SK CZ EN

NOVÉ AKCIOVÉ INDEXOVÉ FONDY FIDELITY INTENATIONAL

Publikované dňa: 11. 4. 2018 12:22 FIDELITY INTERNATIONAL

Společnost Fidelity International uvádí na trh šest nových mezinárodních indexových akciových fondů. Očekává, že se stanou evropskými cenovými leadery na trhu s indexovanými fondy. Nabídka šesti fondů, které mají irský domicil, pokrývá USA, Evropu, Japonsko, Pacifik kromě Japonska a rozvinuté a rozvíjející se trhy.

Na rozdíl od mnoha jiných poskytovatelů budou indexové fondy společnosti Fidelity k dispozici všem investorům - přímým (prostřednictvím investičních platforem), velkoobchodním i institucionálním - za stejný poplatek bez ohledu na výši investovaných prostředků. Poplatek přitom bude jednoduchý a nízký, začínající už na 0,06 % pro S&P 500, až po 0,20 % pro fond MSCI Emerging Markets.

Fidelity's New Irish Domiciled (ICAV) Index Tracker Range:


Zdroj: Fidelity International. April 2018


K dispozici také budou také třídy akcií, které budou zahedgované vůči euru a libře a poskytnou tak investorům dostatečnou flexibilitu k řízení měnového rizika. Fondy budou dostupné investorům napříč 18 evropskými trhy.

Christophe Gloser, vedoucí velkoobchodu pro kontinentální Evropu, Fidelity International k tomu říká: "Zatímco aktivní správa zůstává jádrem našeho podnikání, víme, že investoři pokud jde o investice, chtějí mít výběr a hodnotu, ať už prostřednictvím aktivního fondu, pasivního fondu nebo obou. V Británii jsme již nějakou dobu nabízeli několik fondů sledujících indexy a nedávno jsme spustili řadu inteligentních beta burzovně obchodovaných fondů na celém světě. Rozšířením této pasivní investiční kapacity po celé Evropě a za nejlepší ceny na trhu opět potvrzuje to, že se snažíme našim klientům poskytnout větší výběr a hodnotu."
Nick King, vedoucí indexních a burzovně obchodovaných produktů, Fidelity International, doplňuje: „Zaznamenali jsme značný růst produktů sledujících indexy. V současnosti je do akciových indexových fondů s evropským domicilem investováno 661 miliard dolarů, a tento objem stále roste, protože investoři hledají efektivní a nízkonákladový přístup na světové trhy. Těší mě, že nyní můžeme klientům v Evropě nabídnout výběr z nejlepších hodnotových indexů dostupných na trhu. Jedná se o jasnou ukázku toho, že chceme nabídnout zákazníkům, kteří chtějí investovat, řešení světové úrovně. Společnost Fidelity International provozuje od roku 1996 indexové fondy se sídlem ve Spojeném království (OEIC). V roce 2014 rozšířila nabídku o sedm levných fondů. V roce 2017 Fidelity International zvýšila svou škálu investičních příležitostí spuštěním burzovně obchodovaných fondů (ETFs) Smart Beta."


Pro více informací kontaktujte:
Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.

Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz


Informace pro editory:
Fidelity International byla založena v roce 1969 a poskytuje investiční služby a produkty soukromým a institucionálním investorům. Od ostatních globálních investičních společností se liší zejména formou vlastnictví. Jedná o čistě privátní, soukromou společnost vlastněnou přímo členy zakládající rodiny a managementem firmy. Společnost klade veliký důraz na provádění podrobných analýz, na jejichž základě pak identifikují pro klienty nejvýhodnější investiční příležitosti. Její speciální týmy investičních analytiků a odborníků působí ve všech hlavních finančních centrech světa - v Londýně, Frankfurtu, Paříži, Hongkongu, Tokiu, Singapuru, Soulu, Dillí, Bombaji a v Sydney. V současné době administruje aktiva ve výši 87 mld. USD (assets under administration) a globálně pro klienty investovala 290 mld. USD ve 25 zemích napříč Evropou, Asií, Tichomořím, středním Východem a jižní Amerikou. V České republice Fidelity působí od roku 2012 a mezi její klienty patří celá řada významných institucionálních i privátních klientů, všechny významné banky, pojišťovny, finanční společnosti a nezávislí finanční poradci, kteří koncovým investorům zprostředkovávají investiční fondy této globální investiční společnosti.

Upozornění na rizika
Fidelity International zveřejňuje výhradně informace o produktech a všeobecné informace a neposkytuje žádné investiční doporučení. Z minulého vývoje hodnoty není možné odvodit prognózy budoucího vývoje. Investování do investičních fondů je spojené nejen s vysokými šancemi na výnos, ale i s vyššími riziky. Proto může například hodnota podílů investičních fondů kolísat a není zaručená. Na vývoj hodnoty mají kromě toho negativní vliv i individuální náklady a poplatky. Investiční rozhodnutí by se mělo v každém případě opírat o informace důležité pro investory, nejnovější zprávy o hospodářských výsledcích a - pokud byla zveřejněná - o nejnovější půlroční zprávu. Tyto dokumenty tvoří jediný závazný základ pro nákup. Tyto dokumenty získáte bezplatně v pobočce FIL Investment Services GmbH, Kastanienhöhe 1, D-61476 Kronberg im Taunus, Německo, nebo v UniCredit Bank Austria AG, Vordere Zollamtstrasse 13, A-1030 Vídeň, nebo v UniCredit Bank Slovakia, a. s., Šancova 1/A, 813 33 Bratislava, nebo v Unicredit Bank Czech Republic, a. s., náměstí Republiky 3a, 111 21 Praha 1, nebo na adresách www.fidelity.at, www.fidelity.cz, www.fidelity.sk.

Vydává
FIL (Luxembourg) S.A. Zweigniederlassung Wien, Mariahilfer Straße 36, 1070 Vídeň, IČO: FN 374007
Fidelity, Fidelity International, logo Fidelity International a symbol F jsou registrované ochranné známky společnosti FIL Limited.


Notes to editors

Fidelity UCITS II ICAV is registered in Ireland pursuant to the Irish Collective Asset-management Vehicles Act 2015 and is authorised by the Central Bank of Ireland as a UCITS.

Fidelity only offers information on products and services and does not provide investment advice based on individual circumstances, other than when specifically stipulated by an appropriately authorised firm, in a formal communication with the client.

Fidelity International refers to the group of companies which form the global investment management organisation that provides information on products and services in designated jurisdictions outside of North America. This communication is not directed at, and must not be acted upon by persons inside the United States and is otherwise only directed at persons residing in jurisdictions where the relevant funds are authorised for distribution or where no such authorisation is required.

Unless otherwise stated all products and services are provided by Fidelity International, and all views expressed are those of Fidelity International. Fidelity, Fidelity International, the Fidelity International logo and F symbol are registered trademarks of FIL Limited.

We recommend that you obtain detailed information before taking any investment decision. Investments should be made on the basis of the current prospectus, the relevant supplement and KIID (key investor information document), which is available along with the current annual and semi-annual reports free of charge from our distributors, the entities listed below or from our European Service Centre in Luxembourg, FIL (Luxembourg) S.A. 2a, rue Albert Borschette BP 2174 L-1021 Luxembourg. Austria: Our Austrian paying agent UniCredit Bank Austria AG, Schottengasse 6-8, 1010 Vienna, Austria or on www.fidelity.at. Czech Republic: Our Paying agent UniCredit Bank Czech Republic a.s., Zeletavska 1525/1, 14092 Prag 4 - Michle, Czech Republic. The KIID is available in Czech language. France: FIL Gestion, authorised and supervised by the AMF (Autorité des Marchés Financiers) N°GP03-004, 29 rue de Berri, 75008 Paris. The document is available in French upon request. Germany: FIL Investment Services GmbH, Postfach 200237, 60606 Frankfurt/Main or www.fidelity.de. Hungary: Raiffeisen Zentralbank Österreich AG, Akademia u. 6, 1054 Budapest. The KIID is available in Hungarian language. Netherlands: FIL (Luxembourg) S.A., Netherlands Branch (registered with the AFM), World Trade Centre, Tower H, 6th Floor, Zuidplein 52, 1077 XV Amsterdam (tel. 0031 20 79 77 100). Poland: Our representative office in Poland or on www.fidelity.pl. The Additional Information for Investors is available upon request. Slovakia: Our paying agent UniCredit Bank Slovakia, a.s., Sancova 1/A 81333, Slovakia. The KIID is available in Slovak language.

Issued by: FIL (Luxembourg) S.A., authorised and supervised by the CSSF (Commission de
Surveillance du Secteur Financier) / FIL Gestion, authorised and supervised by the AMF (Autorité des Marchés Financiers) / FIL Investments Services GmbH.

Sources
*Source: Morningstar Direct, data extracted on 23/03/2018. Includes Open-Ended Funds only, excludes ETFs. Only includes funds flagged as "index" by Morningstar and domiciled in Dublin, Luxembourg or the UK. The OCF of funds with the same benchmark as Fidelity's ICAV passive range were analysed. Share classes of funds which are not widely available have been excluded i.e. share classes only available to institutional investors or those share classes where fees are paid to the investment manager under a separate agreement.

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.