SK CZ EN

PŘELOM LÉTA A PODZIMU V JIŽNÍM TYROLSKU NABÍZÍ LYŽOVÁNÍ NA LEDOVCI I KOUPÁNÍ V HORSKÝCH JEZERECH

Publikované dňa: 7. 8. 2018 11:23 ROTER HAHN

Léto je v polovině a před námi je ještě měsíc prázdnin a také vysokých teplot. Také přemýšlíte, jak se co nejlépe ochladit? Co takhle procházka po horách nebo ledovcové lyžování?

Dovolená na některé z farem Roter Hahn toho nabízí skutečně mnoho. Údolí Schnalstal je plné kontrastů, které vyniknou právě na přelomu léta a podzimu. Zatímco dole v nížinách se dá bez problémů koupat nebo chodit na procházky, tak na ledovci Schnalstal (Val Senales) se již od poloviny září může lyžovat. Takže pokud se těšíte na zimu, stačí si vzít lyže a vyrazit. Nebo se vydejte na túru po stopách slavné mumie Ötzi, která byla nalezena již v roce 1991, a přitom si užívejte nádherný výhled a krásnou přírodu.

Další z ledovců Hochjochferner nabízí rovněž od září perfektní podmínky nejen pro lyžování, ale i pro běžky či snowboard. Pobyt si užijete například na památkově chráněném statku Oberniederhof. Tento historický statek se zabývá biozemědělstvím. Jeho specialitou je výroba domácích produktů, jako domácí sýr, mléko, máslo, marmelády a spoustu dalšího. Na biostatku můžete navštívit farmářský obchod s domácími produkty, projít se po tzv. bosém chodníku či si udělat výlet na horskou pastvinu.

Počasí v tomto období je naprosto ideální k různým aktivitám. V Jižním Tyrolsku již nejsou tropická vedra, ale teplota je stále příjemná a hrozba bouřek je minimální. Můžete se zde vykoupat v horských jezerech i v přírodních bazénech, které mají k dispozici na statcích.

Na konci srpna je také sezóna různého ovoce, které zrovna dozrává. Samozřejmostí jsou borůvky či brusinky, které si nasbíráte nebo si můžete přímo na farmě zakoupit již zpracovanou domácí marmeládu. Stejně tak jako jablka, dozrává i víno. Všichni se tak již těší na první ochutnávku tohoto lahodného moku.

Statky Kreuzwiesenhof a Valentinhof pěstují bio ovoce a zeleninu té nejvyšší kvality. Toto ovoce, zeleninu a různé produkty z nich, si můžete zakoupit ve farmářských obchodech, které jsou přímo na farmách. Ovoce a zelenina ze statků nejenže skvěle chutná a je plná vitamínů, ale její kvalita a původ je zaručen díky značce „Roter Hahn". Místní prodejci se zavázali k tomu, že budou dodržovat přísná kritéria kvality značky „Roter Hahn". Jako například, že 75 % surovin musí pocházet z vlastního rodinného statku a jen velmi malé množství smí koupit od jiných farmářů z Jižního Tyrolska. Samozřejmostí jsou různé kontroly nebo anonymní ochutnávky prováděné nezávislou komisí. Zkrátka při koupi výrobků z místního ovoce a zeleniny se o kvalitu rozhodně bát nemusíte.

Podzim v Jižním Tyrolsku je kouzelné období, plné nejen pestrých barev, ale i aktivit, kdy si každý přijde na své.


Více informací naleznete na:
www.roterhahn.cz

O značce kvality Roter Hahn
Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality - čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek - jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2016 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva a půl milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: www.roterhahn.cz


Pro více informací kontaktujte
Crest Communications a.s.

Barbora Šiková
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
GSM: +420 778 412 121
e-mail: barbora.sikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Frieder Blickle (10).jpg
Frieder Blickle (10).jpg
Frieder Blickle (12).jpg
Frieder Blickle (12).jpg
Frieder Blickle (19).jpg
Frieder Blickle (19).jpg
Frieder Blickle (22).jpg
Frieder Blickle (22).jpg
Frieder Blickle (9).jpg
Frieder Blickle (9).jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.