SK CZ EN

NATURÁLNÍ LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA V JIŽNÍM TYROLSKU

Publikované dňa: 14. 1. 2019 14:00 ROTER HAHN

Vydejte se na hory do klidného a přírodou okouzlujícího prostředí. Umíte si ještě představit zasněžené sjezdovky bez lidí? V Jižním Tyrolsku totiž stále existují. Tamní zimní střediska nabízejí komfortní a krásné ubytování s rodinnou atmosférou, kde každé ráno hospodáři připraví snídaně z domácích kvalitních bio potravin. Navíc místní své hosty zasvětí do chodu farmy a připraví pro ně bohatý program. Vybírat můžete jak z luxusních apartmánů, tak i z rodinných historických statků, kde si potrpí na řemeslu a tradičních hodnotách. Velkou výhodou je i to, že statky a farmy se nacházejí velmi blízko k sjezdovkám, a tak je to někdy od vleku nebo lanovky jen pár metrů. Odzvonilo dlouhým frontám na svařák, občerstvení nebo na vlek.

Cenově výhodné skipasy daleko od masové turistiky

Jedinečná panoramata, domácí svačinky na svahu a hlavně volné sjezdovky. To nabízí zimní dovolená v Jižním Tyrolsku - 40 kilometrové sjezdovky, na kterých si opravdu můžete stále ještě vychutnat lyžování. Velkou výhodou jsou také často cenově výhodné skipasy, které se pro rodiny s dětmi vyplatí. Navíc se lyžaři nemusí obávat front na vleky nebo snad na občerstvení. Zde si totiž můžete užít ještě opravdu naturální podmínky, jako před několika desítkami let bez masového turismu. A především rodiče zde mohou být více v klidu, protože méně lyžařů znamená více bezpečí a prostoru na sjezdovkách pro děti, které se učí lyžovat a nebo teprve pomalu začínají jezdit v doprovodu rodičů.

Zima s dětmi

Schnagererhof v Brixenu své hosty zve na biostatek, kde se jim dostane rozmanité nabídky domácích produktů, od čerstvých jogurtů, mléka, vajec až po domácí sirupy
a podobně příjemné pochutiny. Majitelé rádi návštěvníkům představí, jak vypadá celý den na farmě a připraví pro ně neobyčejné zážitky. Na statku se nejmladší členové zimní dovolené také nemusí nudit, protože se mohou těšit i na zvířecí kamarády. V hospodářství se starají o drůbež, skot a králíky. Po domluvě si hosté na statek mohou přivést i vlastní domácí mazlíčky, a tak pro jejich nejvěrnější přátelé nemusí páníčci shánět hlídání. Do místního lyžařského střediska je to pouze kilometr a do centra obce spolu s nejbližším supermarketem, necelý kilometr a půl. Na farmě je možnost zapůjčení saní a odvážlivcům i sněžnice.


Vlek kousek od ubytování

Dovolená na statku s malou sjezdovkou přímo přede dveřmi nemusí být už jen sen.  V Jižním Tyrolsku je to z mnoha statků značky Roter Hahn jen malý kousek k blízkému vleku nebo sedačkové lanovce. Tato malá lyžařská střediska se mohou chlubit přehlednými a upravenými sjezdovkami, přírodními scenériemi a nízkými cenami. Děti se tu naučí v klidu a krásně lyžovat – na prosluněných svazích vesnických sjezdovek nebo v některém z mini středisek. Střediska se často nacházejí v nízkých nadmořských výškách a k dispozici mají vleky typu poma a sedačkové lanovky. Načerpat novou energii mohou návštěvníci například na farmě Unterpfaffstall Hof v Rittenu, z kterého je nádherný výhled na Dolomity. Nachází se jen kilometr od lyžařského střediska a sáňkařské dráhy. Do centra obce je to 3 km a na nejbližší zastávku 50 m. Každé ráno hospodáři pro hosty přichystají vydatnou snídani s čerstvým pečivem a vlastními domácími produkty. Místní hospodáři si své návštěvníky hýčkají a rádi je provedou svou farmou a seznámí je s jejich původním řemeslem. Jižní Tyrolsko  a okolní krajinu hospodáři představí v tom nejtradičnějším duchu.

Nakonec zážitky umocní i výborné a kvalitní domácí jídlo

Na závěr stráveného dne na svahu je možné si dopřát krásný večer na statku spolu s kvalitním domácím vínem, sýry a salámy. Všechny statky Roter Hahn nabízejí prvotřídní domácí potraviny nesrovnatelné s produkty z obchodů. Vlastní výroba mléčných výrobků a vína, pěstování bylinek nebo ovoce a zeleniny jsou jen zlomkem toho, co všechno mohou návštěvníci ocenit. Hosté si na všem mohou pochutnat při tradiční tyrolské snídani, na kterou se mohou po probuzení těšit. Například biostatek Grushof v Glurns, stojí v přírodním parku Stilfserjoch s nádherným výhledem do údolí a nachází se mezi městem a horami. Od statku to je 7 km do centra obce a 17 km k lyžařskému středisku. Díky tomu je možné skloubit městský život a zároveň aktivity na horách. Apartmány na farmě jsou především z přírodních materiálů, a díky tomu se můžete cítit v tomto prostředí velmi útulně. Zdejší farma se pyšní širokou nabídkou vlastních produktů: ovocnými marmeládami, šťávami, ovocem a zeleninou.

Více informací naleznete na:

www.roterhahn.cz/cz/

Nebo nás také můžete navštívit na: Facebook | Instagram | Pinterest

O značce kvality Roter Hahn

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1999. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2016 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes dva a půl milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/

Pro více informací kontaktujte

Michaela Janoušková

Account Manager

Crest Communications a.s.

Ostrovní 126/30

110 00 Praha 1

GSM: +420 778 543 041

e-mail: michaela.janouskova@crestcom.cz

www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
021w18_R2A5671retvivsp_8.jpg
021w18_R2A5671retvivsp_8.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.