SK CZ EN

P3 ZAHÁJILA SPEKULATIVNÍ VÝSTAVBU V RUMUNSKU

Publikované dňa: 1. 10. 2015 12:10 P3 CZ

Společnost P3, vlastník, developer a správce logistických nemovitostí s celoevropskou působností, staví ve svém rumunském parku P3 Bucharest spekulativně novou logistickou nemovitost. Sklad o rozloze 28 000 m2 je první budovou po akvizici parku P3 Bucharest na začátku tohoto roku, kterou společnost P3 v Rumunsku vybuduje. Výstavba nové budovy v tomto největším průmyslovém parku v Rumunsku byla zahájena koncem září.

Park se strategickou polohou přibližně 13 km západně od centra Bukurešti v současnosti disponuje 215 000 m2 pronajímatelných ploch a je plně obsazen. Kromě toho zahrnuje 40 hektarů pozemků, na nichž lze vybudovat přibližně 160 000 m2 dalších prostor s jednotkami o velikosti 5 000 m2 až 50 000 m2. Nová budova, jejíž výstavba má být dokončena v dubnu 2016, vznikne na parcele o rozloze 6 hektarů.

„Rychlý růst rumunského logistického trhu vyústil v obsazení skladových prostor v tak mimořádném rozsahu, že míra neobsazenosti v Bukurešti a okolí spadla na pouhých 5 %," říká Ian Worboys, generální ředitel společnosti P3. „Vybudováním této nemovitosti na spekulativní bázi dokážeme kromě výstavby na míru (BTS - Build-To-Suit) našim zákazníkům nabídnout i prostory dostupné k okamžitému nastěhování. Tento projekt jasně dokládá náš závazek vůči Rumunsku, kam jsme poprvé vstoupili v roce 2010. Jsme zde proto, abychom investovali a rostli v reakci na potřeby našeho velkého portfolia evropských zákazníků, kteří požadují kvalitní budovy a služby s přidanou hodnotou. Expertíza společnosti P3 v oblasti průmyslových nemovitostí v celé Evropě spolu s porozuměním specifikům regionu střední a východní Evropy a výbornou znalostí rumunského trhu nám umožní toho dosáhnout," dodal.

Nová nemovitost bude jednou z budov nové generace společnosti P3 vybudovaných v souladu s požadavky přísných evropských norem v oblasti dopadů na životní prostředí a bude přinášet provozní úspory. P3 proto nyní zkoumá možná řešení v oblasti energetických úspor a udržitelných technologií, jako je například LED osvětlení, energeticky úsporný plášť budovy z kompozitních panelů, úsporné technologie pro spotřebu vody a komplexní systém správy budovy.

Peter Bečár, ředitel P3 pro střední a východní Evropu a ředitel P3 pro Rumunsko, uvedl: „Rozšíření našeho úspěšného parku P3 Bucharest nám umožní uspokojit poptávku po velkých a udržitelných distribučních prostorech na rychle rostoucím rumunském trhu. Věříme, že tato strategie bude pro zákazníky atraktivní."

Laurentiu Duica, vedoucí oddělení pronájmů společnosti P3 v Rumunsku, dodává: „Na získání nezbytných stavebních povolení pro výstavbu na zbývajících pozemcích v rámci parku P3 Bucharest jsme začali pracovat krátce po dokončení akvizice parku. Zajištění těchto dokumentů s předstihem znamená, že dokážeme rychle reagovat na poptávku zákazníků po nových prostorech na míru a dobu realizace nové budovy snížit na pouhých 5-6 měsíců. Na tom, abychom tento projekt dostali na správnou cestu, jsme usilovně pracovali. Věříme, že tím ještě dále zvýšíme atraktivitu parku pro nové zákazníky, a tak zajistíme i optimální podmínky pro vytvoření nových pracovních míst v regionu."

Park P3 Bucharest disponuje přímým nájezdem na novou dálnici A1, která spojí rumunskou metropoli se západní částí země, a je z této dálnice dobře viditelný. Park se nachází v blízkosti bukurešťského okruhu, který poskytuje snadné spojení do jejích šesti městských částí, na 22 km vzdálené Mezinárodní letiště Henriho Coandy a na dálnici A2.

Poznámka pro editory
P3 je vlastník, developer a správce evropských logistických nemovitostí. Do portfolia P3 o rozsahu 3 mil. m2 v rámci 9 zemí nyní spadá 144 logistických nemovitostí a společnost dále disponuje pozemky o rozloze více než 1,3 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 69 průmyslových nemovitostí ve 13 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou 936 992 m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace. V rámci těchto parků disponuje P3 pozemky pro výstavbu více než 240 000 m2 pronajímatelných ploch.

Společnost P3 se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb svým klientům v perfektně situovaných, vysoce kvalitních budovách. Všechny nemovitosti, které P3 staví, jsou šetrné k životnímu prostředí a odpovídají nejvyšším mezinárodním standardům.

PointPark Properties zavedl korporátní označení „P3" a používá obchodní značku „P3 Logistic Parks", která lépe vystihuje podnikání společnosti. Více informací o P3 naleznete na webových stránkách www.p3parks.com.

Vlastníky společnosti P3 jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
Tel. +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Súčasní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.