SK CZ EN

ROCKWOOL ZMODERNIZOVAL ZA MILIARDU BOHUMÍNSKÝ ZÁVOD A NABRAL 90 NOVÝCH ZAMĚSTNANCŮ

Publikované dňa: 5. 11. 2015 10:53 ROCKWOOL

Přední světový výrobce izolací z kamenné minerální vlny Rockwool investoval od roku 2013 do současnosti v Bohumíně jednu miliardu korun do modernizace výroby, výstavby skladovacích ploch a revitalizace areálu. Společnost přijala 90 nových zaměstnanců a prohloubila spolupráci s dodavateli z Bohumína i Moravskoslezského kraje. Bohumínský závod se tak stal novým výrobním a logistickým centrem technických izolací celé skupiny Rockwool Group pro střední a východní Evropu.

Hlavním cílem rozsáhlých investic skupiny Rockwool Group v Bohumíně bylo posílení tržní pozice na evropském trhu a posílení konkurenceschopnosti značky Rockwool v oblasti technických izolací. „Miliardovou investici jsme si zasloužili díky výbornému technickému zázemí, strategické poloze a vysoké kvalitě a produktivitě práce našich zaměstnanců,“ popisuje důvody realizace investice v Bohumíně marketingový manažer Rockwoolu Josef Mik.

Velkou část investic použil Rockwool na postavení tří výrobních linek pro výrobu technických izolací. Nové linky navazují na primární linku, s roční kapacitou 65 000 tun, vyrábějící kamennou minerální vlnu jako polotovar. Projekt dále zahrnoval výstavbu budov pro skladovací prostory, manipulaci a expedici výrobků. V Bohumíně také revitalizovali vnitřní areál závodu a zpevnili plochy pro venkovní sklady.

Investice ještě pomohla zlepšit oblast výroby týkající se nakládání s odpady. Kamenná vlna je plně recyklovatelným materiálem a instalace nového zařízení výrazně zvýšila podíl výrobního odpadu, který se recyklací vrací ve formě briket zpět do výroby. „Nedávno jsme navíc zahájili více jak 60 milionovou investici do technologií, které nám umožní další snížení emisí oxidů síry a těkavých látek vypouštěných do ovzduší,“ přibližuje jeden z dalších investičních projektů manažer ISO, kvality
a životního prostředí Andrzej Macura.

Rockwool má v České republice obchodní zastoupení od roku 1995, vlastní výrobu kamenné vlny zahájil v roce 1998. Bohumínský závod Rockwool aktuálně zaměstnává 245 lidí a loni měl tržby 880 milionů korun. V celé skupině Rockwool Group pracuje více jak 10 000 zaměstnanců ve 30 zemích a v roce 2014 dosáhla tržeb přes 2 miliardy EUR. Centrála skupiny je v dánském městě Hedehusene.

V celém Moravskoslezském kraji spolupracuje Rockwool s téměř 200 přímými dodavateli, z toho je 40 společností přímo z Bohumína. V České republice výrobky distribuuje výhradně prostřednictvím sítí stavebnin. Bohumínský závod Rockwool vlastní několik ochranných známek a patentů, je členem Asociace výrobců minerální vlny, Cechu pro zateplování budov a dlouhodobě spolupracuje s českými univerzitami nebo Českou komorou architektů.

Výrobky z kamenné vlny jsou z přírodního materiálu, recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí. Kamenná minerální vlna je výborný nehořlavý izolační materiál, který tlumí hluk z venku, dlouhodobě drží tvar, zachovává prodyšnost stěn a přispívá k požární bezpečnosti staveb. Použití kamenné vlny jako tepelné izolace přináší majitelům domů, bytů i nebytových prostor snížení nákladů na energie potřebné pro vytápění i chlazení. Základní surovinou pro výrobu kamenné minerální vlny je čedič.

Bohumínský Rockwool dodal izolace například pro stavbu současné nejvyšší administrativní budovy v České republice brněnský AZ Tower měřící 111 metrů.  Produkty z kamenné vlny byly použity také na 148metrovou elektrárnu Ledvice, což je současná nejvyšší průmyslová budova u nás. V Moravskoslezském kraji dodal bohumínský závod izolaci pro Forum Nová Karolina v Ostravě nebo pro Slezskou univerzitu v Karviné.

O společnosti Rockwool

ROCKWOOL, a.s., patří do skupiny ROCKWOOL Group, předního světového výrobce produktů a systémových řešení na bázi kamenné minerální vlny. Výrobky z kamenné vlny přispívají ke zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů.

Kontakty:

Lukáš Klapil

Crest Communications Ostrava

E-mail: klapil@crestmorava.cz

Mobil: 603 824 194

Sylvia Kovalčíková

ROCKWOOL, a.s.

E-mail: sylvia.kovalcikova@rockwool.com

Mobil: 606 744 861

Prílohy

Obrázky
Foto_Roc kwool_Nová výrobní linka průmyslových technických izolací.jpg
Foto_Roc kwool_Nová výrobní linka průmyslových technických izolací.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní a skladovací hala.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní a skladovací hala.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder_finální produkt.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder_finální produkt.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka potrubních izolačních pouzder.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka průmyslových technických izolací_finální produkt.jpg
Foto_Rockwool_Nová výrobní linka průmyslových technických izolací_finální produkt.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.