SK CZ EN

SKUPINA MINT INVESTMENTS DOKONČILA AKVIZICI ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY FLORENC OFFICE CENTER PRO SHINHAN INVESTMENT CORPORATION

Publikované dňa: 16. 1. 2019 10:28 MINT INVESTMENTS

Skupina Mint Investments dokončila akvizici pražské kancelářské budovy Florenc Office Center pro jihokorejskou finanční skupinu Shinhan Investment Corporation. Jde o první přímou akvizici korejského investora na českém trhu prémiových nemovitostí. Mint při transakci zajišťoval poradenství a koordinaci zainteresovaných stran a nyní bude zodpovědný za asset management a správu budovy. Seniorní financování poskytla banka Helaba, právní a komerční poradenství kupující straně poskytly společnosti White&Case, resp. Cushman & Wakefield.

Florenc Office Center je kancelářská budova třídy A na rozhraní Prahy 1 a Prahy 8, která je od roku 2003 sídlem české centrály KPMG - globální auditorské, účetní a poradenské společnosti. Budova disponuje 11 000 m2 pronajímatelných ploch a téměř 170 parkovacími místy.

Akvizici okomentoval Sebastien Dejanovski, partner skupiny Mint Investments: „Přestože řada korejských skupin v poslední době na českém trhu velmi aktivně hledá investiční příležitosti, toto je poprvé, kdy se korejskému investorovi podařilo dotáhnout transakci do úspěšného konce. Florenc Office Center má pro nového investora řadu výhod: atraktivní lokalitu v centru Prahy, dlouhodobou nájemní smlouvu a přední globální společnost jako nájemce budovy. Proto je pro Shinhan ideální první akvizicí při vstupu na středoevropský trh."

Více informací o skupině Mint Investments
Skupina Mint Investments působí na trhu od roku 2002 a je jedním z předních nemovitostních investorů v České republice a na Slovensku. Celková hodnota spravovaných nemovitostí přesahuje 600 mil. EUR.
Mint Investments nabízí kompletní škálu služeb spojených s investicemi do nemovitostí a její tým více než 50 profesionálů řeší veškeré finanční, právní a technické aspekty správy investičních nemovitostí a developerských projektů. Skupina je vlastněna 5 partnery. Všichni mají dlouhodobé zkušenosti z významných mezinárodních finančních a realitních společností. Klíčovým posláním Mint Investments je generovat pro investory nadprůměrné výnosy při minimalizaci rizika. Spravuje prostředky velkých institucionálních investorů i řady privátních investorů.
www.mintgroup.cz

Více informací o bance Helaba
Helaba je německá banka, která má ústředí ve Frankfurtu a Erfurtu a ve významných finančních metropolích po celém světě. Jako věřitel s udržitelným obchodním modelem se v realitním oboru zaměřuje na komerční nemovitosti v Německu, Evropě a USA. V regionu CEE banka působí od roku 2006. Financuje kancelářské, maloobchodní a logistické nemovitosti v České republice, Polsku a na Slovensku pro institucionální investory, investiční fondy a realitní společnosti.
https://www.helaba.com/

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications
Kamila Čadková
Account Director
Tel.: +420 731 613 609
E-mail: kamila.cadkova@crestcom.cz

Kateřina Krbcová Lanková
Tel.: +420 775 899 353
E-mail: katerina.lankova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Mint Investments_Florenc Office Center.jpg
Mint Investments_Florenc Office Center.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.