SK CZ EN

HB REAVIS ZÍSKAL FINANCOVÁNÍ PRO TWIN CITY B V BRATISLAVĚ TŘI ČTVRTĚ ROKU PŘED DOKONČENÍM OBJEKTU

Publikované dňa: 24. 8. 2015 14:20 HB REAVIS

Úvěr v celkové výši 43 milionů EUR poskytne Československá obchodní banka společnosti HB Reavis na výstavbu administrativní budovy TWIN CITY B v Bratislavě. V pořadí již druhá budova projektu Twin City, která na přelomu února a března 2016 přinese na trh přibližně 22 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor nejvyšší kvality a 1 000 metrů čtverečních obchodních prostor, je momentálně z více než 90 % předpronajatá.

Budova Twin City B, kterou si téměř celou pronajala švýcarská pojišťovací společnost Swiss Re, je jedním ze tří objektů první fáze projektu Twin City. Nachází se na území ohraničeném ulicemi Mlynské Nivy, Košická, Chalupkova, Tovární a Karadžičova, v těsné blízkosti užšího centra hlavního města s vynikající dopravní dostupností. V průběhu tohoto a příštího roku by měla úvodní fáze projektu Twin City přinést na trh téměř 65 tisíc metrů čtverečních nejmodernějších kancelářských ploch a prostor určených pro obchodní jednotky a služby.

„Ceníme si partnerství s Československou obchodní bankou na tomto projektu, který bude po svém dokončení jednou z nejvýznamnějších moderních administrativních staveb v Bratislavě. Účast renomované banky na financování Twin City potvrzuje kvalitu a potenciál projektu i prestiž celé skupiny HB Reavis," řekl člen představenstva a finanční ředitel skupiny HB Reavis Marián Herman.

„Tímto financováním kvalitního kancelářského projektu upevňuje a rozšiřuje ČSOB Slovensko spolupráci s HB Reavis. Toto financování nové výstavby navazuje na naši vzájemnou předcházející spolupráci i v jiných oblastech a segmentech financování jako je například emise korporátních dluhopisů, leasing anebo refinancování již postavených nemovitostí. Silný sponzor a výborné parametry projektu jsou pro ČSOB optimální kombinací při rozhodování o poskytnutí a podmínkách úvěru," uvedl vrchní ředitel firemního bankovnictví a člen představenstva ČSOB Ľuboš Ondrejko.

Budovy komplexu Twin City aspirují na ve slovenských podmínkách ojedinělý britský prestižní certifikát udržitelnosti BREEAM Excellent. V praxi to znamená, že musí splňovat vysoké nároky při nakládání s odpadem, šetření energiemi a vodou, nebo v osvětlení kanceláří. Samozřejmostí je množství vnitřní i venkovní zeleně a celkový komfort pro zaměstnance. Splnění náročných podmínek normy zároveň znamená objektivní a mezinárodně respektované potvrzení špičkové úrovně stavby.

Development celého projektu Twin City je rozfázovaný do dvanácti částí, které bude HB Reavis stavět postupně. Výsledkem by měla být moderní obchodní čtvrť ve stylu „worklife balance", tedy se zelenými plochami s lavičkami určenými pro odpočinek například o pracovních pauzách a taktéž s dostatkem stání pro jízdní kola v podzemí včetně šaten a sprch pro zaměstnance.

O společnosti HB Reavis
Mezinárodní developerská skupina HB Reavis byla založena v roce 1993 v Bratislavě. Působí na klíčových trzích ve střední a východní Evropě (Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko), ve Spojeném království a v Turecku. Společnost doposud realizovala celkem 820 000 metrů čtverečních moderních kanceláří, obchodních a zábavních prostor a logistických nemovitostí. Dalších více než 1 milion metrů čtverečních je ve fázi realizace, plánování nebo povolování výstavby. Na všech trzích využívá HB Reavis integrovaný obchodní model zahrnující development, výstavbu, správu majetku a investiční management. Společnost má celková aktiva 1,8 miliardy EUR s čistou hodnotou 964 milionů EUR. S více než 400 odborníky pracujícími po celé Evropě se HB Reavis řadí mezi lídry na trhu. Potvrzují to i získaná ocenění „Developer roku 2015 ve střední a východní Evropě" udělené odbornou porotou CEE Quality Awards ve spolupráci s Financial Times a titul „Developer kancelářských budov roku 2014 ve střední a východní Evropě" uděleného v soutěži pod záštitou vydavatelství Eurobuild. Více informací získáte na http://www.hbreavis.com

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Jana Bakešová
Account Manager
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 604
e-mail: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
TwinCity_A.JPG
TwinCity_A.JPG
TwinCity_ABC_night_slider.jpg
TwinCity_ABC_night_slider.jpg
TwinCity_ABC_night.jpg
TwinCity_ABC_night.jpg
TwinCity_ABC.JPG
TwinCity_ABC.JPG
Súčasní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.