SK CZ EN

NOVÁ AKUMULAČNÍ NÁDRŽ Z DZ DRAŽICE PRO ENERGETICKY ÚSPORNÉ DOMY

Publikované dňa: 9. 1. 2019 10:54 DZ DRAŽICE + NIBE

Energeticky úsporná výstavba již není jen oblíbeným tématem odborníků v oboru ekologie, stavebnictví nebo architektury, ale blíže se s ní seznamuje i širší veřejnost. Při realizaci environmentálně šetrných staveb se využívá řada udržitelných materiálů a technologií, které snižují nároky na energie a minimalizují emise škodlivých látek zhoršujících kvalitu životního prostředí. Společnost DZ Dražice nyní představuje další novinku, která je určená k instalaci do topného systému energeticky úsporných domů: akumulační nádrž NAD 50 v1 s kvalitní polyuretanovou izolací zajišťující nízké tepelné ztráty.

Akumulační nádrž - zásobník topné vody - je přídavné zařízení umístěné v topném systému, které slouží k shromažďování a uchovávání přebytečného tepla dodaného různými zdroji vytápění (např. kotlem na pevná paliva, tepelným čerpadlem, nebo solárními kolektory) a jeho následnému využití. Některé zásobníky dovolují kombinovat i zapojení více zdrojů, případně souběžný ohřev teplé vody. Nová akumulační nádrž NAD 50 v1 je vhodná jako vyrovnávací zásobník především k topným systémům s tepelnými čerpadly. „Tím, že zajišťuje nepřerušovaný odběr a ukládání přebytečného tepla ze zdroje, vyrovnává možnou výkonovou nerovnoměrnost odběru otopnou soustavou a optimalizuje tak činnost systému. Akumulované teplo je poté možné využít dle potřeby, např. na přitápění, aniž by musel být v provozu hlavní zdroj," popisuje Lukáš Formánek, technický ředitel společnosti DZ Dražice, největšího českého výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží.

Akumulační nádrž NAD 50v1 disponuje kvalitní polyuretanovou izolací o tloušťce 42 mm, která minimalizuje tepelné ztráty, a vzhledem k jejím rozměrům ji lze umístit i do menších prostor. Návratnost investice do tohoto typu zásobníku v kombinaci s hlavním environmentálně šetrným zdrojem energie významně urychlí státní podpora formou blížící se 3. výzvy tzv. kotlíkových dotací. Díky ní je totiž možné získat při výměně starého kotle na pevná paliva za ekologičtější zdroj vytápění příspěvek ve výši až 80 % investice.

O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE
Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Své výrobky s jedinečným systémem topných keramických těles vyváží do 40 zemí celého světa. V Česku má více než 50% podíl na trhu. Historie společnosti se píše již od roku 1900. Ohřívače vody pod značkou DZ Dražice začala vyrábět v roce 1956. V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB, která má tři divize. Jednou z nich je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je společnost DZ Dražice.
Základní činností společnosti DZ Dražice je výroba a prodej ohřívačů vody a akumulačních nádrží. Jedná se o modely v provedení svislém, vodorovném, stacionárním, elektrickém a kombinovaném v objemech od 5 l do 1000 l. Dále pak vyrábí nepřímotopné stacionární zásobníky vody o objemech od 100 l do 2000 l. DZ Dražice nabízí rovněž hybridní ohřívače vody, které lze napojit na elektřinu ze sítě i na fotovoltaické panely. Neméně důležitým předmětem činnosti je i výroba zásobníků vody s nepřímým ohřevem pro výrobce plynových kotlů. DZ Dražice vlastní výrobní závod s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.
Cílem DZ Dražice je upevnit vedoucí postavení na trhu s bojlery v České republice a posílit svou pozici mezi nejlepšími evropskými firmami v oboru. Společnost stojí na pevných základech, kterými jsou dlouholetá tradice, vysoká kvalita produktů, nadstandardní služby zákazníkům a zodpovědnost společnosti vůči životnímu prostředí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
DZD_akumulační nádrž NAD 50 v1.jpg
Akumulační nádrž NAD 50 v1 s polyuretanovou izolací (PUR 42 mm) a plechovým lakovaným pláštěm, do které je možné instalovat šroubovací topnou jednotku TJ 6/4“ (DZD).
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: management@crestcom.cz
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: info@crestmorava.cz
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: management@crestcom.sk
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.