SK CZ EN

DACHSER INVESTUJE MILIONY EUR DO SKLADOVÝCH KAPACIT V EVROPĚ

Publikované dňa: 13. 7. 2016 14:15 DACHSER CZECH REPUBLIC

Vybudováním nových prostor v Rakousku, Francii a Německu posiluje mezinárodní logistický provider DACHSER svoji kontraktní logistiku po celé Evropě. Integrované logistické služby včetně přepravy, skladování a služeb s přidanou hodnotou tak budou nyní k dispozici ve více lokalitách.

„Díky širokému spektru služeb kontraktní logistiky podporujeme naše zákazníky v řízení jejich globálních dodavatelských řetězců," říká Michael Schilling, COO skupiny DACHSER. Slavnostním výkopem zahájila společnost DACHSER na konci června rozšíření logistického centra v Hörschingu nedaleko rakouského Lince. V novém skladu bude k dispozici 10 000 m2 skladových prostor a přes 20 000 paletových míst. Očekává se, že nový sklad, do kterého DACHSER investuje zhruba 10 milionů eur, bude uveden do provozu na začátku roku 2017. Pro zákazníky to znamená, že budou mít v Hörschingu všechny služby k dispozici na jednom místě - skladování a služby na míru jako nedílnou součást kontraktní logistiky, přímé napojení na hustou evropskou přepravní síť, stejně jako služby letecké a námořní přepravy poskytované divizí DACHSER Air & Sea Logistics.

Ve Francii rozšířil DACHSER kapacitu svých skladů hned na dvou místech. Ve městě Salon de Provence, které se nachází v jižní Francii, před nedávnem otevřel pobočku s 12 000 m2 skladových prostor a kapacitou 14 500 paletových míst, které jsou nově k dispozici pro region Provence - Alpy - Azurové pobřeží. Skladovací prostory byly rozšířeny také v Remeši na severu Francie. Zdejší pobočka s celkovou kapacitou 27 000 paletových míst nabízí řešení kontraktní logistiky především pro zákazníky obchodující s vínem a lihovinami a pro zákazníky z průmyslových odvětví.

Také do logistického centra v Überherrnu, který se nachází v německé spolkové zemi Sársko, DACHSER investoval a staví zde sklad pro kontraktní logistiku nabízející 11 000 m2 skladové plochy, 22 000 regálových míst a 600 m2 kancelářských ploch. I zde přesáhla investovaná částka 10 milionů eur. Uvedení do provozu je naplánované na konec října 2016 a ve střednědobém horizontu přinese 80 nových pracovních míst. Überherrn má v síti DACHSERU dvojí funkci: zatímco během dne panuje v logistickém centru běžný provoz pobočky, od večerních osmi hodin funguje jako Eurohub - centrální uzel pro evropskou přepravní síť. Díky své strategické poloze v blízkosti řeky Sáry kombinuje DACHSER pozemní přepravu po Evropě s mezikontinentálními trasami a úzce propojuje námořní a leteckou dopravu pro import i export.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com
www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Tereza Valentová
Marketing & PR
tel.: +420 312 291 880
e-mail: tereza.valentova@dachser.com
www.dachser.cz

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
DACHSER investuje miliony eur do skladových kapacit v Evropě.jpg
DACHSER investuje miliony eur do skladových kapacit v Evropě.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.