslezském kraji. Jedním z horkých témat budou brownfieldy a jejich budoucí nové využití, směřující k větší prosperitě kraje a atraktivním možnostem pracovního uplatnění zdejších obyvatel. Této problematice bude věnován celý tematický workshop od 13.30 hodin, jehož moderátorem bude Karel Stránský, přední odborník na podnikatelské nemovitosti (Colliers International). V centru pozornosti bude jedno z nejperspektivnějších rozvojových území kraje: Moravskoslezská rozvojová zóna, skládající se z rozvojových území František, Dukla a Barbora.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 23. 4. 2015 16:50 ASENTAL LAND

Moravskoslezská rozvojová zóna patří k nejperspektivnějším rozvojovým územím v České republice. Skládá se ze tří rozsáhlých brownfieldů (František, Dukla a Barbora) ležících v centru geografického trojúhelníku, vytyčeného městy Ostrava, Karviná a Havířov, v němž v dosahu jedné hodiny jízdy od jeho středu žije více než 1,2 mil. lidí. Příchod nových investorů do této zóny může přispět k další transformaci celého moravskoslezského regionu a lepšímu životu v něm. Vzájemná blízkost tří výše uvedených rozvojových území vytváří významné operační synergie. Vzhledem k řadě výrobních závodů předních světových automobilek, působících v dosahu do 150 km, je Moravskoslezská rozvojová zóna velmi atraktivní pro další společnosti spojené s automobilovým průmyslem.

Zobraziť celú správu
Publikované dňa: 28. 1. 2015 16:38 ASENTAL LAND

Mölnlycke Health Care, jeden z předních světových výrobců chirurgických prostředků pro jednorázové použítí a zakázkových chirurgických operačních setů, přichází do rozvojové zóny Dukla Industrial Park v Havířově-Dolní Suché, aby zde investoval okolo 1,6 mld. Kč. Vstup společnosti do zóny již schválilo havířovské zastupitelstvo, které na jejím rozvoji úzce spolupracuje se společností Asental Land, spoluvlastníkem pozemků. Mölnlycke je tak prvním velkým investorem, jenž do Dukly vstupuje. Od roku 2002 již působí v karvinské průmyslové zóně Nové Pole a v regionu hodlá expandovat. Na Dukle se chystá postavit novou továrnu, která je rozšířením již existujícího závodu v Karviné a která má zahájit provoz v roce 2017. Během prvních tří let poskytne práci 200-300 zaměstnancům. Pracovní příležitosti poskytne jak lidem s nižším a středním vzděláním pro výrobní procesy, tak i zájemcům o práci s vysokoškolským vzděláním na manažerských pozicích. Vstup této významné švédské firmy s celosvětovou působností je dalším krokem k pokračující transformaci celého Moravskoslezského regionu a může se stát příkladem pro další světové společnosti, které se rozhodují, kam umístit své investice.

Zobraziť celú správu

Prílohy
ASENTAL LAND

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.