SK CZ EN

DOPRAVNÍCH NEHOD UBYLO, ROSTE VŠAK POČET DOMÁCÍCH ÚRAZŮ

Publikované dňa: 22. 2. 2021 10:24 MetLife

Ze statistik zveřejněných začátkem roku vyplývá, že v roce 2020 ubylo dopravních nehod. Dohromady se stalo necelých 90 tisíc autohavárií, což je zhruba o pět tisíc méně než v roce 2019. Klesl také počet úmrtí za volantem, stejně jako množství zraněných. Do jisté míry to souvisí s aktuální epidemiologickou situací, která ovlivňuje mobilitu obyvatelstva. S častějším pobytem doma nicméně souvisí i nárůst drobnějších domácích úrazů. Právě ty ve zvýšené míře eviduje i pojišťovna MetLife.

V poslední době se setkáváme spíše s nahlašováním drobnějších úrazů typu zlomenin a pohmožděnin. Ty sice převažují i za běžného stavu, v souvislosti s častějším pobytem doma však jejich množství vzrůstá. Poměrně časté jsou také různě závažné úrazy dětí. Domácí výuka a nemožnost realizovat se v kolektivu totiž vede děti k vymýšlení jiných způsobů zábavy, které mohou někdy končit větším či menším úrazem," vysvětluje Milan Drdoš, Marketing and Communication Head pojišťovny MetLife.
Jak vyplývá z informací Policie ČR, v průměru se v České republice v roce 2020 stalo 250 dopravních nehod denně, při nichž zemřel jeden člověk a více než 50 jich bylo zraněno. K nejčastějším příčinám nehod se v loňském roce řadila nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě či nezvládnutí vozidla. Jízda pod vlivem alkoholu byla prokázána ve více než 4 tisících případů.
Úbytek dopravních nehod nicméně neměl nijak zásadní vliv na celkový počet úrazů. Podle informací Všeobecné fakultní nemocnice v Praze se až 80 % úrazů stane doma nebo v jeho těsné blízkosti. Nejrizikovější skupinou jsou v tomto případě senioři, kterým hrozí zejména nejrůznější pády. Ty jsou navíc zvlášť v zimních měsících extrémně nebezpečné, protože nedostatek vitaminu D má vliv na křehkost kostí a jejich snazší lámavost.
Občas je při domácích úrazech na vině i prostá nepozornost. Často se stává, že lidé v důvěrně známém prostoru ztrácí ostražitost a následně zakopávají o prahy nebo šňůry elektrospotřebičů. V této době, kdy je kvůli práci z domova prakticky neustále potřeba něco nabíjet, se riziko podobné nehody jenom zvyšuje. Nebezpečná může být i manipulace s horkými až vroucími nápoji či vaření. Lidé by si proto měli dávat pozor, aby pro ně byl jejich domov skutečně bezpečným místem. Abyste měli jistotu, že jste v případě úrazu skutečně dobře chránění, doporučujeme naše pojištění Kombi. Můžete si díky němu nejen sestavit pojištění na míru, ale navíc vás odměníme za zdravý životní styl díky programu MetLife Fair," uzavírá Milan Drdoš.

Pro více informací kontaktujte:

Marcela Štefcová
Crest Communications, a.s.
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1
gsm: + 420 731 613 669
www.crestcom.cz
e-mail: marcela.stefcova@crestcom.cz

Informace pro editory
Pojišťovna MetLife (MetLife Europe d.a.c.) nabízí své služby v České republice od roku 1992. Dlouhodobě se umisťuje v žebříčku top deseti nejvyužívanějších pojišťoven v oblasti životního pojištění. MetLife Europe d.a.c. je dceřinou společností MetLife, Inc., která vznikla již v roce 1868 a v současnosti spravuje pojistky 100 milionů klientů ve více než 40 zemích světa. Široká produktová nabídka zahrnuje zejména investiční životní pojištění, úrazové pojištění, speciální druhy pojištění pro ženy nebo děti či zaměstnanecké benefity.

Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.