SK CZ EN

P3 ZAHÁJILA SPEKULATIVNÍ VÝSTAVBU V RUMUNSKU

Publikované dňa: 1. 10. 2015 12:10 P3 CZ

Společnost P3, vlastník, developer a správce logistických nemovitostí s celoevropskou působností, staví ve svém rumunském parku P3 Bucharest spekulativně novou logistickou nemovitost. Sklad o rozloze 28 000 m2 je první budovou po akvizici parku P3 Bucharest na začátku tohoto roku, kterou společnost P3 v Rumunsku vybuduje. Výstavba nové budovy v tomto největším průmyslovém parku v Rumunsku byla zahájena koncem září.

Park se strategickou polohou přibližně 13 km západně od centra Bukurešti v současnosti disponuje 215 000 m2 pronajímatelných ploch a je plně obsazen. Kromě toho zahrnuje 40 hektarů pozemků, na nichž lze vybudovat přibližně 160 000 m2 dalších prostor s jednotkami o velikosti 5 000 m2 až 50 000 m2. Nová budova, jejíž výstavba má být dokončena v dubnu 2016, vznikne na parcele o rozloze 6 hektarů.

„Rychlý růst rumunského logistického trhu vyústil v obsazení skladových prostor v tak mimořádném rozsahu, že míra neobsazenosti v Bukurešti a okolí spadla na pouhých 5 %," říká Ian Worboys, generální ředitel společnosti P3. „Vybudováním této nemovitosti na spekulativní bázi dokážeme kromě výstavby na míru (BTS - Build-To-Suit) našim zákazníkům nabídnout i prostory dostupné k okamžitému nastěhování. Tento projekt jasně dokládá náš závazek vůči Rumunsku, kam jsme poprvé vstoupili v roce 2010. Jsme zde proto, abychom investovali a rostli v reakci na potřeby našeho velkého portfolia evropských zákazníků, kteří požadují kvalitní budovy a služby s přidanou hodnotou. Expertíza společnosti P3 v oblasti průmyslových nemovitostí v celé Evropě spolu s porozuměním specifikům regionu střední a východní Evropy a výbornou znalostí rumunského trhu nám umožní toho dosáhnout," dodal.

Nová nemovitost bude jednou z budov nové generace společnosti P3 vybudovaných v souladu s požadavky přísných evropských norem v oblasti dopadů na životní prostředí a bude přinášet provozní úspory. P3 proto nyní zkoumá možná řešení v oblasti energetických úspor a udržitelných technologií, jako je například LED osvětlení, energeticky úsporný plášť budovy z kompozitních panelů, úsporné technologie pro spotřebu vody a komplexní systém správy budovy.

Peter Bečár, ředitel P3 pro střední a východní Evropu a ředitel P3 pro Rumunsko, uvedl: „Rozšíření našeho úspěšného parku P3 Bucharest nám umožní uspokojit poptávku po velkých a udržitelných distribučních prostorech na rychle rostoucím rumunském trhu. Věříme, že tato strategie bude pro zákazníky atraktivní."

Laurentiu Duica, vedoucí oddělení pronájmů společnosti P3 v Rumunsku, dodává: „Na získání nezbytných stavebních povolení pro výstavbu na zbývajících pozemcích v rámci parku P3 Bucharest jsme začali pracovat krátce po dokončení akvizice parku. Zajištění těchto dokumentů s předstihem znamená, že dokážeme rychle reagovat na poptávku zákazníků po nových prostorech na míru a dobu realizace nové budovy snížit na pouhých 5-6 měsíců. Na tom, abychom tento projekt dostali na správnou cestu, jsme usilovně pracovali. Věříme, že tím ještě dále zvýšíme atraktivitu parku pro nové zákazníky, a tak zajistíme i optimální podmínky pro vytvoření nových pracovních míst v regionu."

Park P3 Bucharest disponuje přímým nájezdem na novou dálnici A1, která spojí rumunskou metropoli se západní částí země, a je z této dálnice dobře viditelný. Park se nachází v blízkosti bukurešťského okruhu, který poskytuje snadné spojení do jejích šesti městských částí, na 22 km vzdálené Mezinárodní letiště Henriho Coandy a na dálnici A2.

Poznámka pro editory
P3 je vlastník, developer a správce evropských logistických nemovitostí. Do portfolia P3 o rozsahu 3 mil. m2 v rámci 9 zemí nyní spadá 144 logistických nemovitostí a společnost dále disponuje pozemky o rozloze více než 1,3 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 69 průmyslových nemovitostí ve 13 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou 936 992 m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace. V rámci těchto parků disponuje P3 pozemky pro výstavbu více než 240 000 m2 pronajímatelných ploch.

Společnost P3 se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb svým klientům v perfektně situovaných, vysoce kvalitních budovách. Všechny nemovitosti, které P3 staví, jsou šetrné k životnímu prostředí a odpovídají nejvyšším mezinárodním standardům.

PointPark Properties zavedl korporátní označení „P3" a používá obchodní značku „P3 Logistic Parks", která lépe vystihuje podnikání společnosti. Více informací o P3 naleznete na webových stránkách www.p3parks.com.

Vlastníky společnosti P3 jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
Tel. +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.