SK CZ EN

NOVÁ VNITŘNÍ JEDNOTKA PRO TEPELNÁ ČERPADLA VYTVÁŘÍ ENERGETICKY ÚČINNÝ SYSTÉM VYTÁPĚNÍ A OHŘEVU VODY

Publikované dňa: 20. 8. 2019 10:49 DZ DRAŽICE + NIBE

Společnost NIBE Energy Systems CZ přichází s novinkou: vnitřní jednotkou VVM 225, která tvoří v kombinaci s tepelnými čerpadly vzduch-voda kompletní systém pro energeticky úsporné a ekologické vytápění, aktivní chlazení a ohřev vody v domácnosti nebo v bazénu. Lze ji využít v novostavbách s vysokými požadavky na teplou vodu, případně při rekonstrukci stávajících systémů vytápění. Pro své kompaktní rozměry s výškou jen 150 cm je vhodná k umístění i do malých prostor, kam není možné instalovat větší model tohoto zařízení: např. pod schodiště nebo do suterénu. Součástí jednotky je vestavěný ohřívač vody o objemu 180 litrů a elektrokotel o výkonu 9 kW.

Vnitřní jednotka VVM 225 je vybavená nejen nerezovým ohřívačem vody o objemu 180 litrů, který zajišťuje dostatečnou dodávku teplé vody, ale také doplňkovým elektrickým ohřevem, energeticky úsporným oběhovým čerpadlem s řízenými otáčkami, plnícím ventilem, manometrem, dvěma pojistnými ventily pro ohřívač vody a otopný systém a také expanzní nádobou. Po propojení s tepelným čerpadlem NIBE F2040-6/8, F2120-8 nebo venkovní jednotkou AMS 10-6/8 s výměníkem HBS05 vznikne energeticky účinný zdroj tepla pro celou rodinu. Vývoj komponent jednotlivých sestav probíhal v klimaticky velmi náročných podmínkách severu Evropy, a proto máme ověřeno, že dosahují optimálního výkonu po celý rok i při velkých teplotních výkyvech," vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE.


Vnitřní jednotka VVM 225 doplňuje řadu systémových jednotek VVM 320, 310 a 500. Je určena k připojení k nízkoteplotnímu rozvodu tepla - např. k radiátorům, konvektorům nebo podlahovému vytápění. Disponuje velkým displejem s USB portem pro jednoduché ovládání, na němž se zobrazují základní informace o stavu, době provozu a všech teplotách v systému, ale díky službě NIBE Uplink je možné ji řídit a monitorovat také pomocí počítače či mobilního telefonu. Komfortní vnitřní klima nebo ohřev teplé vody si tak lze nastavit ještě před příjezdem z dovolené nebo služební cesty a vrátit se již do příjemně vyhřátého nebo ochlazeného domova.


O společnosti DZ Dražice a skupině NIBE

Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE, je největším výrobcem ohřívačů vody v České republice, známým po celé Evropě. Její historie se píše již od roku 1900. Provozuje výrobní závody s několika linkami v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.
V roce 2006 se firma stala součástí švédské společnosti NIBE Industrier AB se sídlem v Markarydu. Jednou z jejích tří divizí je NIBE Climate Solutions, která dodává výrobky pro vytápění, ohřev vody a ventilaci pro domácnosti i průmyslové objekty. Do této divize spadají tepelná čerpadla NIBE, jejichž výhradním dodavatelem pro Českou republiku a Slovensko je právě společnost DZ Dražice - strojírna s.r.o., divize NIBE Energy Systems CZ. Do jejich sortimentu patří tepelná čerpadla systému země-voda (voda-voda), vzduch-voda, ventilační tepelná čerpadla a rekuperační jednotky. Aktuálně jsou tepelná čerpadla značky NIBE nejprodávanější na českém trhu.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
NIBE_příklad umístění vnitřní systémové jednotky v interiéru.jpg
Příklad umístění vnitřní systémové jednotky v interiéru. Všechna vstupní i výstupní potrubí se přivádí do VVM 225 směrem zezadu ve spodní části. Jsou proto pohledově skrytá a jednotka se tak může stát pevnou součástí interiéru domu (např. vstupní chodby).
NIBE_schéma zapojení vnitřní systémové jednotky VVM 225.png
NIBE_schéma zapojení vnitřní systémové jednotky VVM 225.png
NIBE_vnitřní systémová jednotka VVM 225.png
NIBE_vnitřní systémová jednotka VVM 225.png
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.