SK CZ EN

P3 DODÁ V NĚMECKU SPOLEČNOSTI PEUGEOT CITROËN DISTRIBUČNÍ CENTRUM „PŘÍŠTÍ GENERACE“ O ROZLOZE 20 000 M2

Publikované dňa: 16. 9. 2015 12:14 P3 CZ

Společnost P3, vlastník průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, zahájila práce na distribučním centru pro náhradní díly firmy Peugeot Citroën Deutschland GmbH v Niedersachsenparku v Neuenkirchenu. Projekt, který P3 staví v severozápadním Německu na míru (BTS – Build-To-Suit), bude mít rozlohu více než 20 000 m2.

Toto centrum představuje vůbec první development „nové generace" realizovaný společností P3 v západní Evropě. Jeho projekt i realizace odpovídají nejvyšším environmentálním standardům na úsporu energie i provozních nákladů. Díky této nové budově se portfolio P3 v Německu, které aktuálně zahrnuje osm nemovitostí, rozšíří na 307 791 m2. Objekt bude fungovat jako centrální hub, z kterého bude společnost Peugeot Citroën zajišťovat distribuci náhradních dílů po celém Německu a do dalších zemí EU.

Projekt ponese název P3 Niedersachsenpark a celkový rozsah evropského portfolia P3 díky němu vůbec poprvé přesáhne 3 000 000 m2.

Pro novou budovu byl v parku vymezen prostor o rozloze 4 hektary. Objekt nabídne nejen 17 000 m2 skladových prostor, ale také 1 053 m2 kanceláří a celkem 2 098 m2 v mezaninu, což umožní budoucí rozšíření. Stavba má být dokončena v dubnu 2016.

Jürgen Diehl, nový výkonný ředitel P3 pro Německo, v této souvislosti uvedl: „Tato budova pro nás představuje závazek vůči Německu a západní Evropě, kde chceme i nadále rozšiřovat naše portfolio další výstavbou a poskytovat zákazníkům řešení BTS reflektující jejich konkrétní potřeby. Se společností Peugeot Citroën úzce spolupracujeme na tom, aby nové prostory maximálně vyhovovaly jejímu provozu, a to nejen z hlediska aktuálních potřeb, ale také pokud jde o snadnou modifikaci na základě jejích budoucích požadavků. Důležitou roli hraje také vynikající strategická poloha parku - s ohledem na přeshraniční byznys této společnosti."

Ve spolupráci se společností Peugeot Citroën začlení P3, specializovaný vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, do budovy řadu zařízení k úspoře energie a zajištění ekologického provozu. Jedná se například o nosné konstrukce z lamelového lepeného dřeva, energeticky úsporný plášť a inteligentní systém osvětlení. Využívat bude možné rovněž stanice pro nabíjení automobilů na elektrický pohon. Distribuční centrum bude disponovat osmi nakládacími můstky, deseti vjezdy pro dodávkové automobily a světlou výškou 10 metrů. Doplňovat jej dále bude parkoviště pro 60 aut.

Niedersachsenpark se nachází v severozápadní části Dolního Saska nedaleko dálnice A1. Výhodou je vlastní sjezd z dálnice Neuenkirchen-Vörden a přímé napojení na dálnici A30 (25. km, sjezd Osnabrueck/Lotte). Vynikající poloha parku umožňuje snadné spojení se severozápadní částí Německa a s Porúřím a napojení na trasy vedoucí do sousedního Nizozemska a Dánska. V parku působí více než 52 společností, jako jsou například Adidas, Grimme Landmaschinenfabrik či Adolf Würth GmbH & Co.

Poznámka pro editory
P3 je vlastník, developer a správce evropských logistických nemovitostí. Do portfolia P3 o rozsahu 3 mil. m2 v rámci 9 zemí nyní spadá 144 logistických nemovitostí a společnost dále disponuje pozemky o rozloze více než 1,3 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

Společnost P3 se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb svým klientům v perfektně situovaných, vysoce kvalitních budovách. Všechny nemovitosti, které P3 staví, jsou šetrné k životnímu prostředí a odpovídají nejvyšším mezinárodním standardům.

PointPark Properties zavedl korporátní označení „P3" a používá obchodní značku „P3 Logistic Parks", která lépe vystihuje podnikání společnosti. Více informací o P3 naleznete na webových stránkách www.p3parks.com.

Vlastníky společnosti P3 jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
Tel. +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Súčasní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.