SK CZ EN

TPA JE SPOLUAUTOREM PRAKTICKÉHO KOMENTÁŘE PRO ADVOKÁTY A PODNIKOVÉ PRÁVNÍKY

Publikované dňa: 20. 5. 2019 13:48 TPA

Jiří Hlaváč, Tomáš Podškubka a Lukáš Pěsna z poradenské společnosti TPA jsou spoluautory praktického komentáře k zákonu č. 125/2008 Sb., o přeměnách obchodních společností a družstev, a to z účetního a znaleckého pohledu. Kniha je průvodcem zejména postupy přeměn obchodních korporací jako např. fúze, změna právní formy, převod jmění na společníka či přestěhování sídla do zahraničí. Součástí jsou i praktické ukázky jednotlivých typů přeměn, především obchodních společností s ručením omezeným a akciové společnosti. Křest knihy Zákon o přeměnách obchodních společností a družstev. Praktický komentář nakladatelství Wolters Kluwer proběhl 14. května v Gran Gusto Food.

Autoři knihy, právníci z advokátní kanceláře bnt attorneys-at-law s.r.o., odborníci TPA a kmotři knihy Jana Skálová, partnerka TPA, Miloš Mařík, ředitel Institutu oceňování majetku při Vysoké škole ekonomické v Praze, a Lucie Josková, členka Katedry obchodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy, pokřtili Zákon o přeměnách obchodních společností a družstev. Praktický komentář nakladatelství Wolters Kluwer 14. května v Gran Gusto Food.

Jiří Hlaváč, Tomáš Podškubka a Lukáš Pěsna jsou spoluautory části komentáře zaměřeného na účetní povinnosti a znalecké posudky během přeměny obchodních společností a družstev. Praktické rady se soustředí hlavně na zásadní ustanovení, která by v praxi mohla činit potíže. Na vzorových příkladech provedou čtenáře seznamy příloh návrhu na zápis přeměny do obchodního rejstříku či oznámením zveřejňovaném v Obchodním věstníku.

„V našem byznyse se klientům snažíme všechny ekonomické aspekty vysvětlit tak, aby jim porozuměli i ti, kteří v jazyce účetnictví a znaleckých posudků nejsou úplně zběhlí. Proto věřím, že i čtenářům Zákona o přeměnách obchodních společností a družstev bude náš komentář přínosem. Spolu s kolegy, Tomášem Podškubkou a Lukášem Pěsnou, jim přejeme hodně zdaru v nelehkém procesu přeměn," uvádí k publikaci Jiří Hlaváč, parter TPA a spoluautor publikace.


Pro více informací kontaktujte:

Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

Informace pro editory:

Skupina TPA Group poskytuje v České republice své služby od roku 1993 a působí celkem v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy. Poskytuje služby zejména z oblasti daňového poradenství a auditu. Zaměřuje se především na korporátní klienty podnikající na mezinárodní úrovni v oblasti střední a jihovýchodní Evropy. Skupina TPA Group je nezávislým členem aliance Baker Tilly Europe Alliance, jejímiž dalšími členy je celosvětová poradenská síť Baker Tilly International a samostatný člen Baker Tilly International, Baker Tilly v Německu. Díky členství v Baker Tilly Europe Allience nabízí skupina TPA Group svým klientům služby globální sítě Baker Tilly International, která patří do první desítky celosvětových poradenských sítí.

Prílohy

Obrázky
TPA_krest komentare.JPG
TPA_krest komentare.JPG
TPA_Zakon o premenach obch._krest.JPG
TPA_Zakon o premenach obch._krest.JPG
TPA_Zakon o premenach obch..JPG
TPA_Zakon o premenach obch..JPG
TPA_Zakon o premenach onch. korp..JPG
TPA_Zakon o premenach onch. korp..JPG
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.